Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Direkt hazudnak az emberek...

Direkt hazudnak az emberek kevesebb időt mint ami valójában az út? Te is mindig azt mondom, hogy "5 perc és ott vagyok! "?

Figyelt kérdés

Mert az ismerőseim mindig ezt kamuzzák!

Várok valakire régóta, felhívom, hogy mikor jön már, jön a szokásos válasz: "5 perc és ott vagyok!" és 15 perc múlva sincs ott! Én meg unom, nekem sincs időm mindenkire...



Direkt hazudnak kevesebbet hogy várjam őket, ne menjek haza?

Te is ezt mondod, mikor tudod, hogy 10 perc múlva sem leszel ott?



2014. júl. 7. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez természetes dolog kb. Mindenki elcsíp egy 5-10 percet, hogy kevesebbnek hangozzon.
2014. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem hazugság, az "öt perc és ott vagyok" az egy kifejezés, nem feltételezi, hogy aki mondja, az végiggondolta egyáltalán, hogy mennyi idő alatt ér oda.
2014. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Velem még ilyesmi nem fordult elő.

Nekem kijelentik, ha késnek, vagy kicsit elhúzódik és normálisan megvárom. Még ilyennel nem találkoztam.

2014. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Ez olyan, hogy tőlem megkérdik, hogy pl. mikor végzek egy rajzzal. Fogalmam sincs. Ezt elmondom. De azért is erősködnek, hogy mondjak már egy körülbelüli időt. Jó, hát akkor mondok. Ám ha addigra nem leszek kész, akkor én leszek leszedve. Ilyen ez a közlekedésnél is. Ha valami történik, és amiatt késik az ember, általában fogalma sincs arról, hogy mikor ér oda. Aztán mint te, ki vagy akadva rá mert nem pontos. Jó, értem én. Én se szeretem ezt, volt amikor fél órát kellett várnom egy ismerősömre. Nem örültem neki. De a közlekedés néha kiszámíthatatlan. Nem tudhatja biztosra ezeket az ember legtöbbször!

Ez nem direkt hazugság... Az én esetembe legalábbis nem, hanem kényszerítés árán egy téves időtartam mondása...


14/L

2014. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Velem az ügyfeleim rendszeresen ezt csinálják. Itthon dolgozom, de az nem jelenti azt, hogy egész nap itthon ülök. Én úgy érzem azért mondják, hogy "pár perc múlva ott vagyok", hogy fel tartsanak, nehogy elmenjek addig bárhova is. Csak az a szar, hogy ilyenkor enni sem merek leülni, mert utálom félbe hagyni és nem gondol bele, hogy ha nem 5 perc alatt ér ide, hanem fél óra alatt, akkor esetleg tudtam is volna addig enni. Én meg pont fordítva csinálom, ha valamelyik ügyfélhez el kell mennem, akkor inkább többet mondok, mert bezzeg, ha én kések, már hívogat, hogy hol vagyok már.
2014. júl. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na ez az ami ki tud hozni a sodromból. Párszor megszivattak így. Azóta, ha valaki azt mondja telóba, hogy X perc és itt van, tudatosítom benne, hogy mérem az időt, és ha nem lesz itt, nem várom. Volt már hogy jöttem el randiról, vagy megbeszélt közös programról. Érdekes, én mirt nemkések sosem? Ne az én időmmel játszadozzon.
2014. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem direkt hazudnak, de idegesítő tud lenni, az egyszer biztos.

Én is inkább többet szoktam mondani, mint amire számítok, hogy ne legyen az, hogy várni kelljen rám.

2014. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én leszoktattam erről az ismerőseimet, folyamatos késések után elegem lett. Ha felhívás után sem jelent meg abban az időintervallumban ami meglett beszélve, otthagytam, majd megtalál ott ahová közösen mentünk volna.

Van olyan aki mindig előttem érkezik és a megbeszélt időpontban és helyen vár, mióta egy párszor megismételtem ezt.


Ha tudom, hogy sokat kések, akkor őszinte vagyok, bocsánatot kérek és igyekszem mihamarabb odaérni.

2014. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én leszoktattam erről az ismerőseimet, folyamatos késések után elegem lett. Ha felhívás után sem jelent meg abban az időintervallumban ami meglett beszélve, otthagytam, majd megtalál ott ahová közösen mentünk volna.

Van olyan aki mindig előttem érkezik és a megbeszélt időpontban és helyen vár, mióta egy párszor megismételtem ezt."


Ezt én is kipróbálom majd, köszönöm a tanácsot. :D

2014. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor várd meg az 5 perceg és menj el. Ha 10 perc múlva vagyok ott akkor azt mondom 10 perc.
2014. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!