Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a Szabolcs...

Mit gondoltok a Szabolcs (megyei) emberekről milyen sztereotípiát ismertek?

Figyelt kérdés

szabolcsi vagyok pontosan nyíregyházi és érdekel hogy mit gondoltok rólunk? :)

Általában csak rosszakat hallottam egyszer pl valami ilyesmit hogy „bicskások” bár ez nem tudom mit jelent ti hogy viszonyultok hozzá mit tudtok róluk vagy személyes tapasztalat? :)



2014. júl. 17. 18:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

Csak pár napot töltöttem ott 1-2 alkalommal. Az átlagpolgárban semmi különöset nem vettem észre. Csak az tűnt fel, hogy igen nagy a "színes egyéniségek" aránya az ország nyugati feléhez képest.

A piálásról Debreceni emlékek van: Apám akart kérni egy felest, az állomás melletti kocsmában, és beszóltak neki, hogy fél ember maga, hogy felest iszik? (Szóval a nagyivók vannak arrafelé egész biztosan.)

2014. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Szia én is Szabolcs vagyok én se beszélek tájszólással😀 de hát mások így vannak vele
2021. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
igazi tajparasztok :D
2022. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
de többségük jófej :D
2022. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Tirpákok. tirpák főnév és melléknév

I. főnév -ot, -ja A tirpákok: Nyíregyházára és Nyíregyháza közvetlen környékére települt, elmagyarosodott, szlovák származású kisebb népcsoport. || a. E népcsoportba tartozó személy, főleg férfi.  Cifra, büszke tirpákok hajtották gyönyörű négyeseiket. (Krúdy Gyula)

II. melléknév

1. A tirpákhoz tartozó <személy>. Tirpák lányt vett feleségül. || a. Tirpákoktól lakott <helység>.  Atyjuk egykor jegyzője volt a városnak, az esze ennek a nagy tirpák falunak. (Krúdy Gyula)

2. A tirpákokra jellemző <dolog>. Tirpák kiejtés; tirpák taliga. Tirpák szokásokat vett fel.

[link]

2022. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!