Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy viszonyultok a szlovák...

Ti hogy viszonyultok a szlovák emberekhez?

Figyelt kérdés
Én Szlovákiában születtem magyar többségű részen, szlovák családban, de kis koromban átköltöztünk ide. Én már magyar állampolgár vagyok, magyar az anyanyelvem és tisztelem a magyarokat amellett, hogy tudom ki vagyok. De a magyar embereken kissé megvetést látok amikor bemutatkozom. Bár nem mondják a szemembe, de látom rajtuk, hogy megvetnek a szlovákságomért. Egyébként tök jól megvagyok itt hazámnak tekintem az országot sok barátom van akik nem foglalkoznak ezzel stb. Sok beszédnek sok az alja. A véleményetek azért érdekelne. köszi
2014. máj. 20. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a fordítottját tapasztalom. Anyukámról például lerángatták a kabátot, amiért kint magyarul beszélt.

Mintha a magyar ember egyenként tehetne a 45 éves történelmi eseményekről...

Kérdésedre válaszolva semmi bajom a szlovákokkal. A sztrapacskát/haluskát meg szeretem.

2014. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ha valaki emiatt lenéz, azzal szóba sem állnék többet. Minden ember ugyanannyit ér, akárhol is született. Örülj neki, hogy te hamarabb ki tudod szúrni, hogy ki ilyen gyökér, hogy ilyesmi miatt ítélkezik feletted. Egyébként annyira nem értem, hogy miért vetnének meg a magyarok, ha valaki nemzeti érzelmű, annak te vagy a szegény határontúl született magyar Trianon-áldozat, ha valaki liberális azt meg 100%, hogy nem érdekli, hogy hol születtél.
2014. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

én igazából semmit :D szeretem a más nemzetek embereit kivéve egy kettőt (muzulmánok a többivel nincs sőt érdekelnek is) és a környezetemben sincs senki aki valakit ne szeretne csak azért mert pl szlovák :D


szerintem a magyarok 90%-át nem érdekli vagy érdeklődéssel tölti el.

2014. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, mindkét ország közembere semleges e tekintetben. Persze, ha nem hergelik őket.

Én magyarországi magyar vagyok, s büszke erre. Olyan egészséges mértékben, nem mások fölé helyezve népemet.

Ennek ellenére, vagy ezzel együtt kinyílik a zsebemben a bicska, amikor azt hallom, hogy Magyarország a magyaroké. Meg vesszen Trianon.

Hogy miért? A trianoni magyar honban a magyarok aránya 48%. Az összes többi nem magyar ajkú. Ők nem számítanak?

Szlovák oldalról meg az irritál, amikor ősi szlovák történelemről süketelnek egyesek.

Szlovák állam a legutóbbi időkig nem volt soha.

De ezek a dolgok nem hatnak a sör árára, nem lesz büdös a haluska és keserű a gulyásleves.

Normális ember tiszteli a másikat, bármiképpen is forog nyelve, esze járása. Szerintem legtöbben így vagyunk ezzel. Hülyék meg mindenhol vannak. Amíg nem ők vannak hatalomban, addig csak vicsorogjanak, ha abban lelik örömüket.

2014. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az olyanokkal, akik megvetnek, hiszen, mint írod sok barátod van itt, és ez a lényeg.

A többség nem a szsármazást nézi, hanem az embert.

2014. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi aranyosak vagytok. Hát igazából én sem mindenkin látom a megvetést csak néhány emberen, de én ezt úgy veszem, hogy nem nekem szól hanem általánosságban a szlovákok miatt. De ha megismernek már teljesen más a helyzet. :)

Az, hogy anyukádról lerángatták a kabátot kedves 1. undorító! Sajnos vannak ilyen idióta beteg emberek. :(

2014. máj. 20. 16:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok magyar, hogy apám szerb, anyám olasz. Volt olyan, aki egyenesen nekem szegezte, miért nem húzok innen haza. Meg olyan is, aki le mocskos cigányozott. Mondom, volt ilyen. Már nem foglalkozom ezekkel. Én teljes mértékben magyarnak tudom magam, külhoni (és nem idegen) gyökerekkel.

Ahhoz képest, hogy milyen sok embert szeretek, s mennyien szeretnek engem, az a néhány tapló, aki utamba került nem oszt, nem szoroz.

2014. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
én szlovákiai vagyok, magyar nemzetiségű. a magyarországiaknak még ez is baj.. ha magyar vagy, de szlovákiában élsz.. akkor te nem lehetsz magyar.. komolyan mondom, nem tudom, ezeknek mit tanítanak az iskolában.. de mindenhol azt kapom, h az hogy lehet.. megh hülye szlovák vagyok... -_-
2014. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem tudom ti milyen magyarokkal beszéltek vagy honnan de akiket én ismerek meg úgy a környezetemben vannak sose fordult elő ilyen


középsuliba is volt egy csaj aki szlovákiábol jött csak azért hogy itt tanuljon és senki egy rossz szót nem szólt rá még érdeklődtünk is arra milyen meg stb.

2014. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Shai-Hulud ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a (szín)magyarok között is az egyik leggyakoribb vezetéknév a Tóth?

Nekem semmi bajom a Tóthokkal. :-)

De a többi szlovákkal sem, függetlenül a nevétől, a vallásától, a nemi identitásától, a szeme színétől, stb...

Sokszor járok kint Szlovákiában, és mindig azt tapasztaltam, hogy az átlagembereknek semmi bajuk egymással, és ahol ellentétek vannak, ott mindig, minden egyes esetben meg lehet találni azt az egy-két idiótát, aki szítja ezeket az ellentéteket, aki "nagyon magyar" vagy "nagyon szlovák". Na ezeket valahogy nehezen viselem... De hát úgy látszik, a hülyeség is nemzetközi, és nem kötődik egyik nemzethez sem.


Pedro

2014. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!