Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok arrol ha egy...

Ti mit gondoltok arrol ha egy kis mama fel száll a BKV -ra és egyrészt senki nem adja át a helyet? Másrészt a nagyik is be vagnak oda a kis mama elé h Nehogy a kismama üljön le hanem a nagyi? Majdnem hogy fel is lokve a kismamát.

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 15:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha valaki buszra száll,számolnia kell azzal,hogy nem biztos ,hogy lesz ülőhely,vagy hogy bárki is át fogja adni a helyet. Sajnálom,ilyen világot élünk.
2014. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy hálás téma, a kis nyuggerek meg a tömegközlekedés :D mikor reggel suliba meg munkába induló tömegbe könnyökkel lökdösődve feszengenek, minthogy várnának félórát, hogy a tömeget elkerülve jussanak el a másik városban lévő tescoba felmosó vödörért, mert most ott levan árazva 10 ft-al :D

[link]

2014. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Emberi butaság, és önzőség.

Sose felejtem el egy öregebb hapsi, peckesen ült a terhes nő előtt, és ezt észrevette egy jól szituált ember aki épp leszállni készült, oda szólt az embernek hogy talán fel kéne állni a hölgynek, nem gondolja?

A hapsi meg odaszólt neki hogy aki hemperegni tud az állni is bír

2014. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
Ha rosszul érzi magát, vagy csak nem tud biztosan megállni, akkor kérjen meg valakit, hogy adja át a helyet. Nem tudom elképzelni, hogy senki ne adja át a helyét, ha normálisan kéri. Ezt sose értettem, hogy miért nem szólalnak meg az emberek, ha tényleg szükségük van arra, hogy leüljenek. Mindenki csak utólag panaszkodik. Ha hozzám odajönne valaki, hogy le akar ülni, mert rosszul van, akkor gondolkodás nélkül átengedném neki a helyet nemtől és kortól függetlenül.
2014. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Én ha látok egy terhes csajt,még ha fiatalabb is nalam,egyből átadom a helyet,de egy banyánál már hezitálok

váratom őket kicsit hadd morogjanak,de itt sem mindig,akin latom hogy állni nem bír,azonnal,de kül.ez nem kötelező,megis elvárjak

2014. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
#4: Most nem arról van szó, hogy valaki rosszul van. Most ez magától értetődő, hogy egy terhes nő felszáll a buszra nagy pocakkal, ne kelljen már oda mnnie megkérni valakit, hogy álljon már fel mert neki sokkal nehezebb állnia és ha baj van elesik többet veszíthet, mint egy kis bőrt a könyökéről...
2014. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Rendszeresen szidják az idősek, hogy "a mai fiatalok" milyen szörnyűek, de nekem a tizenéves fiúkkal nagyon jó tapasztalatom van. Viszont olyan előfordult, hogy volt egy ülőhely, elindultam felé, egy idős néni fél lépéssel mögöttem volt és könyökkel hasbavágott (7 hónapos terhes voltam), mert csak úgy tudott beelőzni.
2014. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok ugyan terhes, meg valószínűleg férfiként nem is leszek a jelen orvostudomány álása szerint :D

De pont nem rég történt vele, hogy elbóbiskoltam a buszon, közben felszállt egy kisebb vénasszonyokból álló csoport, már állhattak 1-2 perce mikor fel tűnt, hogy ott vannak, kinyitottam a szeme egyből át adtam a helyem, majd több banya is beszólt, hogy "na végre" "ideje volt" stb. hát gondolhatjátok milyen jó szívvel álldogáltam az átadott helyem mellett utána. Nem vagyok udvariatlan, de azért már az is durva amit megengednek maguknak.

2014. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Ezelőtt 40 évvel is előfordult, hogy nem adtak helyet kismamának.:)) Bunkók minden időben vannak.
2014. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

18 éves vagyok és 34 hetes terhes. Alapvetően nem várom el senkitől, hogy átadja, persze néha jólesne leülni, mert a hátam szokott fájni eléggé, ha sokat vagyok talpon. De nem szoktam senkit megkérni, hogy adja át, annyira nem érzem, hogy rászorulnék, de ez egyénfüggő. Persze illik felajánlani. Nekem általában fel is szokták ajánlani (sokszor idősek is), de ritkán fogadom el, ugyanis kevésszer járok busszal, inkább autót használunk.

De volt olyan időszaka a terhességemnek (16 hét körül), amikor gyakran voltam rosszul, ha állva utaztam, így mindig leültem. Ebből csak egyszer adódott egy kisebb "incidens", amikor is én ültem, mellém pedig odaállt egy nagyhasú, és elkezdte látványosan simogatni a pocakját. Nyilván nem tudta, hogy terhes vagyok, mivel még nem igazán látszott, főleg ülve nem. Gondolom ezzel arra akart utalni, hogy neki szüksége lenne az ülőhelyre. Én nem szóltam semmit, mert közben valaki felszállt, a nő pedig leült arra a helyre, szóval nem történt szóváltás közöttünk, de valószínűleg megmondtam volna neki, hogy nyomós okom van a ülésre. :)

Nyilván, ha látszik egy kismamán, hogy rosszul van, mert pl. fáj a lába/háta/dereka, és nem tud állni, akkor illik felajánlani a helyet. De mint írtam, ez egyénfüggő. Én pl. nagyon jól viselem a terhességet, simán tudok állni, ha kell.

Az idősekkel kapcsolatban még nem tapasztaltam olyat, amit írsz, szerencsére velem még nem történt ilyen. Én úgy vagyok vele, hogy addig nem adom át a helyet, amíg valaki nem közli velem, hogy szeretne leülni. Nem kell felpattanni minden egyes idős néni vagy terhes nő láttán. De ez csak az én véleményem. :)

Üdv.

2014. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!