Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudom legyőzni a rengeteg...

Hogy tudom legyőzni a rengeteg konkurenciától való félelmet?

Figyelt kérdés

Már több internetes vállalkozásba belekezdtem, de sokat nem mertem folytatni, mert először azt hittem, hogy sima ügy lesz előre menni, de sok a konkurencia, és nem mertem tovább vinni.


Erre csak később jöttem rá, hogy erősek.


Mindig mindig belekezdek valamibe, de soha nem viszem végig, és erre az emberek is rátesznek egy lapáttal, miszerint felesleges folytatni, mert hatalmas a verseny stb.


Így Én soha nem tudok egy saját vállalkozást beindítani?


21/F


2014. máj. 16. 12:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan ezt a területet keresem, ahová hónapok alatt betörhetnék, de nem találok ilyent mert telített a piac.
2014. máj. 16. 12:02
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval arra koncentrálsz, hogy hogy nem fog működni, és mitől. Hát elárulom, hogy amíg ez így van, tényleg ne fogj bele semmibe.


Egyszer sétálj végig egy forgalmas utcán, és nézd meg, hogy pl butikból mennyi van egymás mellett, egymás hegyin hátán. Utána gondolkodj el azon, hogy ők foglalkoztak-e vele amikor a vágyukat beteljesítették, azaz egy jól menő üzletet hoztak létre, hogy van-e egyáltalán konkurencia. Elárulom, nem.


Konkurencia minden területen lesz, és bármihez is kezdj mindig lesznek negatív megjegyzések. Ezeket ha figyelmen kívül hagyod, és nem arra figyelsz hogy ki mit mond, hanem arra, hogy mitől lehetsz több mint a konkurens cégek, akkor nyertél.


Sokféleképpen lehet egyvalamit csinálni. /gyenge példa következik, de a lényeg talán érthető lesz/

Pl. elkezdesz a neten bútort árulni.

A konkurencia árainál nem kérsz te se többet. A konkurenseid pl ingyen kiszállítják, és itt befejeződött.


Akkor te mit csinálsz? Felveszed a versenyt, ugyanazt nyújtod mint ők. Ha magad viszed, vagy családtag viszi már jobb helyzetbe kerültél, mert neked csak üzemanyagdíjba kerül a szállítás, nem kell embert fizetni. Ebből a + díjból, te kiegészítheted annyival a szolgáltatásodat, hogy össze is szereled a megrendelt bútort.


Azaz már többet nyújtasz ugyanazért a pénzért mint a konkurencia. Ha jó helyre kerülsz a netes szűrőbe, azaz az első oldalon lesz a honlapod, akkor a + szolgáltatással helyzetbe hozhatod magad.


Tehát ne azt nézd, hogy mekkora a verseny, hiszen a futók se egyedül indulnak, hanem azt nézd, hogy miben tudsz jobb vagy több lenni.


Gondolom sok olyat hallottál, hogy egy új cég lemosott a piacról egy-két céget. Volt konkurencia, nincs konkurencia.

Azonban addig amíg a félelmeid vezetnek, és nem tudtad a fejedben a jó szemléletet kialakítani, addig légy türelmes. Első körben zárd ki azokat akik hátráltatnak és lehúzzák a lendületedet.

2014. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

teljesen igazad van


már az ezredik dolog amibe belevágok, és attól félek, soha nem tartok ki egynél. leszeretném ezt küzdeni...


Már nagyon szeretnék egy jó vállalkozást, de így nem fog sikerülni.


amint meglátom, hogy a konkurencia is erőteljesen épít, és nem kihaló félbe van, máris elszáll a lelkesedésem...

2014. máj. 16. 12:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem gondoltál még arra, hogy bevegyél valakit magad mellé, aki segítene neked, együtt tudnátok ötletelni? Mikkel próbálkozol?

2014. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

szia


főleg adsense (reklámbevétel) alapú oldalakkal. EGYENLŐRE.


webmester fórumokon mindenkinek van legalább egy oldala, amely minimum havi 100-150 ezer forintot behoz.


Meg ismerek olyat is, akinek havi 1 millát, rengeteg ilyen lehet/van MO-n is.


Az ilyenek már csak nagyon nagy kutyákkal társulnak.


Én szívesen társulnék, de sokan vagy egyedül dolgoznak, vagy megvannak a partnereik már.


Az a jó, hogy nem kell fizikálisan belefordítanod rengeteg energiát és munkát, és lényegében van egy aranytojást tojó tyúkod.


