Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ezért nincs a Tescóba...

Tényleg ezért nincs a Tescóba ablak? Ennyire manipulálni akarnak minket?

Figyelt kérdés
Egy marketinges embertől hallottam, hogy azért nincs ablak a nagy bevásárlóközpontokban, hogy elnyomják az időérzékünket, azzal hogy nem érzékeled bent a nap, időjárás változását és így "belefeledkezünk" a vásárlásba. Valóban ennyire manipulálni próbálnak minket a multik?
2014. jún. 10. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Vágtál-e már olyan hullámos lemezre ablakot? Szereltél-e már ilyenre keretet? Na ugye.
2014. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2014. jún. 10. 23:09
 3/15 anonim válasza:
Ezt még sosem hallottam, de lehet benne igazság... Egy biztos, a multik azt akarják, hogy az emberek minél többet vásároljanak, ehhez az kell, hogy minél több időt töltsenek bent a bevásárlóközpontban, és valószínűleg ez rá az egyik megoldás.
2014. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

marketing= eladás növelése manipuláció által

Üdvözöllek a valóságban, ezeket mindenki tudja.

2014. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát, nem tudom, egy csomó nagy bevásárlóközpontnak igenis vannak ablakai, de inkább a "plafonon", nem lenne praktikus az oldalfalakra ablakokat rakni.

Az viszont igaz, hogy sok kaszinóban így befolyásolják az emberek időérzékét és amellett, hogy nincsenek ablakok, direkt órákat sem raknak ki a falakra. És ez működik is.

2014. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
A szegedi új pláza könyvesboltjában tavaly karácsonykor, zárás előtt fél órával, az ott dolgozók, szinte "erővel" kapcsoltatták ki az egész nap szóló, egyazon, monoton, "vásárolj-vásárolj-vásárolj" stílusú zenét. Nem bírták már tovább, hiszen ők egész héten azt hallgatták reggeltől estig. Ott voltam, láttam a szituációt. Ezek után ne csodálkozz, hogy nincs a pláza könyvesboltján ablak. Ha ablakot akarsz, menj a híres körúti könyvesboltba, annak kirakatain besüt a Nap! A bolt kisebb, kevesebbet kell mászkálni, viszont összességében sokkal jobb, mint a pláza könyvesboltja és az eladók is nagyobb kedvvel tudnak segíteni, már a méretek és az emberségesebb munkakörülmények miatt is! A külvárosi hipermarket virágrészlegéről, már ne is beszéljünk..., elhanyagolt, száradt... Miért is lenne ablak! Aki ott dolgozik "esetleg" minimálbérért, örül, ha minél hamarabb szabadul, nemhogy a lelketlenül összerakott termékpalettát öntözgesse, ápolgassa lelkiismeretesen... De ez is munka, akinek van, meg kell becsülni, azért reméljük lesz jobb!
2014. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Majd ha a szar munkát nem fogják megbecsülni, sőt, el sem vállalják.Akkor majd nem lesz szar munka.

Ha nagyon akartak volna, tudtak volna ablakot helyezni rá.Én el tudom hinni, hogy marketing.De könyörgöm!Nem sok ember létezik, akinél sosincs egy nyamvadt óra, vagy mobiltelefon, ami mutatja az időt.Vásárolni pedig annyit kell, amennyi a listára van írva.Vagy amire épp szükségünk van.Akinek van rá pénze, hogy addig cirkuláljon a boltban, amíg púposra nem tömi a taligáját, az meg is érdemli, hogy kiszívják a vérét a multik.Igen, sok időt el lehet cseszni a tescóban.Mert nagy és hosszúk a sorok.Ráadásul állandóan össze-vissza rakodnak mindent.Nem könnyű néha megtalálni, de értelmes embert az ilyen cselek nem befolyásolják.Én sem fogok csak emiatt többet vásárolni.

2014. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Igazából, nem a munka el nem vállalása lenne a megoldás.

A megoldás az lenne, ha törvényileg kitiltanák Magyarországról a Tesco, Auchan, Metro, Penny Market... stb. hipermarketeket. Ez vonatkozik a mindinkább elterjedő éjjel-nappali üzemelésű, belvárosi kis Tesco üzletekre is, amelyek kocsmává alakítják a környéket, hiszen az ital részleg ezen boltok kb. 1/6, 1/7 részét teszik ki!

A "van ablak, nincs ablak" kérdés, így végleg megoldódna.

Persze tudom, hogy kezdetben jelentős adó bevételtől esne el az ország és csomó munkahely is megszűnne, ami sokakat fájdalmasan érintene, így most bocsánatot is kérek az ott dolgozóktól! (Nyilván a "kitiltást" lassan, fokozatosan kellene véghez vinni, évek alatt. Közben az eddig importált termékeket, hazai üzemekben gyártottakkal "kiváltani", az üzemek pedig felvennék a munkaerőt is!)

Nyilván vannak termékek (tömeg ruhanemű, elektronikai cikkek), ahol reálisan belátható, hogy nem képviselhetünk konkurenciát! Azonban ezeket is jobb, ha a vásárlókoz közelebbi, kisebb, esetleg szakosodott boltok árusítják. Viszont az elelmiszerek tekintetében, igenis komoly konkurencia a Magyar gazdaság! Arról nem is beszélve, hogy a fent említett áruházláncok "saját márkás" termékeiről általában nem lehet megállapítani, hogy honnan származnak! Ezek sokszor teljesen beazonosíthatatlan termékek! Így az "ablak" kérdés megoldódna... Hosszú távon mindenkinek jobb lenne!

2014. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

szerintem ez inkább azért van, hogy minél olcsóbb legyen. trapézlemez+minimálisan szükséges ablakok. aztán ha nem megy jól a biznisz csak otthagyják az épületet, nem szarakodnak vele.

De egyébként abban is lehet valami, amit te írtál. Még hozzá tenném, hogy nem akarják hogy kifelé bámészkodj az ablakokon, hanem inkább a polcokat nézd.

Én azt is hallottam, hogy a burkolat is azért kisméretű csempe, hogy amikor tolod a bevásárlókocsit azt érezd hogy gyorsan haladsz és ez lassításra kényszerít, mert ugye a fugáknál kicsik rezeg a bevásárlókocsi. ezek szerintem ilyen kis aprócseprő fogások amikkel még inkább több cucc vásárlására késztetik az embert.

2014. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy kicsi a csempe, hanem hogy rohadt csúszós!És mindegyik plázába, meg újabb üzletbe ilyen szarral rakják fel a padlót.Szerintem direkt, hogy az ember lehetőleg lassan menjen rajta.Hát csesszék meg!Ha négykézláb megyek, akkor sem fogok többet venni, mert nincs rá pénz!
2014. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!