Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyre több lelkileg...

Miért van egyre több lelkileg sérült ember?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mert a világ egyre gonoszabb.
2014. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Mert egy korcs világban élünk, ahol azt nézik a legtöbben, hogy hol tudják átb*ni a másikat. Rengeteg megaláztatás éri az embereket. Pontokat kell keresni, ami megnyugvást jelent, és akkor szépen lehet élni. Legyen egy ember, egy szokásos cselekvés, ilyesmi köztük. Lehet boldogan élni, csak tenni kell érte, és nem rinyálni.
2014. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert a szülők egyre kevésbé nevelik megértéssel a gyermekeket.
2014. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy egyre több lelkileg sérült ember van a mi világunkban. Évszázadokkal ezelőtt is voltak lelkileg sérült emberek (pl. törökök vagy a Habsburgok szétszakították a családokat, megnyomorították vagy kínozták őket stb.)
2014. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2/4-es: "Lehet boldogan élni, csak tenni kell érte, és nem rinyálni."

Neked nem feltűnő, hogy ebben az országban SOKAN próbálnak tenni a boldogságuk érdekében, de mégsem jutnak az 5-ről 6-ra, mert más lefölözi a hasznot és <pl.:> már belefullad a pénzbe, de akkor is kevésnek érzi??? Ezért van oly sok lelkileg beteg ember. Hol élsz?

Vallással, szektásodossál vagy hogy elfogadjuk szőke nő módjára, hogy "Nekem az is elég, hogyha szép az idő", de ez sajna kevés a boldogsághoz...

2014. júl. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert ez Magyarország.


Itt egy tegnapi cikk az indexről:

[link]


Ez az ország és ez a vezetés (párttól függetlenül) megnyomorít mindenkit.

2014. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet itt hibáztatni a kormányt, a gazdasági helyzetet, tény hogy nagyon sokat számít ez is és egy Hawaii-n lakó ember nem lelki beteg, de összességében azért van ennyi lelki sérült, mert az emberek elfordulnak egymsától. Már nem segít senki az elesett néninek, már nem ad pénzt senki a koldusnak, már nem megyünk a szomszédba házat építeni segíteni, már nem adunk csak úgy senkinek semmit. És hogy ez miért alakult így? Mert a rossz emberek elszaporodtak. Kihasználják azt aki ad. Pedig aki ad az szívesen ad. Ők pedig kihasználják a jószívű embereket. Így a jószívűek bezárkóznak. És csak a rosszak vannak mindenhol. Pl a keletinél állt egy fiatal lány iskolatáskával. Odajött hozzám hogy elhagyta a pénztárcáját és pénzt kér tőlem hogy győrbe hazautazzon. Én jóhiszeműen adtam neki pár száz forintot. Erre egy héttel később ugyanott ugyanezzel a szöveggel kéregetett másoktól, ÉS meg sem ismert és odajött hozzám megint. ÉN pedig mondtam neki hogy a múlt héten is ugyanezzel a szöveggel kéregetett, még egyszer nem fog hülyének nézni és átba..ni. na ezért lelki sérültek az emberek, mert az ilyen átverések és szemétségek miatt kihal az emberekből a jótékonyság és a segítőkészség.
2014. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 7es nagyon jól írt. 5ös, szerinted csak a pénztől függ a boldogság? Nem árt, ha van, de kevésből is lehet boldogabban élni, mint gazdagon. Ha olyan ember van otthon, aki szeret, és tudod, hogy mindig melletted fog állni, akkor nem mindig amiatt fogsz sírni, hogy miért nincs 10 milliód. Igyekezni kell, csinálni kell, de a legnyomorúságosabbnak tűnő helyzetben is meg lehet találni a jót. Ajándéknak kell venni a élettől a szeretteid jelenlétét, nem pedig eszköznek tekinteni őket abban, hogy minél több pénzt szerezz. Életszemléletet kell váltani, és egyből szebb lehet a világ.
2014. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: "5ös, szerinted csak a pénztől függ a boldogság? ". Akkor szokás szerint nem értettük meg egymást. Ha pl.: valaki vállalkozó - és ez nem(!) általánosítás - örül, hogy dől a lé, élhet, mint Marci Hevesen, viszont egy kib×. számlát nem tud normálisan kitölteni, de ő a nagy vállalkozó, aki ad pl. nekem munkát. Igen ad, de nem jelent be, és ettől nekem "biztosan" szép lesz az élet, boldog leszek, hogy másnak kaparom a gesztenyét, magamnak pedig a sírgödröt :):):).

"Ha olyan ember van otthon, aki szeret,...". Mo.-n minden 3. házasság válással végződött 2010-ben, azóta "biztos" jobb a helyzet, de légy boldog:):):). Végül is igazad van.

2014. júl. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!