Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ellenségesek egymással...

Miért ellenségesek egymással a magyar emberek?

Figyelt kérdés
Én azt látom, hogy nagyok az ellentétek magyar-magyar között. Holott nincs ok erre. Szerintem nem kéne gyűlölködni, ugyanis a többségi magyar társadalom igenis jól nevelt, civilizált európai. Egy valamit sosem szabad elfelejteni, amikor a magyart szidod magadat is szidod egyben. Peace&Love.
2014. máj. 30. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahol régebben a történelemben kereshetjük.


A himnuszunkban is benne van hogy minket mindig ver a sors stb stb... valakik valahogy mindig kiszúrtak velünk hát persze hogy nem szívesen bízik meg senki a másikban.


Generációkon keresztül adták át a következő nemzedéknek hogy ne bízz meg idegenekben aki kedves biztos akar valamit "jobb félni mint megijedni" és még van pár közmondásunk ami ugyanide tartozik, aztán már csak azért se kopott ki soha mert mindig jött valami újabb dolog ami ezt a nézőpontot erősítette.

1 évig laktam hollandiában első furcsa tapasztalatom hogy az idegen emberek belenéztek a szemembe és mosolyogtak nem kapták el a tekintetüket a boltosok áruházakban mosolyogtak rám és stb stb... ezt nagyon hamar én is megszoktam aztán amikor hazajöttem ösztönösen mosolyogtam az emberekre volt aki csúnyán nézett rám más a fejét elkapta valaki beszólt: "miva mit néze bajod van?"


a boltosok is érdekesen néztek rám sőt amikor nagyon szép napot kívántam még rám is csodálkoztak.


van is egy vicc:

Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.


Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:

NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel:

- Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.


A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.

- Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni,

az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.


A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:

- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.

- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza.

2014. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
valszeg a béke miatt. a régi "szép" időkben voltak még háborúk, olyankor a közös ellenség miatt könnyebb volt összetartani.
2014. máj. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lásd.: egri csillagok stb
2014. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok stressz, kevés fizetés, szenvedés a minden napokban. S egymáson vezetjük le a feszültséget.

Szerintem.

2014. máj. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért tartunk ott ahol, mondjuk ha az ember nem akar még több rossz tapasztalatot akkor a legjobb ha maga csinálja a dolgait. Hány ismerősnek mentem segíteni mikor építkeztek... mikor én építkeztem meg érdekes módon szinte mindig volt mindenkinek valami halaszthatatlan problémája.
2014. jún. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!