Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az magasabb intelligenciával...

Az magasabb intelligenciával rendelkező emberekre jellemző inkább a határozatlanság?

Figyelt kérdés
Egy okos ember, mindig agyal, problémázik, meggondol mindent 20-szor stb.. és szerintem ebből fakadhat egyfajta határozatlanság.
2014. máj. 26. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A magas IQ nem feltétlenül jár együtt kreatívitással. Ezért én nem vonnám le ezt a konklúziót.
2014. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez így van, de az emberek többsége nem tartja okosnak a határozatlan, de okos embereket.
2014. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Warren Scott válasza:

#1 és #2, mindkettőtöknek igaza van.

És a kérdezőnek is :P


Rengeteg olyan embert láttam már akik a saját területükön a profiknál is többet tudnak, de volt olyan aki egy probléma összes okát le tudta zongorázni fejben aztán nem tudta eldönteni melyik az igazi ok és döntésképtelenné vált és volt olyan is aki egy lehetséges döntés összes kimenetelét pörgette le fejben, amítől úgy festett mintha lefagyott volna.


Pedig mindkét típus hihetetlen tudással rendelkezett, az adott problémára nem is csak egy fajta megoldást ismert, csak a tudásuk birtokában tisztában voltak vele, hogy olyan nincs, hogy 100% biztos válasz, mert bizonyos (ritka) körülmények között a normál esetben helyes válasz is lehet helytelen.


A kérdésedre válaszolva, igen. A fenti példák ismeretéven el tudom képzelni, hogy a magasabb intelligenciával bíró emberekre jellemző lehet, hogy a rengeteg lehetséges opció ismeretében nehezen hoznak döntéseket, vagy egyenesen döntésképtelenek.

2014. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!