Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "macskamániások" miért nem...

A "macskamániások" miért nem tudják elviselni, ha valaki nem szereti a macskákat?

Figyelt kérdés

Nem is annyi, hogy nem tudják elviselni, még agresszívak is lesznek, és elkezdik gyűlölni azt, aki nem olyan véleményen van mint ők.


Nekem több macskatartó ismerősöm is van, aki házban tartja a macskáit. Ugye elég sokat beszélnek róluk, mert ez tölti ki az életük egy részét, és amikor megkérdezték én szeretem e őket stb., mondtam hogy én nem szeretem őket, legalábbis ha a házban vannak. Felsoroltam az indokokat miért, de ez most lényegtelen. A lényeg hogy kb. habzó szájjal védték a macskáikat, mikor igazából nem mondtam semmit, elmondtak mindenféle "embertelen" vadállatnak, hogy a macskájuk intelligensebb mint én, meg úgy az emberek többsége, meg többet is érnek meg ehhez hasonló idiótaságokat.


Arra gondoltam ezekkel az emberekkel nincs rendben valami..Igazából antiszociálisnak tűnnek.



2014. júl. 17. 17:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlenül antiszociálisak. Ez olyan, mintha egy lánynak a barátját, vagy egy fiúnak a barátnőjét sértegetnék, esetleg az egyik rokonodat. Ők ezt így élik meg, bár nem kéne gyűlölni azért valakit, mert nem szeretik a macskákat.
2014. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát nem, főleg hogy nem is sértegettem, csak elmondtam hogy én mit nem szeretek ha a házban vannak. És ezek különböző emberek, reakció ugyanaz.
2014. júl. 17. 17:24
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
Ezek antiszociálisak, de sokan ezt nem látják be. Aki többre becsül egy macskát, mint egy embert, annak baj van az értékítéletével.
2014. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
77%

Igazából két fajtája van a "macskamániásoknak"

Az egyik az aki azt mondja hogy szereti a macskákat. Na ők az agresszív vadállatok ha azt mondod nem azereted a macskákat!

A másik az aki azt mondja hogy szeti a macskáját! Ilyen vagyok én is! Ha azt mondanád nem szereted a macskákat max annyit kérdeznék: Akkor mi a kedvenc állatod?

Tehát sokan úgy védik a macskákat mintha szentek lennének , de nem azok! Ugyanolyan normális, egyszerű háziállatok mint a kutyák! Ne foglalkozz velük, éljenek csak a saját kis világukban!

2014. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanez a gond a kutyamániásokkal is...

Igazából, mániától függetlenül, minden ember, aki azt hiszi, hogy csak az ő általa kedvelt dolgokat kellene mindenkinek szeretni, nagyon idegesítő!

(Legyen az vallás, gyereknevelés, egyéb elvek, stb.)

2014. júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk annyi diplomácia meg benned is lehetne, hogy ha egy ismerős (mert nem barátot írtál) áradozik egy témáról, mindegy hogy az háziállat, lakberendezés, vagy sport) és megkérdezi, hogy te szereted-e, akkor nem kezded el hosszasan ecsetelni, hogy miért vagy teljesen ellene az adott dolognak, hanem kitérsz egy semleges válasszal, adott esetben "nekem nincs, de elvagyok velük" és kész, már válthatsz is témát. Így kívülállóként te ugyanolyan antiszociális vagy.
2014. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

Az még hagyján, engem már azért is elkezdtem szidni, mert azt mertem mondani, hogy az én személyiségemhez jobban illik egy kutya. Megkaptam, hogy biztos azért, mert nekem egy odaadó szolga kell, aki feltétel nélkül szeret, mert a csodálatos és független macskákat nem tudnám elkápráztatni. (Hozzáteszem, a lakótársam macskája baromi félénk, mentett állat, de jól kijövünk, simán odajün dörgölőzni, szóval ő valószínű egy mutáns. :D)


Egyszerűen nem bírom az olyan embereket, akik megszállottak és nem képesek elfogadni semmilyen kritikát az imádatuk tárgyával kapcsolatban. Mondjuk én nagyon nem vagyok ez a rózsaszín ködös típus, szóval ez is benne van.

2014. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A semleges válaszok általában nem jók. A vallási fanatikusoknál sem. Adtam én már semleges választ, csak sajnos azt pozitívnak értelmezték. Tehát ha valamiről nemleges a válaszod, szerintem jobb megmondani, mint semlegesen válaszolni, a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében.
2014. júl. 17. 17:50
 9/20 A kérdező kommentje:
A "vallási fanatikusokat" azért hoztam fel az előbb, mert ezzel volt egy hosszadalmas kellemetlenségem, hogy nem akartam megsérteni, csak ilyen "semleges" választ adtam, meg érdeklődést színleltem. Hát utána többen lettek, zaklattak. Mondjuk ez régen volt már, de ott megtanultam hogy néha jobb tisztán beszélni.
2014. júl. 17. 17:52
 10/20 A kérdező kommentje:
Tisztán, de nem sértőn.
2014. júl. 17. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!