Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen ki felé illik...

Temetésen ki felé illik részvétet nyilvánítanom, ha én a halottnak csak ismerőse vagyok?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű,hogy a legközelebbi hozzátartozók(pl.özvegy,gyermek,testvér) felé igen,de pl. a sógornő ,barát és más távolabbi hozzátartozók felé is?

Pl. a nagymamám temetésén volt egy kínos szitu:a nagymamám egyik régi ismerőse a ravatalon mellettem ülő barátnőmnek mondta,hogy őszinte részvétem.


2011. júl. 6. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a halottnak csak ismerőse és nem közelebbi barátja vagy, nyugodtan kimaradhatsz a részvétnyilvánítgatásokból. Bőven elég, hogy ott vagy a temetésen.
2011. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy illik, hogy inkább csak közelebbi barátok, családtagok nyilvánítanak részvétet a szertartás végén (az elhunyt közeli hozzátartozóinak). Akik csak távoli ismerősként jelennek meg, előfordul hogy a közeli hozzátartozó nem is ismeri őket, ők nem szoktak.


Lehet hogy nem volt tisztában azzal, hogy ő a te barátnőd, azt hitte esetleg hogy ő is unoka. Nem kell ezen nagyon fennakadni, csak jót akart. Nálunk pl az unokák mellett nem szoktak a barátok/barátnők ülni. A székek mindig a legközelebbi családtagoknak vannak fenntartva. Hogy ez miért alakult nálunk a környéken így, fogalmam sincs, de pl nagypapám temetésén is én ültem a széken (ami alapból egy nyomasztó dolog, hogy nekem ott KELL ülnöm, mint legközelebbi hozzátartozó), a párom pedig a hátam mögött állt.

Nálunk pl. ugye ravatalnál érkeznek a gyászolók sorba, dédimamám temetésén ott álltam a széksor mögött egy sorral és ha érkezett valaki, akit jobban ismer a család (én nem feltétlenül), akkor hozzám is odajöttek és csöndben részvétet nyilvánítottak, majd párommal is kezet fogtak/pusziszkodtak és kész. Nincs ezzel sem gond.


Másrészről egyébként szerintem ha valakivel csak úgy szimplán beszélget az ember és szóbajön hogy meghalt a párom édesanyja, nagyanyja stb, akkor illik részvétet nyilvánítani. Temetésen olyan különösebb szabályok erre nincsenek szerintem!

2011. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az özveggyel szinte baráti kapcsolatban vagyok,csak az elhunyttal volt távolabbi a viszony,mert őt ritkán láttam,sokat betegeskedett.
2011. júl. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!