Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért BÁNTOK meg embereket?...

Jellem kérdése:

Miért BÁNTOK meg embereket? Miért érzem azt, hogy az igazságérzetem miatt ki kell nyilvánítanom a véleményemet? Ezzel a nézetemmel sorba dobom el magamtól a lehetőségeket évtizedek óta.

Figyelt kérdés
Ha valaki hülyeséget beszél, akkor miért kell mindenáron kioktatnom? Logikusan persze és részletesen elmagyaráznom, hogy hülye?(amit végül, a magyarázatom és a tapasztalatom után mindenki belát). Miért kell okoskodnom, és MEGBÁNTANI embereket? Már odáig eljutottam, hogy felismerem, ha kezdek nekiesni a hülyéknek,de egyszerűen nem akarom annyiban hagyni, és tudtára akarom adni, hogy valóban butaságokat beszél! (és a kérdés nem az, hogy VALÓBAN butaságokat beszél-e, hanem, hogy én MIÉRT nem tudom megállni, hogy elmondjam neki?? Ezzel sajnos a kapcsolataimat teszem tönkre magam körül, még ha buta emberekről is van szó, de a BÖLCS ember a butákból is tanul és előnyt kovácsol. Én nem. Én tudtára akarom adni az ilyen embereknek, hogy ROSSZUL gondolják! Fontosabb számomra, hogy ŐK megértsék a lényeget, minthogy NE BÁNTSAM MEG ŐKET!!! MIÉRT??? Utálom ezt a tulajdonságomat, és ezért tartok ott, ahol tartok. A nálam butább emberek sokkal, de sokkal többet elértek, mint én, mert ők NEM BÁNTANAK MEG SENKIT! Mit kell tennem, hogy NE BÁNTSAK MEG SENKIT?????

2014. máj. 14. 04:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert kisebbségi komplexusod van és így kompenzálsz, h te most is jobban tudtad, mint a másik.

De fölösleges volt leírnom, mert majd nekem is okoskodni fogsz....

2014. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Ez az első lépés, hogy ezt felismerted. Én is nemrég értem el idáig. Mostanra láttam be, hogy azzal nem fogok másokon változtatni, ha én okoskodom. Sőt, lehet, hogy ha elmondom, amit én tartok jónak, attól ő még azt nem fogja jónak gondolni. Mostanában már tudok hallgatni vagy álszentül dícsérni azt, amit nem érzek helyesnek. Jó érzés, próbáld ki. :)
2014. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
hogy utálom az ilyeneket mint te...kicsit szálljál már magadba, nem körülötted forog a világ -.-
2014. máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Mert egy tudálékos f@kalap vagy.
2014. máj. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Bár írtad, hogy ez nem kérdés, de én nem lennék biztos abban, hogy mindig neked van igazad. Azért az fura, hogy te mindig csak "hülyékkel" vagy körbevéve :)

Ha valakinek meg akarsz magyarázni valamit, nem kell kioktatni, lehet normálisan beszélgetni. Lehet, hogy a stílusoddal, hangnemeddel van a gond.

Ha te úgy érzed, hogy mindig mindenkit ki kell oktatnod, akkor ahogy már írták, kisebbségi komplexusod van és így szeretnéd jobb színben feltüntetni magad.

De ha már látod, hogy ezért nem bírnak sokan, az jó. Most már csak arra van szükség, hogy meg is értsd másokat, elfogadd, hogy nem minden úgy jó, ahogy te gondolod, és önuralomra, hogy ne szólj bele mindenben folyton. Csak rajtad múlik!

2014. máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azon kellene még gondolkodni, hogy miért lehet az, hogy mindenki okosabbnak tartja magát a többieknél, de szó szerint mindenki! Vagy legalábbis az emberek 90%-a. Pedig igazából nincs ilyen, hogy okosabb és még okosabb. Azért valamihez mindenki ért, csak nem egyformán mindenhez. Nem kellene másokról azt gondolni, hogy buták.
2014. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak hogy tisztába tegyek pár dolgot utólag. Nincs kisebbségi komplexusom, hanem az igazságérzetem nagyon erős! Ez nem ugyan az! A szavaknak jelentése van. De azért köszönöm a kommenteket. És az igaz, hogy önuralomra lenne szükségem ezekben a helyzetekben, de ez ellenkezik az igazságérzettel. Na ilyenkor mi van??
2014. máj. 15. 01:25
 8/18 anonim válasza:
42%
Az álszent, agy mosott, hazug embereket nagyon utálom, inkább legyen egy őszinte, igaz amit gondolsz és még kimondod is nincs ezzel semmi baj, azok az emberek akik eltávolodtak emiatt tőled valószínűleg nem is érdemlik meg, hogy élvezzék a társaságodat!
2014. máj. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Itt az a fő probléma, ha valaki azt hiszi magáról, hogy neki van igaza, holott valószínűleg nincs igaza. Ez nem őszinteség kérdése. Szentül meg van győződve valamiről, ami lehet, hogy tényleg igaz is, de lehet, hogy az ellenkezője is igaz. Vannak ilyen emberek, akik azt hiszik magukról, ők mindent jobban tudnak. Ezekkel nagyon nehéz együttműködni!
2014. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha megbbántalak, de majd kijavítassz, ha nincs igazam.. :)


Attól, hogy azt HISZED igazad van, nem BIZTOS, hogy ténylegesen igazad van..


Lehet, hogy akkora blődségeket adsz elő, és olyan alpári stílusban, mint amiket nekem írtál privátban. Valszeg a vitapartnereid ennyivel érettebbek Nálad mentálisan, hogy nem ereszkednek le a szintedre, viszont a stílus miatt eltávolodnak Tőled.


Ne feledd, a stílus maga az ember...

2014. máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!