Sajna szellemileg viszont megviselő ez az egész, viszont mivel értek a webhez, ezért mindenképp kamatoztatni akarom.

2014. máj. 16. 14:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Eléggé tönkre is vagyok már, hogy nekem még nem sikerült valami biznisz.... és kevesebb az energiám is..
2014. máj. 16. 14:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbálj lépésről lépésre haladni. Ne gondold kudarcnak, ha nem jön be az első hónapba a nagy üzlet.


Haladj lépcsőfokonként, mert csak úgy fogsz tudni a naggyal mit kezdeni.


Tehát ha olyan oldalt akarsz, aminek a reklámbevétele elegendő egy jó élet szinvonal fenntartására, akkor először látogatottságot kell szerezned, hiszen csak úgy hívhatsz fel egy céget, hogy te figyelj már, hirdess az oldalamon, ha mellé tudsz tenni egy szép nagy számot a google statisztikából.


1. Kell egy célközönség

Pl. NŐK: főzős oldal, rengeteg látogató, többnyire nők, tehát akik hirdetni fognak a nőknek való termékek forgalmazói/ így gondold végig, kiknek akarsz megfelelni.


2. Kell a célközönségnek egy érdekes téma, ami napi szinten frissíthető. /gondolj a vicces oldalakra. Minden nap visszanéz a látogató, hiszen kíváncsi mi történt. Mindig történnie kell valami újnak/


3. Fórumlehetőség: ha kialakulnak netes kapcsolatok, beszélgetőpartnerek folyamatos látogatottságot generálnak.


stb stb stb. Előbb utóbb, lehet hogy egy év is kell hozzá, meglesz az a látogatottsági mutató, amivel már lehet kopogtatni a cégeknél, hogy figyelj csak, az én oldalamat pl. naponta 2000 nő nézi. Ha itt hirdeted a tamponodat, az új vásárlóid megsokszorozódnak.


Bárgyú példák, de a lényeg gondolom szembetűnő. Idő, idő idő amire valami felépül.

2014. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze érthető.


A legfontosabb lenne, a keresőben való előrejutás, SEO.


Ez igazán egy idegtépő feladat. Ha valaki ott van, már jönnek a látogatók.


Tényleg rengeteg az ilyen bevételből, magas színvonalon élő ember, igaz nekik és évek voltak megvalósítani.


Az a jó, nekem senkivel nem kell felvennema kapcsolatot hogy hirdessenek, adsense, netclick stb rengeteg cég van, ami igen jól fizet...


Most beszéltem egy sráccal aki szintén több száz ezer forintot keres ebből...


Én pedig mindenképp szeretném kamatoztatni a tudásomat, mert kizárt, hogy én emellett a lehetőség mellett elmenjek !!!!!!!!!! :))

2014. máj. 16. 14:40
 9/11 A kérdező kommentje:

+ legnagyobb baj, mindig valami hatalmas újító ötleten jár az agyam.... sajnos, nagyon riktán jut az eszembe valami.


gondolok ilyenre, amikor a GYIK megszületett, vagy pl. a Szállás véleményező oldal, a Vatera vagy stb.


Pl főző oldalba nem mernék fogni, mert ott olyan sok és erős oldal van hogy hajjajj :(

2014. máj. 16. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mindenki az adsensre van rákattanva, amikor egy kalap sz@r én is benne voltam annó, de megfelelni neki?! + azért oldalt építeni, hogy valaki a reklámra kattintson?! Magyarul egy sz@r oldal kell, amiről az ember menekül -> a kapu meg a reklám.


Termék eladással sokkal többet lehet keresni.


Mennyit keresel 50 látogatón? max 600Ft-t, kivéve ha hitel vagy más drága kulcsszavas hirdetés jelenik meg az oldaladon. Ezzel szemben egy olyan oldal ahol 50 látogatóként van 1 vásárlód, az simán hozhat 4+e Ft bevételt is (-az adó)



Nekem igazából ezért ment el a kedvem anno adsenstől. Az, hogy páran több 100e-et csinálnak vele, avagy milliókat..pff véletlen. Viszont ha megnézed a statisztikájukat, hogy 60e emberrel csinál 150e-et, ugyanezt megcsinálná egy termékkel, amin 2e-et keresne/100 látogatóként máris 1 200 000t-t keresne.


Érdemes ezen elgondolkodni!

2014. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!