Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne legyek olyan szűkszavú és könnyebben tudjak ismerkedni meg ilyesmik?

Figyelt kérdés

Most fogok középiskolába menni és eddig még nem kellett beilleszkednem sehova, mert 8 évig egy iskolába jártam. És most, hogy erre került sor, nem tudom mit csináljak. A leendőbeli osztálytársaim már nagyban beszélnek, és jóban vannak. Amikor viszont én írtam nekik nem igazán vettek be a beszélgetésbe. Bocsánat, hogyha hosszú lesz, de még azt szeretném leírni, hogy a barátom előtt sem merek sokat beszélni. Csak a legjobb barátnőmmel. Az iskolában se mertem sose megszólalni pedig sokszor tudtam a választ a tanárok kérdéseire,.csak attól félek, hogy hülyeséget mondok és akkor kiröhög az egész osztály. Versmondásnál is ugyan ez volt. A csapatban, ahol játszok már több éve elment a két barátnőm és azóta nem merek megszólalni. Néha beszélek pár csapattársammal, de csak négy szem közt. Ha már többen lennék valakivel, már inkább nem szólalok meg.

Mit lehetne tenni ez ellen? Kérem valaki adjon tanácsot!


2014. jún. 16. 06:56
 1/2 anonim válasza:
Nekem az segit, hogy meg se probalok ugy tenni, mintha nem lennek zavarban. Szoktam ezzel viccelodni, hogy milyen "bobeszedu" vagyok. Ha probalod titkolni, hogy nem megy olyan jol a kommunikacio, akkor csak meg jobban fogsz aggodni azon, hogy juj, nehogy eszrevegyek, hogy nehezsegeid vannak. Ettol teljesen leblokkol az ember. Mikor talalkozol az uj emberekkel, mondd meg nekik nyugodtan, hogy ismerkedeskor kicsit zavarban vagy. Innentol nem kell energiat fektetned abba, hogy megjatszd magad es sokkal konnyebb lesz minden. Ez az elso dolog, hogy ne akarj mindenkeppen megvaltozni, fogadd el magad igy es elobb utobb fel fog tunni, hogy megis valtoztal :) ne gorcsolj ezen. :)
2014. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2014. jún. 16. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!