Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most voltam Pozsonyban és...

Most voltam Pozsonyban és nagyon csúnyán viselkedtek velem az emberek sokszor miért (lent)?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok vannak szlovák gyökereim és még sosem voltam Szlovákiában (sajnos nem tudok szlovákul csak magyarul és angolul) másik 2 barátnőmmel kiutaztunk 1 hétre meg meglepetés is volt tőlük mert tudták mennyire vágyom oda


A város nagyon szép volt és gyönyörű de amikor mi egymás között beszélgettünk magyarul az utcán villamoson stb. nagyon csúnyán néztek ránk és egy kávézóban ki se akartak szolgálni (közvetlen azután hogy a pultnál a barátnőimmel megbeszéltem magyarul hogy ők mit kérnek) majd a pultoshoz angolul beszéltem és közölte hogy nem szolgálnak ki én nem értettem miért majd kiküldtek meg akik körülöttünk álltak is csúnyán néztek ránk mintha leprásak lennénk :( még voltak hasonló helyzetek de a legdurvább az volt hogy elmentünk bulizni (netről néztünk ki egy szimpatikus helyet) és ott volt egy srác akivel szemeztem azt hitte szlovák vagyok :D aztán beszéltem neki angolul azután azt hitte angol vagyok majd mondtam neki hogy félig magyar félig szlovák vagyok erre mondott valami szlovákul (nem tudom mit) majd ott hagyott meg utána a haverjai vagy akikkel volt azok is olyan furcsán méregettek minket úgy hogy inkább hazajöttünk


igazából az ország meg a város nagyon szép volt de miért viselkedtek velünk így? :S semmi furcsa nincs rajtunk nem vagyunk csúnyák elég "dekoratívak" is vagyunk de ezt nem értem igazából a nyaralásom nagyon rossz lett emiatt :(



2014. júl. 15. 15:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Mit vársz egy olyan országtól, aminek a történelme ráfér egy kulcstartóra is?


De nem minden szlovák ilyen.

2014. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
sok embernél tapasztaltam ezt de mi köze ennek a történelemhez?! Csak nem értem miért voltak ilyen gorombák? Mert külföldi vagyok?!
2014. júl. 15. 15:38
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem egyértelmű a válasz? Velem strandon szoktak így viselkedni. Nem is értem a határon túli magyarok, hogy bírják ezt, de azt se értem, hogy ha változást akarnak, akkor miért a fideszre szavaznak.. természetesen nem minden szlovák ilyen, de többségükre jellemző, hogy utálják magyarokat. A politikusok hülyítik őket ott.
2014. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem az a bajuk, hogy külföldi vagy, az a bajuk, hogy magyar vagy.
2014. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
de miért baj az hogy magyar vagyok? :O én nem tettem semmi rosszat vagy miért utálják a magyarokat? :O mi nem vagyunk romák
2014. júl. 15. 15:51
 6/28 Skorpió87 ***** válasza:
19%

Csodálom, hogy nem hallottad még, hogy utálnak minket. Politikailag is orrolnak ránk, meg volt hogy némely magyar lopott odakint és ezért is elítélnek, megbélyegeznek minket.


A külsőségedet meg jobb lenne elfelejteni, mert nem attól leszel EMBER, hogy hogyan nézel ki. Ha valamit kérdeznek Tőled, ami alapvető és nem tudsz rá válaszolni, akkor mit sem ér a szépség. Ha belül hiányosság van. Gondolom több akarsz lenni, mint egy báb, kirakat baba.

2014. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
nem ismerem igazából a politikát és azt se tudom milyen politikai kapcsolatunk lenne velük de ezek fiatal srácok lányok voltak mint én bennük is ennyire él ez a dolog vagy mi? :O
2014. júl. 15. 17:05
 8/28 anonim ***** válasza:
66%
Ez olyasmi dolog, mint nálunk a romák utálata, szinte belenevelik a gyerekekbe. Ha a határhoz közelebb vagy, akkor ezt az ellenségességet kevésbé lehet érezni. Persze nem minden szlovák ilyen, de azért a nagy többség nem rajong a magyarokért történelmi, meg politikai oko miatt.
2014. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
úristen akkor azért néztek meg viselkedtek velem úgy mert azt hitték egy koszos cigány vagyok?:OOO jézusom
2014. júl. 15. 19:34
 10/28 Skorpió87 ***** válasza:
74%

Elsődlegesen történelmileg és politikailag néztek rátok úgy, ami köztünk magyarok és szlovákok között volt/van. Ezt jegyezd meg. Nem kell semmi másra gondolni.


Nem vakok, hogy cigányoknak néztek volna. Amint megszólaltatok, abból jöttek rá, ahogy írtad. Mivel mi is szláv népcsoportba tartozunk, azt hitték, hogy közülük valók vagytok. Szinte nincs eltérés.


A cigányság az egy példa volt. Ne kavarj be.

2014. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!