Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lesz valaha önbizalmam? 20l

Lesz valaha önbizalmam? 20l

Figyelt kérdés

Azért ide, mert ezt sokan olvassák.

20 éves lány vagyok. Az arcom szép, az alakom átlagos, azonban soha nem volt semmi önbizalmam. Egész gyerekkoromban apukám lelki és fizikai terrorban tartott. Amikor óvodába kerültem, már rettegtem az emberektől. Féltem elaludni oviban, nemhogy a nagycsoportos fiúk megvernek, még alszom (abszurd, de csak 4 éves voltam). Ekkoriban gyakran álmodtam, hogy felnőtt férfiak aláznak meg és bántalmaznak, nem egyszer szexuális jelleggel (pl levetkőztetnek és ùgy vernek meg, fogdosnak odalent), bár ezt csak jòval később tudatosítottam.

Általánosban, gimiben, sőt még etyetemen is kiközösített voltam.

Már oviban nem szerettek velem játszani a többiek, mert hogy furcsa vagyok. Mellesleg én sem szívesen voltam velük, társaságban állandóan gyötört a megfelelési kényszer.

Egyszerűen nem tudok beletörődni a tudatba, hogy az vagyok, aki. Mindig másvalaki akarok lenni.


Mit tegyek, hogy ez elmúljon?


2014. jún. 7. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp ismerkednek kellene új emberekkel, hogy megtanulj rendesen szocializálódni. Ha gondolod, én szívesen beszélgetek veled. (20/F)
2014. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először önmagad kéne megtalálnod,rájönni,ki is vagy valójában.. Megtalálni magadban és az életedben azokat a dolgokat,amik fontosak neked,amiket szeretsz.Hogy el tudd magad fogadni olyannak,amilyen vagy.Utána már nem lesz benned ez a szorongás..
2014. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amióta az eszemet tudom, erre törelszem, eredménytelenül.
2014. jún. 7. 23:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig csak így múlhat el.El kell tudnod fogadni magad,hogy a környezeted is elfogadjon.Amúgy ha akarsz beszélgetni,nyugodtan írhatsz..
2014. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mindig másvalaki akarok lenni."


Menekülsz a múltad elől, menekülsz a történtek elől, ezáltal önmagad elől is menekülsz és ezért nem tudsz beilleszkedni sehová, mert nem vagy senki sem, sem önmagad, sem pedig más.


Valamilyen módon fel kellene oldani a benned rejlő félelmet, szorongást, nem hagyni tovább, hogy megbélyegezzen egy életen át; ennek egy egyszerű módja az, hogy beszélsz róla valakinek, aki meghallgat és ott van veled, hogy ha kell, akkor megölelhesd, vagy mondjon egy-két bátorító, vigasztaló szót és érdemben hozzá tudjon szólni az általad elmondottakhoz.


Szörnyű teher lehet ez, de ettől is meg lehet szabadulni. Nem tudom, hogy jártál-e pszichológusnál, de ha nem, akkor mindenképp fel kellene keresni egyet, biztos segítene a helyzeten, segítene elindulni a javulás útján; ha nincs lehetőséged ilyesmire, akkor ha gondolod nekem is elmondhatod, leírhatod azt, ami igazán bánt, bár valószínűleg én nem lehetek veled személyesen (ki tudja?), de a legjobb tényleg egy pszichológus lenne, akinek ez a szakmája.

Ha szeretnél írni a témáról, vagy van valami mondandód, kérdésed, akkor nyugodtan írj privátot!

2014. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, tudva, hogy már kiskorodtól ered az egész, érdemes lenne felkeresni egy szakembert. Pláne, hogy magadtól nem boldogultál a problémával.
2014. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!