Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most tényleg ezért diszlexiás...

Most tényleg ezért diszlexiás lennék?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy megállapították, de nem igazán szeretném elhinni nekik. Nem diszlexiás vagyok csak lámpalázas. Ezt általában úgy állapítják meg, hogy leültetnek valakit melléd és na "gyerünk olvas én meg nézem, hogy hol és hányszor rontasz". Utálok hangosan olvasni bármit is, mert akkor mindenki rám figyel és.. a táblához is utálok kimenni, mert egyszerűen ott nem tudok úgy koncentrálni, mint a helyemen. Nem lehet, hogy inkább ez a bajom/ vagy ez is rátesz...
2014. júl. 6. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki "állapította meg"?
2014. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szakértők szóval biztos értik a dolgukat :D DE amúgy egy csomó álldiszlexiás van akiknek semmi bajuk csak szimplán lusták... Most is majd vissza kell mennem, hogy felmérjék ( x évente ellenőrzik). Remélem most jobb eredményem lesz. Azt tudom, hogy ebben sokat lehet javulni, de kigyógyulni teljesen szerintetek lehet?
2014. júl. 6. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Kigyógyulni nem lehet, de jelentősen javulhat. Fejlesztő foglalkozásra kell járnod? Eleve nem egyforma szintű a különböző embereknél. És adnak rá legalább valami kedvezményt osztályozásnál?

A diszleiavizsgálat azért annál összetettebb, mint hogy gyerünk olvass, én meg számolom a hibákat. Vizsgálják az általános értelmi képességeket, beszédkészséget, a hibák típusát, kitartást, rövid távú memoriát, és a szakvélemény is mindenre kiterjedő.

2014. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha diszlexiás lennél, nehezen menne az irás is...


És nem csak hangosan utálnál olvasni, hanem magadban is. Ha diszlexiás lennél, nem lógnál sokat a fórumon.


Szeretsz magadban olvasni? Mennyi időt vagy az oladalon?

2014. júl. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom én azért szeretek olvasni... Régebben könyveket is meg neten is sok mást. Gyakorin 30 vagy 45p max. Általánosba jobban figyelembe vették osztályzásnál egyebeknél, de középsuliba már kevésbé (nem is baj, én azt akarom, hogy ne tűnjön fel senkinek és ugyan úgy viselkedjenek velem mint a többiekkel.)
2014. júl. 7. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a diszlexiások nem nagyon szeretnek olvasni. Nehezen megy nekik. Nagyon nagy szerencséd van, hogy nem csúfolnak ki emiatt. Az unokatesóm is diszlexiás, neki nagyon nehezen megy a tanulás. Az osztálytársai kinevetik, azt hiszik róla, hogy hülye. Olyannyira bántották, hogy át kellet iratkoznia másik suliba. Mindenzt csak a diszlexia miatt. :(

Nagyon szerencsés vagy! Örülj neki, hogy nálad enyhébb...


Hogyan állsz a nyelvekkel? Könnyü tanulnod?

2014. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!