Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjen egy "Taigetosz...

Mihez kezdjen egy "Taigetosz pozitív" lány?

Figyelt kérdés
Sajnos életképtelen vagyok. Nem vagyok talpraesett, nem tudok szépen beszélni és kiállni magamért. Rossz a probléma megoldóképességem. A változásokat, új helyzeteket nehezen viselem. Emberi kapcsolataim szinte nincsenek. Kicsi koromtól kezdve a földbe döngöltek a diáktársaim, ha nem tudtak éppen a tanárok kivédeni. Egy vadabb környezetben a hozzám hasonlókat nem rugdossa át a társadalom a nagyobb nehézségeken, hanem a spártai törvények szerint meglátogatjuk Hádész bácsit. Itt, a 21. századi Európában kimondták, hogy jogom van az élethez, de nem értem, hogy minek, amikor helyt állni nem tudok. Velem is csak többen vagyunk... Még egy év van vissza a suliból (okj-s szakma), de az iskolai közösség is egy horror (és nem az osztály miatt, hanem miattam). Nem tudom miféle munkahely venné pont nekem hasznomat. Sehová nem tudok beilleszkedni. Folyton szorongok, hogy valamit elrontok, valakit megbántok, megszólnak, stb. És még szépnek is csak erős túlzással nevezhetném magam (túlsúly) Emiatt inkább kerülöm az embereket. Nem vagyok rájuk kíváncsi. Hamar megérzik rajtam, hogy nem érdekelnek és ezt néhányan zokon is veszik. Mások a gyengeségemet veszik észre, és piszkálnak.
2014. jún. 15. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Látod ezért nem megy neked... Nem bántani akarlak, de egy kicsit ki kellene mozdulnod ebből az állapotból, amiben vagy. Biztos vagyok benne, hogy te is egy csomó mindent el tudnál érni az életedben. Biztosan téged is sokan szeretnének. Azt azonban be kell látnod, hogy ezért neked is tenned kell. Most nem kezdek el arról írogatni, hogy másnak sem könnyű vagy ilyenek. Neked kell úgy alakítani az életed, hogy jó legyen. Tűzz ki célokat magad elé, és valósítsd is meg azokat. Biztosan lehetsz hasznos tagja a társadalomnak, egy munkahelynek, egy közösségnek vagy bárminek. Csak akarni is kell azt. Ez szerintem elhatározás kérdése. Szerintem csak most érzed így, mert valami nem jól megy, ki kell javítani és több energiát befektetni. Menni fog neked is, csak határozd el magad. Nem hiába mondják, hogy "ez fejben dől el".
2014. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk az állandó nyafogás helyett változtathatnál magadon.

Kezd azzal, hogy lefogysz. Bámulatos, hogy amikor az ember lefogy, és csinos, vagy jó alakú lesz, hogy gyógyul a lelke is. Egyre magabiztosabb ember lesz belőle.

Majd jöhet az, hogy nem csak kifogásokat gyártasz magadnak, és nem csak rinyálsz hanem felfedezed a jó dolgokat is. Tessék elmenni felfedezni a világot. Még ha az csak a környezeted lesz is. Tessék barátkozni, és a beszélgetést nem azzal kezdeni, hogy milyen lúzer vagy.

Ha nem vagy képes önmagadat megváltoztatni, akkor meg is érdemled a sorsodat.

2014. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Időnként én is így vagyok vele. De most kezdenek helyrerázódni a dolgok, Bízz, próbálj meg változni meg egyéb ilyen sablonos dolgok. El is mehetsz pszichológushoz vagy csak úgy keresel itt valakit akivel tudsz egy kicsit beszélgetni akármiről, hogy a gondolataidat elterelje, vagy megosztod a gondolataidat vele, hátha könnyebb lesz. Arc nélkül, az interneten könnyebben megy az ilyen, mert úgyse fogod visszahallani a környezetedből.

Szóval fel a fejjel. Nem biztos, hogy lesz valaha jobb, de ha nem látják, hogy szarul vagy az már egy győzelem. Legalábbis én így szoktam.

