Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek velem az osztály...

Miért ilyenek velem az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Elég csendes vagyok és félős, ezért nem nagyon beszéltem még velük...De egyébként semmi mást nem csináltam, csak ennyi a "bűnöm", hogy visszahúzódó vagyok és nehezemre esik megnyílni...És szerintem az lenne a normális, hogy az ilyen emberekkel türelmesebbek, ehhez képest ők állandóan csak cseszegetnek és még ők vannak felháborodva, hogy miért esik rosszul, hogy cseszegetnek, amikor ilyen vagyok...Közben nem lennék ilyen, ha emberszámba vennének...És néha tényleg nagyon bánt, amiket mondanak vagy tesznek...Múltkor azt csinálta az egyik csaj, hogy miközben zenét hallgattam, elkezdett fotózni a telefonjával és mutogatta a többieknek, akik ilyeneket mondtak, hogy -Gyönyörűséges...szebbet szarok-és hasonlók, meg amikor feleltem és a tanár épp nem nézett oda, rámvilágítottak olyan kis lézeres lámpával, mert az egyik gyereknek van olyan kulcstartója...és ezen röhögtek. Ezen kívül gyakran megkapom egyenesen is, hogy milyen ocsmány vagyok, meg reggelente, amikor bemegyek, azon röhögnek, hogy köszönnek nekem, én meg visszaköszönök...ha meg nem köszönök vissza, mert tudom, hogy így is csak kiröhögnek, odajönnek és ilyeneket kérdezgetnek, hogy -Haragszol rám? :( -eközben vihorásznak..

Miért ilyenek velem? Tényleg annyira rossz ember lennék csak azért, mert nehezemre esik megnyílni más emberek előtt?

Egyébként az ofőnek szóltam, de csak annyi volt, hogy osztályfőnökin mondta, hogy hallotta, mi történt és nem akarja megtudni, hogy ezt követően bárki bárkit bántani mer...De nem nagyon hatotta meg őket, ráadásul ofői után még azt is megkaptam, hogy szánalmas vagyok, hogy árulkodok a tanárnak, mint valami óvodás..

16/L


2014. jún. 7. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt a nyár, egy jó lehetőség a változásra.

Próbálj nyitottabb, bátrabb, határozottabb lenni, és gyakorold is ezeket (pl. a boltban amikor kérni kell valamit, vagy akármi).


Szeptemberben pedig ne úgy menj oda, mint valami potenciális áldozta. Ha beszólnak, szólj vissza, küldd el őket a fenébe. Nem tudsz velük mit csinálni, csak kivívni a tiszteletüket azzal, hogy visszaszólsz.. Szeretni nem fognak, de piszkálni sem annyit..

2014. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nagyon sz*r osztálytársakat fogtál ki..Nekem annó 9.-ben normálisak voltak, aki nem tudott beilleszkedni azzal addig-addig beszélgettek, meg próbálták bevonni mindenbe amíg nem nyílt..Amúgy én is azt tanácsolom hogy próbálj meg megváltozni bár sajnos a mai korosztályt ismerve lehet még így sem fognak már elfogadni, de akkor válts iskolát és ott próbálj meg jobban megnyílni.
2014. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te teljesen normális vagy, csak az osztálytársaid sajnos nagyon selejtesek. Én a helyedbe más suliba mennék. Csak rosszabbodni fog a helyzet, és a tanárokra nem számíthatsz.
2014. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
meg nem nyílt*
2014. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, azt kihagytam, hogy NE az osztálytársaidért változz, hanem magadért.


Mert hidd el mindenhol jobb lesz majd, ha határozottabb vagy. Nem erőszakos, csak határozott, ugyanis mindenhol azt tapossák el először, akin látják, hogy könnyen el lehet..

2014. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zoé970 ***** válasza:
Na igen ez az a fajta amikor van egy félős "áldozat" és azzal lehet szemétkedni.Lehetne úgy mondani,hogy te vagy a gyengébb és a gyengébbet imádják piszkálni.Szánalmasak!Vagy próbálj meg kiállni magadért és próbálkozni vagy ha nem megy el kell tűrni.Velem is volt ilyen.Őszintén meg tudlak érteni és én is csak úgy változtattam az állásponton,hogy hasba könyököltem valakit(nem vagyok erőszakos,de nagyon fájt amit mondott)Kitartás!
2014. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Szerintetek mit mondjak nekik? :/ Pl. ilyenkor, amikor röhögnek azon, hogy köszönök..Egyébként is ilyen leblokkolós fajta vagyok, ha valaki beszól valamit, semmi nem jut eszembe :/

2014. jún. 7. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit visszamondani, egyszerűen mosolyogj rajtuk, de ne szánalommal, hanem vidáman.:) Ők azért piszkálnak, hogy téged kikészítsenek. Szerintem nem érdemes szópárbajba keveredni velük, egyszerűen csak mosolyodj el mindenen, amikor cseszegetnek, és ha látják, hogy nem vagy ideges, akkor békén hagynak.:)


Ha megint fotóznak, akkor mosolyogj a kamerába, és miközben kielemezik a képeket, te látványosan ásíts.


Szerintem vihetnél te is egy lézert a suliba és ha valaki szórakozik, akkor majd te is használod rajtuk.


Mikor bemész a suliba köszönj nagy vidáman, ha röhögnek, te is mosolyogd meg őket. Ha megkérdezik, hogy haragszol-e rájuk, akkor megkérdezed a tőled telhető legnagyobb ártatlansággal, hogy: Mégis miért kéne haragudnom? Én tökre bírlak titeket.:)


Az ilyenekkel nem szabad szájalni, mert te egyedül vagy, ők meg többen. Viszont ha tényleg elfajulnak a dolgok, valami komolyabb dolgot csinálnak, akkor már te sem folytathatod ezt a taktikát. Ha pl. mondjuk valaki tönkreteszi valamelyik cuccod, stb., akkor vágd pofon, köpd le, de ne hagyd annyiban. És mielőtt ők felérnének panaszkodni valamelyik tanárnak, előzd meg őket, és menj előbb te oda.

2014. jún. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél :)
2014. jún. 8. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!