Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért BÁNTOK meg embereket?...

Jellem kérdése:

Miért BÁNTOK meg embereket? Miért érzem azt, hogy az igazságérzetem miatt ki kell nyilvánítanom a véleményemet? Ezzel a nézetemmel sorba dobom el magamtól a lehetőségeket évtizedek óta.

Figyelt kérdés
Ha valaki hülyeséget beszél, akkor miért kell mindenáron kioktatnom? Logikusan persze és részletesen elmagyaráznom, hogy hülye?(amit végül, a magyarázatom és a tapasztalatom után mindenki belát). Miért kell okoskodnom, és MEGBÁNTANI embereket? Már odáig eljutottam, hogy felismerem, ha kezdek nekiesni a hülyéknek,de egyszerűen nem akarom annyiban hagyni, és tudtára akarom adni, hogy valóban butaságokat beszél! (és a kérdés nem az, hogy VALÓBAN butaságokat beszél-e, hanem, hogy én MIÉRT nem tudom megállni, hogy elmondjam neki?? Ezzel sajnos a kapcsolataimat teszem tönkre magam körül, még ha buta emberekről is van szó, de a BÖLCS ember a butákból is tanul és előnyt kovácsol. Én nem. Én tudtára akarom adni az ilyen embereknek, hogy ROSSZUL gondolják! Fontosabb számomra, hogy ŐK megértsék a lényeget, minthogy NE BÁNTSAM MEG ŐKET!!! MIÉRT??? Utálom ezt a tulajdonságomat, és ezért tartok ott, ahol tartok. A nálam butább emberek sokkal, de sokkal többet elértek, mint én, mert ők NEM BÁNTANAK MEG SENKIT! Mit kell tennem, hogy NE BÁNTSAK MEG SENKIT?????

2014. máj. 14. 04:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Itt az a fő probléma, ha valaki azt hiszi magáról, hogy neki van igaza, holott valószínűleg nincs igaza."


Nem valószínűleg, hanem 100%-ban nekem van igazam. Különben nem vitatkoznék, és nem bizonyítanám be észérvekkel, amit ugye a végén be is látnak!!! Volt nem egyszer, hogy egy vitában én adtam igazat, de csak akkor, ha ők is ÉSZÉRVEKKEL, LOGIKUSAN kifejtik az ellenkezőjét! Nincs ezzel semmi baj. Ilyenek az egészséges viták( ez van a tudományban is, a politikában is stb.) De most a téma nem ez. A téma az az, amit írtam!! Főcím: "Miért BÁNTOK meg embereket? Miért érzem azt, hogy az igazságérzetem miatt ki kell nyilvánítanom a véleményemet?"

Ha valaki erre tudna értelmesen magyarázatot adni, akkor azt megköszönném. Hozzáteszem fel kell kötnie a gatyáját, mert nem egyszerű. Lehet fa&zkalapozni, meg a kisebbségi komplexusról beszélni, de ez olyankor is előfordul, ha a kisebbet bántják, én meg odamegyek és rendet teszek. Egyszerűen nem tudom szó nélkül hagyni, ha valaki hülyeségeket beszél, ha a szemembe hazudik, ha csal egy játékban stb. Kioktatok mindenkit. Nem tudom megállni, hogy ne szembesítsem a hülyeségével! (mondom még egyszer: ha valakinek mégis igaza van, és bebizonyítja, akkor azt elfogadom) De azt hiszem pályát tévesztettem, mert ügyvédnek vagy tanárnak kellett volna mennem, mert jól bánok a szavakkal, és rosszul esik, ha valaki úgy ér el valamit, hogy hülxe. Lást: Győzike, Kiszel Tünde stb.

2014. máj. 16. 01:26
 12/18 A kérdező kommentje:
Hogy a másik válaszadó levelére is reagáljak: Nem hiszem, hogy mindent jobban tudok! Nagyon sok mindent nem tudok, nem értek hozzá. Viszont azokba nem pofázok bele!! Ilyen például a kertészet, a festés, autószerelés. Amihez hülxe vagyok, azt elismerem. Vannak olyanok is, amikhez nem értek, de érdekel, és meg akarom tanulni. Ha rájövök, akkor örülök magamnak, és el akarom magyarázni annak, aki még nem tudja! Valamiért késztetést érzek arra, hogy felvilágosítsam az embereket arról, amit én már megtanultam. Van önismeretem, és csak abba a vitába szállok bele, amihez értek is. De a FŐ kérdés az nem ez, hanem az, hogy az emberekkel miért kell vitatkoznom? Miért nem tudom rájuk hagyni?
2014. máj. 16. 01:38
 13/18 anonim ***** válasza:
Figyelj, aki a végén belátja, hogy neked van igazad, az azért látja be, mert megunja veled a vitát. Ez így szokott lenni. Én is sokszor belátom ha más nagyon erősködik, de magamban mégis tudom, hogy nekem van igazam. :) Szóval az emberek így működnek. Az erősködőbb nyer a vita hevében!
2014. máj. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik az a téma, amihez értesz? Mi az ami kiakaszt, ha mások nem tduják?
2014. máj. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség! Nem az erősködő nyer egy vitában. Lehet nálad igen, de az életben nem. Nem hagyják rám, hanem (használom megint ezt a két szót) LOGIKUSAN és ÉRVEKKEL megmagyarázom, hogy hülyeségeket beszél. De látom te sem olvastad el rendesen mi a téma!!!!

Mondok egy mai példát. Egy 38 éves nő ezt írta ma nekem:

"Mivel foglalkozól?"

Erre én: "ez most komoly, hogy 38 évesen nem tudod hogy kell írni a foglalkozol szót??"

Na most erre írhattam volna, hogy ezzel vagy azzal, csak hogy túl legyünk rajta, és aztán összejöttem volna vele.

DE NEM! Annyira felidegesített, hogy valaki ennyire hülye, hogy már nem is a saját érdekeimet néztem, hanem inkább MEGBÁNTOTTAM, ÉS SZEMBESÍTETTEM A BUTASÁGÁVAL!!!!

Remélem, hogy ez a mostani példa végre szemlélteti (azoknak, akik eddig teljesen másra válaszoltak), hogy mi is a KÉRDÉS!!!

2014. máj. 16. 21:05
 16/18 anonim ***** válasza:

Jaj úgy megsajnáltalak, de most komolyan...olyan rossz lehet neked...miért nem látják be hogy neked van igazad? :/

LOL :""DDD

2014. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg ettől érezted jobban magadat. Más nyilván összejön inkább a nővel, aki ugyan nem hibátlan, de boldogságot okoz neki, neked meg az okozott boldogságot, hogy elküldd máshova. :))) Ettől nem vagyunk egyformák. :)
2014. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Minden embernek van rossz tulajdonsága bőven... Neked ez az egyik. Emiatt ne érezd magad szarul kérlek :) Ilyen vagy és kész mindenki fogadjon el úgy ahogy vagy ezzel a rossz tulajdonsággal együtt. Amiatt lesz kisebbségi komplexusod ha ezen agyalsz.
2014. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!