Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek rám furán, mert...

Miért néznek rám furán, mert tejjel és cukorral iszom a whiskey-t?

Figyelt kérdés
A brandyk is tej+whiskey alapú italok és Ady Endre is tejjel itta a konyakot. Én így szeretem, számomra isteni aromája van így. De amikor ezt elmondom másoknak akkor úgy néznek rám mint egy pedofilra.
2014. máj. 24. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
aszt mia fazt foglalkozol másokkal? felőlem bele is húgyozhatsz az se érdekel
2014. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, mert nincsenek hozzászokva. én is most hallom először.
2014. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Nyilván ugyanannak veszik az ízlésedet, mint a pedofíliát... -.-


Nagyon menő vagy, kitűnsz valamivel. Nem látod sajnos, de állok, és tapsolok neked.

2014. máj. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Én is úgy néznék rád mint egy pedofilra az bizti! :)

nem vagy normális!Whiskyt még jéggel sem hígítunk nem hogy tejjel :)

Ezt hol halottad hogy a brandy tej+whiskey alapú ital? Te jó ég!

Egy kis gyorstalpaló a whiskigyártásból:van egy valag gabonánk :) Azt ledaráljuk,feláztatjuk vízben,majd ezt főzni kezdjük(mintha sört csinálnánk,illetve azt is csinálunk belőle),szóval fel főzzük és hozzáadunk amilézt vagy malátát,ez a keményítőt át alakítja cukorrrá,majd élesztővel is beolják ezt a lét majd hagyják hogy az élesztő cukorból alkoholt csináljon,megtartva az aromákat a közegben amiben végigmegy.Majd ezt az egész izét(cefrét) lepárolják 3xor is,majd egy évig fahordóban kéne érlelni és fűszerezni ,azután már whiskynek hívhatjuk a párlatot.

Brendyt azt borból csinálják,azaz szőlő pálinkának is nevezhetnénk ,gyakorlatilag szőlőből csinálják a cefrét,megerjesztik bornak élesztő segítségével és ezt lepárolják 2szer,majd fűszerezik karamelt is raknak bele,oszt érlelés ! :) Szóval a tejet max boroknál használnak de azt is derítő szerként(azaz leülepszik a piszkos ital aljára és magával szűri a koszt meg a nem odakívánt dolgokat)Már ha használnak tejet derítésre :)

amúgy tejet az angol kutyák isznak a teához,egyszer ezt Én is majd kipróbálom,gondolom selymesebb az íze tőle ,majd mikor bátrabb leszek hányni akkor megkóstolom :)

Szóval érted hogy mért néznék úgy rád mint egy pedofilra? :) Chivas regalt is tejjel iszod cicafiú? :) :)

2014. máj. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szar 12 éves blended chivast nem iszok :)
2014. máj. 24. 01:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Nálam egy whiskey a single malt kategóriánál kezdődik.
2014. máj. 24. 01:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem, hogy őszinte legyek a hányás jut erről a kombinációról eszembe első hallásra. De csak a keverés miatt.

Persze ha megkóstolnám biztos más lenne a véleményem.


Én a jager-ről hallottam, hogy tejjel isszák, szóval akár még a whiskey is jó lehet.

Viszont azt tényleg sokan úgy tartják, hogy a whiskey-t kotyvasztani igazi szentségtörés.


Nekem eddig nem volt sok fajtához közöm. Ittam jim beam-et, meg jack daniels-t.

A jack daniels egész jó, de jim beam-ről annyi maradt meg, hogy eléggé berúgva is szörnyülködtem tőle, ami azért már elég durva. Azon lehet segít egy kis tej. :D

2014. máj. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bumbi02 ***** válasza:

Azért elég fura az italszakértelmed, hogy szerinted a brandy az tej+whisky alapú ital, és közben sznoboskodsz hogy a whisky nálad single maltnál kezdődik. A brandynak se a tejhez, se a whiskyhez nincs köze.


No meg, ha igazán ennyire whisky "szakértő" lennél, hogy kijelenthesd bátran, hogy neked egy whisky az single maltnál kezdődik, akkor nem tejjel és cukorral innád, hanem önmagában. Meg merem kockáztatni, hogy meg se tudsz különböztetni egy skót whiskyt egy amerikaitól, nemhogy egy singlemaltot egy blendedtől.

2014. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az igazi whiskiket kb egy évig érlelik fa hordókban,és közben füstölik őket,és átveszi még a környezete illatát is,szóval gyakorlatilag átveszi a környezete illatát ! Ezt a gyártóknak mondanád hogy te tejjel iszod akkor hamar eltörnék a kezed :)
2014. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bumbi02 ***** válasza:

Ugyanmár.. Mi az hogy kb egy évig érlelik, és közben füstölik őket?


A skót törvények szerint a whiskyt minimum 3 évig kell érlelni a hordóban, de jellemezőbb a single maltokra (a kérdező kedvenceire ugye), hogy inkább 8 évig érlelik őket.


És nem füstölik, főleg nem érlelés közben, hanem a malátázás során az árpát tőzegfüsttel szárítják, ettől lesz maximum füstös ízhatás.

2014. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!