2014. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te ilyen vagy. Így nézel ki, így viselkedsz, és ezen nem kell változtatnod. Elfogadni viszont muszáj, sőt, meg kell értened, hogy érsz ugyanannyit, mint mindenki más, így jár neked ugyanannyi, mint másoknak. Biztos nem tetszik a rendszer, hogy mindenki lop, csal és hazudik, de te is meg fogod tapasztalni, hogy taktikázni mindenképpen kell valahogy, hogy megmaradj. Lehetsz sikeres visszahúzódóan is, vagy úgy, ha éppen rühellsz nyalni másoknak. De ezért bizonyítanod kell valamit, pl. a szakmádban, és akkor lesz miért tisztelni téged, sőt, te is büszke lehetsz magadra. Hibákat pedig mindenki elkövet, de minél többön vagy túl, annál könnyebb lesz elviselni, és annál több tapasztalattal rendelkezel majd, így a jövőben talán sikerül ki is kerülnöd őket.
2014. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék lefogyni. Az egészben egyetlen egy érzés van, ami mindig elszomorít. Az, hogy azért fogyok le, mert amíg túlsúlyos vagyok, nem veszem magam ember számba. Ez pedig azt jelenti, hogy mást sem, aki szintén olyan, mint én. Valamiért bárhogy próbálom ezt elnyomni, mégis így érzem, ez pedig sokaknak bántó lehet. Még ha nem is mondom ki, megérzik rajtam, hogy XY-ra másként tekintek, mint a többi emberre. Lenézem az illetőt és magamat is, pedig nem akarom.
2014. jún. 15. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak egy kis bátorítás kell és kész
2014. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én négy oviba jártam, ráadásul még vissza is fogtak, mert a gyakori költözés miatt nem tudtam beilleszkedni. Általános iskolában ez folytatódott, nagyon sokat bántottak (szintén túlsúly, meg csóróság miatt), így nem mertem megszólalni, visszahúzódó lettem. Ezek a dolgok még ma is, 25 éves fejjel bennem vannak. Új emberek közt nehezen oldódok fel, de már sok mindenen túl vagyok. Többek közt egy sikeres fogyáson: a sport megedz, kitartóvá tesz, megtanulod tisztelni magad. Szereztem közben diplomát, és nem került el a szerelem sem. Ma abban a szakmában dolgozok, amit választottam, bár nem volt egyszerű. Semmi nem egyszerű.


Vannak olyan barátaim, mint te, én is ilyen voltam régen, de megváltoztam, apránként, célok elérésével. A többiek belesüllyedtek az önsajnálatba, alkoholisták lettek, vagy más dolgokkal élnek. Én akartam tenni magamért. Először azt kell tudatosítanod magadban, hogy ez az egyetlen életed, és amit szeretnél, azért bizony most kel dolgozni. Nem fognak visszajönni a fiatal éveid, és bánni fogod, hogy nem szedted össze magadat. Ezzel a hozzáállással szépen aláásod a jövődet, mert erre nem lehet építeni. Minden fejben dől el: írd össze min akarsz változtatni, találd meg a módját hogyan, és tedd meg. Még ma. Nem tudom mennyi idős vagy, de az iskolástársaidra felnőttként már emlékezni se fogsz, semmit nem jelentenek hosszú távon, nem érdemes velük foglalkozni. Sőt, ez az elkeseredett állapotod is el fog múlni idővel. Ne félj hibázni, mert a hibákból tanulni lehet, megerősödni, és hidd el, amiről ma azt hiszed hogy számít, azon évek múlva csak röhögsz.


Mindenkinek vannak gyengeségei. Az életben az a feladatod, hogy túljuss ezeken, megerősödj. Gondolj arra, hogy akár sokkal rosszabb helyzetben lehetnél (meg van mindkét kezed, lábad? látsz? egészséges vagy?) akkor adj érte hálát, és kezdd el felépíteni magad, mert segíteni bizony senki nem fog a világon, csak te magadon.

2014. jún. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Spártát azért ne kevert ide szerintem... Ott volt néhány ezer spártai és 10X annyi rabszolga, akik felett uralkodni kellett. Csak azokat a fiúkat tartották életben, akikből jó harcosok válhattak (mit tudom én, pl. a púposat leselejtezték), és azokat a lányokat, akikből jó anyák lehettek. De ez több ezer évvel ezelőtt volt egy speciális társadalomban...


Ma már tudjuk, hogy minden ember érték, testsúlyásra, nemére, vallására, fizikai állapotára tekintet nélkül. Te is egy érték vagy, csak az a bajod, hogy nem látod magadban. És az a púpos is érték volt, akit a hülye spártaiak ledobtak a Taigetoszról. Ki tudja, lehet, hogy olyan agya volt egy ilyennek, mint Einsteinnek? Csak abban a korban és abban a katonaállamban nem számított ez, csak a fizikum.


Úgyhogy nem vagy Taigetosz-pozitív, csak te is olyan korban/szituációban vagy, hogy nem látod magadban az értéket, ami pedig ott van. Az a bajod, hogy bemeséled magadnak, hogy semmi sem megy, és meg sem akarod magadban látni. Pedig ha nem kezded el keresni, soha nem fogod megtalálni. Kezdj el valamit csinálni, amit szeretsz, amiben jó vagy, próbálj az emberek felé nyitni, és ha zavar a testsúlyod, próbálj lefogyni. Lehet, hogy könnyen mondom, de igazából ha tényleg nem indulsz neki, akkor nem is fog semmi történni.


Ha elkezdesz valamit, lehet nem sikerül, de legalább elkezdted. Még mindig jobb, mint tétlenül ülni és siránkozni, hogy Taigetosz-pozitív vagy. Könnyebb hülyeségeket bebeszélni, mint nekimenni a világnak és elbukni. Pedig ha nekimész, lehet sikerül is, és valamit elérsz és büszke lehetsz magadra!


Szóval sok sikert!

2014. jún. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!