Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért viselkednek velem furán...

Miért viselkednek velem furán az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Az osztálynak a 80%-a városi.Akik falusiak azokból is csak 2-3 aki szokott is valamit dolgozni.A többiek városiak,falusiak egyaránt egész nap tv-znek,gépeznek, havonta egyszer kimennek focizni/biciklizni vagy 30percre.Meg olykor olykor kitakarítják a szobát mert anyuci már mérges a kupi miatt, és a drága kisfia elpakolni sem tud maga után.

Én viszont már 4-5éves korom óta segítek apának/anyának dolgozni (először csak ilyen kisebb dolgokban segítettem, 7-8 évesen már dohányt törtem a telkünkön).Mostanában már persze sok mindent tudok már csinálni.Például ma délután kukoricát szedtünk zsákokba, és azt pakoltuk fel a trélerre.De volt már hogy hegesztettem, sarokcsiszolóval is szoktam dolgozni, fűrészelek körfűrésszel, fúrok,faragok,barkácsolok.Nyáron egy dohányszárítót bontottunk szét apámmal,37fokba 3m magasságban flexelni.Na az ám a kellemes élmény.Meg kimenni a haverokkal szalonnát sütni a mezőre.Jó buli.De ezek az osztálytársaim még malacot is csak a mesékben láttak.Tegnapelőtt megkérdeztem az egyiktől, hogy tudja e egyáltalán mi az a sarokcsiszoló.Válasza:Hát az egy ilyen izé.van egy kis kefe és így csiszolni kell vele.." Nem tudtam sírjak vagy nevessek.

A másik:vékony vagyok mivel amit felszedek azt le is dolgozom (60kiló vagyok egyébként, csak külsőleg látszok vékonynak)és ezért is kötekednek néhányan.Mindig mondják hogy csontváz, meg hogy jaj de vékony vagy, meg olyan gyenge vagy hogy a nádszálat se bírnád el..Aztán amikor a színpadot raktuk össze az előadásra, egy vasrudat alig bírtak el KETTEN!Aztán csak néztek hogy én 4-et viszek egyszerre..(a gondnok szerint 5kiló egy olyan vasrúd).De nem érdekli őket, tovább kötekednek hogy ők sokkal izmosabbak meg minden.(Megnézném 50kilós zsákot tele darált kukoricával hogy bírna el).

Egyébként úgy általában véve az osztály 90%-a normális velem, csak kicsit furcsán viselkednek.


Miért vannak ennyire meglepődve, hogy én nem csak a gép előtt ülök, hanem van életem?



2014. márc. 28. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert lenézed őket, és nagyképű vagy.
2014. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért nézném le őket?Nem vagyok nagyképű, csak az igazat írom/mondom.Nem gondolom magam tökéletesnek, sőt igen sok hibám van, de senki sem tökéletes.Normálisan beszélek velük, barátkozok, ők kezelnek engem így.

És azért ismerjük el, hogy ha nem látott még élő disznót/csirkét (nem a levegőből írok, ismerőseik és ők is elmondták)az azért elég furcsa.Én érzem magam kívülállónak mert mindenki gépezik, tv-zik stb. én meg dolgozom.

2014. márc. 28. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, de számomra is kissé nagyképűnek tűnik a stílusod így gépen keresztül. Olyanok a soraid mintha azok, akik még soha életükben nem végeztek fizikai munkát, azok semmirekellő taknyosok lennének. Az, hogy valaki nem tudja mi az a sarokcsiszoló, attól még nem ostoba, csak neki nem ilyen dolgokkal kell foglalkoznia, hanem megteheti, hogy gépezik és nem foglalkozik vele. Én is tudnék olyan kifejezéseket mondani neked, hogy fingod nem lenne, hogy miről beszélek, mert te meg nem azzal foglalkozol amivel nekem kellett.

A mai társadalomban a te élet tipusod nem annyira megszokott és, ha még hangoztatod is, amit ide leírtál, akkor én is lehet furán néznék rád főleg, ha ehhez még egy szál bél is lennél. Valoszínüleg az oszt. társaid is érzik rajtad, hogy kicsit lennézed őket meg, hogy neked teljesen más az élet tipusod felfogásod stb.

A gyökerekre, akik meg cseszegetnek sz*rni kell, vagy akár orrba is vaghatod az egyiket, bár annak nem lesz jó vége szerintem, de akkor lehet állitanak magukon.

2014. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
90%

Tényleg elég nagyképűen írsz, ne haragudj. Én városi vagyok, mégis segítek itthon a háztartásban, főzök, mosogatok, takarítok, vasalok, mégse röhögöm ki azt az osztálytársamat, aki ezeket nem csinálja. Egyszerűen más környezetben él.

Ha nem hegesztettek, vagy csiszoltak, valószínű oka van. Vagy azért mert nincs lehetősége rá, vagy alapból teljesen más érdekli.

A kupi meg tizenévesen felfogható egy kisebb lázadásnak..


De gondolom te is azért írsz így, mert veled is kötekednek.. azonban nem kell folytatni. Lehet hogy te kezdted valami fölényeskedős beszólással, amit talán nem is úgy gondoltál, ők meg arra reagálnak.. szóval soha nem lehet tudni.


Engem azért piszkáltam sokáig mert nincs facebookom. Amikor ezzel beszóltak elmosolyodtam, megsöpörtem a vállamat és azóta felfogták, hogy nem érdekel a beszólogatásuk.

2014. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg nagyképű vagy. Szálljon le kend a magas lóról.
2014. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Ők sem a gép előtt ülnek, hanem eljárogatnak a barátaikhoz, szórakozni, hétvégén bulizni. Inkább nekik van életük.
2014. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!