Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jött az a szokás, hogy...

Honnan jött az a szokás, hogy 1-2 napos ünnepnél 2 hétre előre be kell vásárolni?

Figyelt kérdés

Mire jó ez?

Most is, vasárnap és hétfőn nincs bolt, de le kellett menjek valamiért, 1 dologért.

Erre látom, hogy mint az őrültek, sokan tele kosárral, 2 hétre előre bevásárolnak, pedig csak 2 napról van szó (vagy néha 1-ről). Mert "jaj hát 2 napig nem lesz bolt". Én ezt megértem, de miért 2 hétre elég cuccot kell venni? Tudom, mindenki azt vesz, amit akar, csak nem értem.


Mindig csak 1-2 napos ünnepeknél látom azt, hogy az emberek többsége 2 hétre elegendő dolgot vásárol, mert 1-2 napig nincsen bolt.



2014. jún. 7. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Betáraznak, biztos ami biztos alapon.
2014. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a fogyasztói társadalom. Egyesek teljesen pánikba esnek, ha 1 napig nincs nyitva a tesco. Szánalmasnak tartom az ilyen felvásárlási lázban szenvedő emberkéket, de sajnos egyre terjed a hasonló mentalitás.
2014. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Nagy a szegénység, ilyenkor látszik :D Főleg ha belenézel a kosarukba és alapvető élelmiszer szinte nincs is benne ,csak csoki fagyi sör meg cukrosüdítő, de az rekesz számra.

Hülyék az emberek, fogyasztanak ész nélkül.

2014. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vendégek jönnek. Vagy ha már végre otthon dögölhet az ember akkor lehet lazulni-zabálni egész nap. Lehet hogy valakinek olyan király melója van hogy egész nap csak fecserészik a kollégákkal, de aki egész héten szív az értékel egyben 3-4 napot mert hetente két nap pihenő (már ha megvan!) kevés.
2014. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hülyék. Én tudatosan nem készülök ilyenkor. Ha olyanom van, akkor elugrok egy étterembe és kajalok ott.
2014. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudod egyeseknek világvége érzéssel ér fel, ha két napig nem nyit ki a Tesco vagy Auchan.
2014. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szimpla ostobaság. Emellett pedig fogalmuk nincs az ésszerű vásárlásról, aki minden nap leszalad a boltba mindig csak azért, ami éppen elfogyott, az tényleg bajban lesz, ha egy napig zárva a bolt. Ő bajuk.
2014. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Népbetegség. Az üzletek pedig kihasználják. Anyám és társasága szentül meg van győződve abban, hogy 2 héttel az ünnepek előtt akciók vannak, olcsóbbak a cuccok. A francokat. Hiába mondom el nekik, hogy ilyenkor épp hogy drágábbak, utólag sajnálkoznak, majd a következő alkalomkor újra 2-3 héttel az ünnep előtt mennek el vásárolni.


A vásárolt cuccok mennyisége is röhejes. 2-3 hatos csomag üdítő, rengeteg csoki és cukorka, és egy kevés alapvető élelmiszer kerül a kosárba. Mindezt átlagosan 1-2 vendég számára, nagyobb ünnepekkor 4-5.

2014. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!