Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit ér ma a becsület, a...

Mit ér ma a becsület, a szavahihetőség, és a segítőkészség?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem semmit, és sajnos a kérdésben leírtak mind igazak rám
2014. jún. 5. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sokat érnek, de csak akkor, ha nem párosulnak naivitással.
2014. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül talán a szavahihetőség ami még számít valamit ebben a világban. A becsület és a segítőkészség majdnem szart se ér manapság. Sajnos...
2014. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel kicsit egyet értek, bár sajnos már nem sokat árnek ezek a dolgok mondom ezt 20 éves fejjel. És ehhez a legtöbben már alkalmazkodnak is, miért ne hazudjak, ha könyebb lesz tőle az életem és a másik is ezt csinálja? Na ez a baj!
2014. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Harb válasza:

Hello!


Alapvetően a becsület és a segítőkészség nem sokra jó. Mindenki (tisztelet a kívételnek) a saját érdekeit nézi, vagy rövid vagy hosszú távon. Ezért lényegében mindegy is, hogy te becsületes vagy e vagy nem, vagy akár segítőkész. A szavahihetőség fontos, mert ha hiteles vagy, akkor többet ér a szavad.

Más honnan megközelítve: attól még, hogy becsületes vagy és segítőkész, nem jelenti azt, hogy bárki rendes lesz veled vagy előrébb leszel bárkinél is.

2014. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólóval értek egyet!

A hármas hozzászólónak üzenem,hogy : aki hazudik az csal is, aki csal az lop is, aki lop, az törvénybe ütközőt cselekszik,aki törvénybe ütközőt cselekszik azt bizony felelősségre is vonhatják.

2014. jún. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25 eves koromra mar rajottem, hogy ezek szart nem ernek.
2014. jún. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem ér semmit.
2014. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!