Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik átlagos ember?

Létezik átlagos ember?

Figyelt kérdés

Szerintem minden emberben legbelül ott van, hogy ő nem átlagos, mert (...)

Szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 11. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak egy elméleti műszó, nem túl helyes, de hülyén is hangozna, hogy medianisztikus ember...
2014. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod mi az hogy átlagos? Ami nem tér el a többségtől,a többség pedig az,amiből a legtöbb van.Tegyük fel hogy egy városban 99%-ban olyan emberek laknak,akik idióták...de szerintük te vagy az idióta,mert te abba az egy százalékba tartozol,aki szerinted nem az.Vagyis akikből több van, ők az átlagosak mindig.De ezt a szót használjuk arra is,aki,vagy ami semmiben sem kiemelkedő,csak amolyan közepesen teljesít,átlagos.

Nem tudom jobban megfogalmazni.

2014. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a szó olyan embert vagy embereket takar akik nem mutatják bármilyen kiemelkedés jelét.


Szövegkörnyezettől függ hogy mennyi jelentéssel bír a szó. Pl 'egy átlag ember Magyarországon' referálhat egy átlag dolgozó emberre.


Akkor egy 'átlag diákot' pedig lehet hogy az átlagos teljesítménye alapján ítélnek meg, ami nem kiemelkedő és nem szörnyű.


Tehát persze,nincs átlagos ember hiszen a legtöbben másak vagyunk,de szövegkörnyezettől függ hogy kit ítélünk meg átlagosnak,így hát bizonyos mértékig talán gyűjtőszó.


Én például egy átlagos tanuló vagyok, de átlagon felüli szerető és művész. ;)

2014. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!