Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnak az emberek a...

Mit gondolnak az emberek a semleges nemű emberekről? És vannak rajtam kívül itt ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt nem biológia semlegességről, hanem belső identitásról van szó. Olyan emberek akik nem érzik magukat sem nőnek, sem férfinak. Kétneműnek, semlegesnek, nem nélkülinek, stb.

A "szakállás nő" és hasonló dolgokat hanyagoljátok, teljesen másról van szó.



#queer #androgün #kétnemű #semleges nemű
2014. jún. 25. 12:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Élj úgy, hogy boldog legyél.
2014. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a válaszok rendesen fájtak :(

A nemek nem a tipikus "fekete vagy fehér" kérdésre alapozódnak, mert lehet pink, sötétlila, vagy kék narancssárga pöttyökkel. A nem nem egy egyenes vonal.

2014. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
52%
2014. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Én meleg vagyok,de szerintem is érdekes ez a kérdéskör.

Hogy a transzneműek miért érzik magukat ellentétes neműnek.

Lehet csak a társadalmi berögződésektől.

Felállítanak egy átlagot,ami szerint vmi nőies vagy férfias.

Pedig gyakorlatilag az ember csak ember,nem több.


De te igazán belül nem tudod milyen vagy.

A biológiai nemed adott,a gender meg egy elég nehezen körülírható dolog.Az,hogy belül mi nőies,mi férfias,sztereotípiákon alapszik.

Pl vannak hiú férfiak,figyelnek a külsejükre,vagy szeretnek főzni,gyerekekkel foglalkozni vagy gyengédek,nem agresszívak.

De vannak olyan nők is,akik ennek a tök ellenkezői.


Igazából szerintem elsősorban nem az ilyen emberek betegek,hanem ez egyfajta társadalmi betegség,hogy nemeknek túlzott jelentőséget tulajdonítunk.

Eleve nem szabadna semmi téren különbséget tenni nő és férfi között.

De ennek fejben kellene eldőlnie elsősorban.

2014. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Voyager24 válasza:
28%
Már annyira elegem van a hülye kategórizálásból, meleg, biszex,leszbikus, hetero. Ezek mind cimkék. Az hogy melyik nemhez vonzódik azt nem kellene össze téveszteni az identitással. Ha férfihoz vonzódom akkor a szexuális orientációm meleg ha férfi vagyok, ha nő akkor hetero. De itt nem erről van szó. A szexuális identitás az az hogy nőnek vagy férfinak érzed magad lelkileg és igen van egy HARMADIK NEM az androgün aki bár egyszerre férfias és nőies valójában egyiknek sem érzi magát. Egy androgün személy lehet hetero és meleg is.
2016. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Figyu! Én is semlegesneműként érzem magam. Nem vagyok se nő se férfi.:)

Ha akarod felvehetjük a kapcsolatot ;)

2022. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!