Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a Szabolcs...

Mit gondoltok a Szabolcs (megyei) emberekről milyen sztereotípiát ismertek?

Figyelt kérdés

szabolcsi vagyok pontosan nyíregyházi és érdekel hogy mit gondoltok rólunk? :)

Általában csak rosszakat hallottam egyszer pl valami ilyesmit hogy „bicskások” bár ez nem tudom mit jelent ti hogy viszonyultok hozzá mit tudtok róluk vagy személyes tapasztalat? :)



2014. júl. 17. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Van 2 tipikusan felismerhető szabolcsi személyiség.

Jellemzője egyiknek a határozottság, a nagy száj, az egyszerű józan paraszti ész, valamint a jó kommunikációs készség.

A másik meg ez a nagyon laza, tátott szájjal rágózós.

Mindkettő enyhe tájszólással nyomja!

Tefijú!

2014. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
lány vagyok amúgy :) és azt miért mondják hogy tájszólással beszélünk vagy "ízesen" én nem vettem észre magamon mármint amikor nézem a tv-t is szerintem ugyanúgy beszélek mint ők :D
2014. júl. 17. 18:33
 3/15 anonim ***** válasza:

Van a "nyíregyi főiskola" c. nóta.

Na annak a vége tipikus szabolcsi.

Youtubeon fent van, hallgasd meg?

2014. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Akivel találkoztam és Szabolcsi volt az nagyotmondó mesemondó volt, vetített mint a mozigépész,menőnek állította be magát közben nagy semmi volt mögötte. Volt amelyik kifejezetten hazudozásból és seftből élt.. Kissé cigányos stílus ez. Tájszólás is van ,olyan nyújtott "e" betűs beszéd.
2014. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ajajjaja, ez valóban létezik ez a kajlizás, ezt el is felejtettem.

Sok Andersen él felétek:)

2014. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Meghallgattam ezt a nyiregyi főiskolát vagy mit :D hát viccesen beszél de inkább ilyen cigányos falusiasan beszél mármint nem így szoktunk beszélni :DD


kajlizás? Mármint hazudósak vagyunk? :D vagy az mit jelent?

Hmm nem tudom szoktam néha füllenteni de nem jellemző

ti honnan származtok? :)

2014. júl. 17. 18:45
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a párom nyíregyi, így sokat vagyok ott is. Semmiféle mást nem találok az ottani emberekben, mint bármilyen városból származot.
2014. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én egyről sem hallottam, pedig ismerek párat akik oda valósiak :D
2014. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindkét szobatársam (és sok csoporttársam) Szabolcsi, semmi furcsát nem vettem észre rajtuk :D
2014. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3 jó barátomnak is vannak ott rokonai. Ők olyanokat mesélnek, hogy úgy isszák ott a pálinkát, mint máshol a vizet. Meg hogy sokat esztek. És förtelmesen erős csempész cigiket szívtok.
2014. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!