Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más emberek cselekedeteinél...

Más emberek cselekedeteinél mindig magamból indulok ki. Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, ezzel csak rombolom magam. Én ugyanis nagyon áldozatkész vagyok, és ha más nem annyira az mint én, akkor egyből azt gondolom, hogy biztos nem kedvel, nem szeret stb. Illetve mindig úgy gondolkozom, hogy én akkor cselekedtem volna így, ha ezt meg azt gondoltam volna, és akkor a másik is biztos így van vele. Hogy változzak meg?

2014. júl. 15. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Na bazz... Én is ilyen vagyok, csak sajna a sötét oldalról. Könnyen bántok meg embereket, mert magamból indulok ki és fordítva nekem nem lenne sértő az adott dolog.
2014. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sándorjános ***** válasza:
"Mindenki magából indul ki" - közhely ugyan, de figyeld meg, bárki bármire reflektál, vagy nyilatkozik, vagy ábrázol, az mind saját szűrőjén keresztül, saját nézőpontjából mutatja be, vagy avatkozik be a dolgokba, ez nem elítélendő, de tehetsz ellene: Légy nyitottabb, tanulj absztraktabban gondolkodni, bármi bármint jelenthet, minden kontextus kérdése és a kontextus, vagy háttérsztori ismerete nélkül bármibe belekotnyeleskedni, beavatkozni nem érdemes, persze vannak magaslabdák és egyértelmű helyzetek.
2014. júl. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!