Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok az egyetlen,...

Csak én vagyok az egyetlen, aki még aggódik a magyar nyelv jelenlegi helyzete miatt?

Figyelt kérdés

Ezzel a kérdéssel most egy random közvélemény kutatást szeretnék a kedves tagok között elindítani.Arra lennék kíváncsi,hogy vajon elkezdett a dysortographia(specifikus helyesírási zavar) kórokozók útján terjedni,vagy szimplán az most az új dili,hogy egy 6 betűs szóban is ejtsünk minél több helyesírási hibát.

Nem vagyok egy grammar náci,de amikor azt látom,hogy a létige E/1-es(egyes szám,első személybeli) alakját 'vok'-nak írják,legszívesebben a plafonra ugranék.

Szerintetek normális az ilyen reakció,vagy nem kéne ennyire magamra vennem az ilyen jellegű problémákat?

Komolytalan,helyesírási hibákkal teli,becsmérlő hozzászólások kíméljenek!



2014. jún. 15. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok dologtól ki vagyok amiket a neten olvasok, az egyik kedvencem a "nől":D

De hogy őszinte legyek pár éve visszaolvastam néhány MSN beszélgetésemet és nagyon gáznak éreztem milyen rövidítéseket használtam, a nyelvezet miatt, de csak kinőttem. Szerintem ezen is túl lehet lépni. Persze lesz olyan is aki nem fog...

2014. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít, de minden generációnak meg van a szlengje. Kinövik majd.

Nekem a csúcs, amit egy virágosnál olvastam:

"hali napi krizi kapható" vagyis halottaknapjára krizantém kapható. Na ilyenkor jut eszembe ,hogy olyan depi vagyok, hogy mindjárt öngyi leszek.

2014. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
A vesszők kirakása úgy látom, neked is nehezen megy.
2014. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem te vagy az egyetlen. Ez igénytelenség, amivel megnehezíti az író az értelmezést. Az ékezetek hiánya, amit az okostelefonokra fognak, teljes mondatok kis betűvel, vesszők nélkül - az ilyeneket el se olvasom. A vok mellé még felsorakozhat a h is, amivel 3 egész leütést, azaz egy teljes másodpercet meg lehet spórolni!
2014. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán a vizsgálat során ne néhány tini helyesírásából következtess a magyar nyelv jövőjére.
2014. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A 'vok' nem biztos, hogy helyesírási hiba, szerintem inkább új szó képzésének minősül. Én úgy látom, főleg ott 'vok'-oznak, ahol gyorsaságra van szükség, és ez némi lustasággal vagy megszokással párosul, pl. facebook-megosztások, online csevegések, SMS-ek (ahol anyagi vonzata is van, ha a szavakat a felére tudod rövidíteni).
2014. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

sztem kicsit túlliheged a dolgot, én töksen nyugi vok a Magyarnyelv hejzetét iletőjen, az ien hejesirási hibákat csak a zagyilag felyletlen 14 évessek szoklyák csinálni mert az esemes irásnál mekszogták a rövtésekett.


De ahogy az áldott emlékű Don Fülig de St. James (aljas Fülig Jimmy) mondta volt: "Nem állíthatunk minden pofon mellé egy közlekedési rendőrt!" És ez a helyesírásra is igaz.


Szóval tűrj, amíg tűrni bírod. Na jó, a fejedet csóválhatod közben... :-)

2014. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Te csak ne aggódj a magyar nyelv helyzete miatt, írd azt, hogy véletlen, véletlenszerű, ne írd azt, hogy random.

Tőlem ugrálhatsz a plafonra is, a "vok" nem ma hajnalban honosodott meg, nem is az sms-ek miatt, hanem még előbb:

az előadásokon régebbi időkben jegyzeteltünk, mert csak az állt rendelkezésre. Muszáj volt rövidíteni, mert lépést kellett tartani az előadóval. Ezek a rövidítések mindenkinél előfordultak, mivel a jegyzetek vándoroltak egyik embertől másikig. Azóta eltelt néhány év (évtized ;D), a magyar nyelv pedig köszöni, jól van.

2014. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor egységes nyelvtan sem létezett. Egy nyelv fennmaradása nem ettől függ, mint ahogyan a más nyelvekből átvett szavak számától sem.
2014. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mármint egységes helyesírásra gondoltam.
2014. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!