Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik magukat ennyire...

Miért hiszik magukat ennyire okosnak a buták? Miért gondolják, hogy egyáltalán mást okosítaniuk kellene?

Figyelt kérdés
Sajnos rengeteg olyan emberrel találkozom, akik elképesztő módon azt hiszik magukról hogy nagyon de nagyon tudnak valamit. Ezek az emberek előszeretettel osztják az "észt". Rosszul esik, hogy odajön és mondja mondja hogy én mit rontok el az életemben, és hogy ő milyen okos és hogy mért nem hallgatok rá... Holott ha belegondolna akkor rájönne ő maga is hogy igazából totális hülyeségeket beszél. Most hogy konkrét legyek, a munkatársam kezdett el okoskodni, hogy a teraszomat miért nem falazom be és rakok rá egy ablakot, az ablakot meg lesötétíteni hogy azért mégse lásson be senki az utcáról, mert hogy ez így lenne a legtutibb. Mikor végre örülök hogy van egy nagy teraszom, mi a bánatnak akarnám befalazni, és főleg minek akarnék bele egy sötétített ablakot???? De meggyőzni nem lehet, bár nem is akarom, de miért gondolja azt ő hogy annyival okosabb nálam, hogy kéretlen "tanácsokat" osztogat?
2014. júl. 3. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják azt, hogy az ész van a legigazságosabban elosztva az emberek között.

Mindenki azt hiszi, hogy neki több jutott.

2014. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismered a Hofi viccet.


"Magyarországon az egy főre jutó bunkók száma: kettő."

2014. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert az okos ember ismérve, hogy tisztában van a korlátaival :)
2014. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hán mer mindenkinek meg kell mutatnia, hogy ő itt a faszagyerek.

Há mit gondósz te?

2014. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont ilyenek sulimba is. Azért mert több hülye van, és mivel sokan vannak megvannak győződve, hogy nekik van igazuk, ha az egyik is igazat adna az okosnak, ha még tudja is a lelke mélyén, hogy igaza van, nem merné nehogy ő is hülyévé váljon.

Mint az a mondás: ,,Könnyebb egy embert becsapni, mint meggyőzni arról, hogy becsapták.''

Munkatársad meg biztos befalaztatta, és úgy gondolja, az évszázad üzletét ütötte nyélbe, élete legjobb döntése volt.

Amikor én ezek után megkérdezem: Miért? Mi értelme lenne? én leszek a hülye.

2014. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sokan befalazzák a teraszt gondolom azért jutott neki is eszébe, jó is az ha mondjuk kicsi a lakás, de ha te elférsz akkor tényleg fölösleges
2014. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na pontosan ez az! Hogy oké, én mondjuk okosnak tartom magam, de nem azért mert én már annyi "hasznos" tanácsot osztottam szét! Nem tudom miből jönne rá az ilyen bolond hogy valóban az ő gépezetében van a hiba és nem az egész világ a ferde... Itt jelen esetben pont a terasznak az a lényege hogy terasz legyen, szóval még ha tök jó ötletnek is számítana, ott kezdődik a gond ogy ő engem tart hülyének azért mert nem fogadom el az ő "remek" ötletét! Én nagy teraszt szerettem volna ahol lehet sütögetni, ahol a haverok elférnek és mégsem a szabad ég alatt vagyunk. Nos ez sikerült is, most meg eszerint az okos szerint sokkal jobban jártam volna ha befalazom meg még a sötétítő fóliát se feledjük el!!! :)
2014. júl. 3. 18:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert buták!
2014. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!