Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen népszerűek az...

Miért ilyen népszerűek az ilyen közhelyes bölcsességek?

Figyelt kérdés

Legfőképpen facebookon látom ezt sok embertől. Engem nem zavar, csak érdekelne.

Sokan rakosgatják ki a nagyobbnál nagyobb bölcsességeket, idézeteket az életről, kapcsolatról, igazi nőkről, igazi férfiakról.


Nekem ez egy idő után nagyon visszataszítónak hat, és inkább baromira közhelyes, mint egyedi. Semmi újdonság, ugyanazok az elcsépelt általános idézetek. Mégis sokan szeretik ezeket osztogatni, akár többször is.

De miért? Ennek mi értelme van? Mire jó ez?


(ráadásul a 99%-uk ocsmány is, a berakott gagyi háttérképhez baromira nem illő paintes szöveg.)



2014. júl. 11. 14:50
1 2
 1/14 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Azért, mert azok az emberek is könnyedén megértik őket, akinek az IQ szintjük egy tál rántottáéval ér fel.

És, ha esetleg nem , akkor is minden rántotta-agyú ismerősük baromira tisztelni fogja őket, csak mert ilyen okosak, és annyi mindent tapasztaltak már!

2014. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 éve még énis osztogattam ilyen szerelmes idézeteket szerencsére már leszoktam róla.

az idézetek többsége sok ember számára már azért hatnak közhelyesnek mert már annyi ember posztolta és már annyiszor került a szeme elé. a szerelmes idézeteket általába érzéseik kifejezésére használják viszont a nőkröl és a férfiakról szóló idézetek tulságosan általánosítanak és vannak köztük olyanok is amik a másik nemre is ugyanúgy jellemzőek. egyéb bölcsességeket nemtudom miért posztolnak talán azért mert intelligens egyéniségeknek akarnak látszani de mégcsak fel se fogják az idézeteket csak ha népszerü már egyböl rakják is ki az idővonalukra.

viszont vannak olyan idézetek amiket valami okból senki se posztol és sehol se látom itt van egy ilyen például: Az antiszociális viselkedés az intelligencia jellemvonása egy olyan társadalomban amely a normákat vakon követő egyénekből áll. viszont azt bevalhatom hogy az előző idézetet is egy facebook oldalon láttam viszont egy ember se osztotta meg és az oldalnak sem az volt a fő témája hogy idézeteket osztogasson meg tehát vannak kivételek de csak nagyon kevés. matektanárom egyszer mondta nekem hogy mindenre egy idézettel válaszolok. hát nekem olyan az agyam hogyha látok egy idézetet és egyet értek a mondanivalójával akkor az agyam azonnal beszippantja mint egy szviacs de ez más érdekes szójátékokkal is így van.

2014. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

XD igazad van 1. válaszoló.

2014. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

"Azért, mert azok az emberek is könnyedén megértik őket, akinek az IQ szintjük egy tál rántottáéval ér fel."


Gyémántlányka, ne sértegesd a rántottát! :D Nincs nekik annyi... :)

2014. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Instant léleksimogatás. Sajnos van akinek elég a felszín . Ők tolják a "koélói" bölcsességeket. Engem a hideg ráz tőlük.
2014. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Volt pár osztálytársam, akik ilyeneket osztogattak meg, ők az életben is állandóan ilyesmikről prédikáltak, meg úgy viselkedtek, mintha már hatalmas élettapasztalattal rendelkeznének csak azért, mert megcsalta őket a pasijuk..:D Nevetséges.
2014. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Eddig azt hittem,csak engem irritál,amiről írsz:)


Tömény primitívség,és nyálazás az egész.

Az agyatlan bunkóprolik paint-eznek össze ilyen képeket,mindenféle nyálas kismacskához,meg kóbórkutyákhoz hozzáfűzött dumák,meg a másik az "utálom a hétfőt,mert meló van",szerelmespár a tengerparton naplementében+duma.

És amikor írják a hozzászólásokat:

mennyire igazad van mucuskám,meg igen milyen jól látod az életet...

Közben akkora röhely-égő primitív,aki ilyeneket tesz fel...

Ja meg amikor a kormányt szídják,mindig az éppen akkori Miniszterelnök a hülye,mert nem 3.60 a kenyér...

2014. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt főleg az "intelligens" 12-16 évesek körében vettem észre én is...ez azért idegesítő, mert kb mindenki azt akarja vele kifejezni, hogy mennyi mindent tud az életről...ahha, persze...meg az a nyáladzás a kommentekben, hogy : "Ez mennyire igaz :3 " Engem idegesít! De ez van..
2014. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nálam meg pont ilyen 40-50 évesek teszegetik ki.
2014. júl. 11. 20:32
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

"Hát nálam meg pont ilyen 40-50 évesek teszegetik ki."


Igen?

Olvasd el ezt a Heine verset:


A hajad oly fekete,

a ruhád oly fehér:

az ifjuság igérete

az élettel felér.


Ó, csal az ember élete!

ki tudja, mi nem ér?

Ruhád is lesz még fekete,

hajad is lesz fehér...

2014. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!