Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, változhat ez a...

Mit gondoltok, változhat ez a személyiségbeli hibám?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy úgy érzem, sohasem fogom megtalálni életem hivatását, mert képtelen vagyok választani egy irányt, és csak arrafelé haladni.


Példákkal konkretizálva, tehetséges vagyok a művészetekben, leginkább a zene, a tánc, az írás és a színjátszás érdekelnek. De láthatjátok, hogy már ide is képtelen vagyok háromnál kevesebbet felsorolni, egyet kiválasztani, amellett megállapodni, s abban mesteri szintre fejleszteni magamat.


Jelenleg egyébként 21 éves vagyok, fiú, és angol-magyartanárnak készülök. Azért választottam ezt a hivatást, mert úgy érzem, ez elég sokszínű és változatos ahhoz, hogy hosszabb ideig élvezni tudjam. Meg aztán, az emberekhez is van egy Isten-adta érzékem, mellyel őszintén meg tudom érteni őket, és szeretettel fordulni feléjük, plusz engem is feltölt mások társasága.


Próbálok a tanulmányaimra is elég figyelmet fordítani, de mellette muszáj valamelyik "adottságommal" is foglalkozni. Úgy érzem, férfi természetem arra ösztönöz, hogy végre letegyek valamit az asztala, de útját állja ennek az az átkozott tulajdonságom, hogy hamar elkezdek unatkozni, miután belefogtam valamibe, különösen, ha egy érdekesebb projekt jön szembe. Ráadásul, azt is észrevettem, hogy ha valamit kutatok, vagy gyakorlok, hamar úgy gondolom, hogy a feladat végére értem, és megelégszem az akkori eredményekkel.


Elég sebtiben rittyentettem le ide a dolgokat, remélem, azért valamennyire átjön majd a lényeg. Bármiféle tapasztalatot, történetet, tanácsot szívesen fogadok!


Üdv.


2014. jún. 2. 12:37
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Szerintem aggodalomra semmi okod nincs.

Érdekes,mert hasonlóan érzem magam,bár én szinte még sehol sem tartok.

Ha ez megnyugtat én 19 éves vagyok és 21 évesen fogom elvégezni a gimnáziumot(!). Velem is ez van,hogy megunom a dolgokat,türelmetlen vagyok,gyorsan szeretném látni az eredményt, félbe hagyom amit elkezdtem.


Ez talán azért van,mert ((igazából)) nem érdekel minket az a feladat.Sőt biztos vagyok benne. Az már egy nagyon jó pont,ha vannak céljaid és szerintem emelett simán tudod fejleszteni a képességeidet. Keress olyan helyet,ahol vannak ilyen művészeti dolgok és egyben tanárnak is lehet jelentkezni.

Ha mesteri szintre szeretnéd fejleszteni magad, pl írásban,legjobb ha elmész OKJ-ra. Gyorsabb.

Vagy próbáld ki mindegyiket! Szervezz magadnak egy hetet,vagy többet és menj el vegyesen azokra a dolgokra amik érdekelnek,vagy kezd el azt, vagy talán csak ülj be valamilyen órára.

Személyem szerint én ezt csinálnám,ha lenne rá időm/erőm/motivációm.

Ha lenne ismerősöm,aki valamilyen művészetben elhelyezkedett és számomra is érdekes, biztosan odamennék,mert ugy more fun az egész.


ne haragudj a fogalmazási stilus miatt,kedves jövendőbeli irodalom tanár úr,de már hajnal van.

Minden jót!

2014. jún. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
fejlődni mindig lehet Ha a probléma megvan akkor meglesz a megoldás is
2014. jún. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!