Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján dönthető el, hogy...

Mi alapján dönthető el, hogy egy ember jó-e vagy rossz?

Figyelt kérdés
Magamból kiindulva teszem fel ezt a kérdést. Én igyekszem eléggé erkölcsös emberként viselkedni, és elítélem az etikátlan dolgokat,és és erősen ragaszkodom az igazságossághoz, de valójában úgy érzem, hogy az emberek nagy része nem érdemli meg, hogy ilyen legyek vele,és elég lenéző ember vagyok, de ezt nem mutatom ki senkinek. Vannak elveim, és ezek szerint cselekszem, viszont amit gondolok, vagy amit érzek, az teljesen ellentétes azzal, aminek kinézek.Akiket ismerek mind azt gondolják, hogy kedves ember vagyok, csak mert úgy viselkedem, de én egyáltalán nem tartom magam annak, mert valójában én utálom az emberek nagy részét. Sokszor érzem úgy, hogy az egész emberiséget el kéne törölni a fenébe.Gyűlölöm a saját fajtámat, mégis illedelmesen és igazságosan viselkedem az emberekkel. Most akkor jó vagyok, vagy rossz?

2014. jún. 5. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz jó,nem lehetsz rossz.Az ember nem jó,vagy nem is csak kizárólagosan rossz.Az emberek egyaránt vannak rossz tulajdonságai és jók is.Az baj,hogy megjátszod magad.

A másik probléma az az,hogy mindent és mindenkit elítélsz,lenézel és ehhez hasonlók,miközben kedves vagy velük.De ezt mondjuk erősen kétlem,hogy akkor olyan durván űzheted a lenézést.


Az,hogy az ember jó vagy rossz,azt csak gyerekkorban látják így az átlagos emberek.Az érett személyiséghez nélkülözhetetlen,hogy te is kicsit mögé láss a dolgoknak:

Egy prostituált nem biztos,hogy szereti is azt,amit csinál,és nem biztos,hogy nem csupán csak kényszerből csinálja.Lehet,hogy a prostituált szerepét le kell,hogy vetkőzze egy másik környezetben,otthon.Ugyanis lehet,hogy anyuka is,és hiába próbálkozott más állást találni,de nem talált...úgyhogy takarítás helyett prostituált lett.Abból gyorsabban meg lehet élni ugyanis,mint a takarításból.

Vagy pedig:

Nem tudom,hogy milyen embereket nézel le,de ha mindenkit,akkor a gazdagok is beleesnek ebbe a körbe.Őket sem szabad lenézni,mert köztük is vannak jobb emberek,nem csak rosszak.Ha nem tudsz általánosítani,akkor nem tudsz annyira lenézni sem(egyes embercsoportokat egyáltalán nem tudsz lenézni,mert általánosítani nem tudsz),egyénileg bárkit lenézhetsz.


...ennyire meg nem szabad erkölcsösnek lenni.Kicsit élj,ne legyél már ilyen karrótnyelt!

2014. jún. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem reális vagy. Az meg hogy jó vagy rossz? Attól függ ki szerint. Gondold végig hogy a kormány szerint ki a jó ember, aztán pl. a keresztények szerint. Több ponton is ütközik az elképzelésük te meg felelj meg mind a 2nek ha valamelyiknek nem sikerül akkor vagy kóterba vagy az üstbe kerülsz. Mondjuk abban hasonlítanak hogy szeretik a birkákat még az 1ik nyíltan ki is mondja :D Elég lökött példa amit írtam de hirtelen így tudtam legjobban szemléltetni a dolgot. :)

Amúgy van amiben egy véleményen vagyok veled.

2014. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán van olyan, h jó vagy rossz ember. Olyan van, hogy jó és rossz tett. Amiket ugyan az emberek tesznek meg "látszólag", de minden tettnek van mögöttes dolga. Az pl. rossz tett, hogy lenézed az embereket, hogy a külvilágnak mást mutatsz, mint amit valójában gondolsz, ahogy írod, h pl. gyűlölöd a fajtádat, de neked is emögött van egy mögöttes oka. Pl. akár a túl erkölcsösség. Ne akarj túl erkölcsös lenni, felesleges, a középutat találd meg magadban, és ne várd el se magadtól, se más emberektől, h ilyenek legyenek, vagy épp "tökéletesek", mert lehetetlen elvárás, és végül kifordít önmagadból. Most még csak így, később talán még durvábban. Röviden és tömören fogalmazva nincs olyan, h csak fekete vmi, vagy csak fehér.
2014. jún. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3as vagyok: azt pedig, hogy valóban ki jó ember és ki rossz ember, a vallás szerint majd egyszer vmikor Isten fogja eldönteni. Tettek alapján, és nem a vallás szerint, meg az aktuális törvények döntik el. Az utóbbi félre érthető, tehát az aktuális törvények is csak a tetteket ítélik meg, és büntetik az embert érte pl. ugye ha gyilkol lecsukják.
2014. jún. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én értékítéletem szerint az a rossz ember, aki tettekkel árt másoknak és az a jó, aki senkinek nem árt. Énfelőlem lehet valaki rasszista, homofób, kicsinyes, irigy, szeximádó, prűd, vallásos, ateista... tökmindegy, amíg a gondolatait a fejében tartja, amíg egy lépést sem tesz azért, hogy mást bántson. Aki viszont bicskával a zsebében jár szórakozni, vagy randevúzni, házakat és autókat tör fel, kilopja a kezedből a táskát, vagy a telefont, verekedést provokál, vagy gyilkol a nézetei miatt, az szaralak.
2014. jún. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy idézet jutott eszembe: Egy ember jelleme abból állapítható meg, hogy hogyan viszonyul azokhoz, akiktől nem vár semmit.

Szerintem ebben nagyon van valami!

2014. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!