Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Statisztikai kérdés: ha...

Statisztikai kérdés: ha találnál egy pénztárcát többszáz ezer Ft-tal, iratokkal, mit tennél? Csak őszintén!

Figyelt kérdés
kiváncsi vagyok mi az általános viselkedés.

2014. júl. 18. 23:56
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
8: nem neked irtam, hanem az előzőnek. Több helyen olvastam már, hogy azt hiszik az emberek, hogy ennyi pénz nincs pénztárcában. Én többször láttam már, hogy kinyitja valaki vásárláskor a pénztárcáját, és tele van csutkára pénzzel. Csak úgy megjegyeztem, amúgy semmit nem számit. csak ne gondoljuk hogy itt ebben az országban mindenki szegény.
2014. júl. 19. 00:33
 12/26 Horus magnus est ***** válasza:
Ha éppen elöttem ejti le valaki, vagyis tudom ki a tulajdonosa, vissza adnám. Ha nem tudnám, akkor megnézném az iratokat, és ha ismerem elviszem neki, ha nem otthagyom ahol találtam.. Nincs kedvem órákat keresgélni
2014. júl. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ezért nem mindig csak pár ezret hordok magamnál, többi kártyán. Ki adná vissza a többszázerzet nekem? Senki. Ha a megtaláló leadná, szerintem a rendőrségen "tűnne el". :D

Szóval aki százezrekkel rohangászik, az úgy járt.

2014. júl. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Megtartanám a pénzt, az iratokat visszajuttatnám. Baromi szar dolog ám a sorbanállás, várakozás a különféle nyavajás kártyákra.
2014. júl. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ha kideríthető lenne a tulajdonos kiléte akkor visszaadnék mindent.
2014. júl. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha nem pont egy frissen kamerázott új eu-s játszótéren találom, akkor kiveszem a pénzt, sőt, nem is volt benne..... :D A pénztárcát iratokkal viszont még el is postáznám arra a címre amire szólnak. Vagy bevinném a rendőröknek hogy találtam.
2014. júl. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A dellát simán eltenném, a tárcát beletenném egy borítékba, és bedobnám egy posta elõtti levélgyūjtõ ládába. Majd az ottani postavezetõ elküldi a tulajdonosnak azzal a jelzéssel hogy" levélszekrénybõl"

Én nem vinném rendõrségre se a tulajdonosnak személyesen az is biztos. Ugyanis jó tett helyébe jót ne várj!

2014. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

és az, hogy eltennéd vagy sem, mennyire függ össze a jelenlegi anyagi helyzeteddel? Azt kutatom, hogy a gazdasági válság milyen mértékben befolyásolja az emberek jóindulatát.


köszönöm az őszinte válaszokat.

2014. júl. 19. 10:36
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem tenném el, de rászorulva sem vagyok.
2014. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

a kutatásom célja még az is, hogy a gazdasági válság milyen módon mutatkozik meg a magyarok mentalitásában.


én úgy gondolom, hogy a magyar ember alapból becsületes és jóindulatú, de ha sérelem ér minket, vagy ez a "jótett helyében jót ne várj" életérzés, ami velünk gyakorta megtörténik, akkor sokkal inkább válunk önzővé, és sértettségünkben megfeledkezünk a becsületességről, jóindulatról. A magyar emberek szerintem általánosságban elég befolyásolhatóak, ha sok rossz ér minket, mi sem maradunk jók, igy nagyon gyorsan terjednek a negativ érzelmek közöttünk. Ha velünk rosszak, kevésbé leszünk jók egymással. ezzel személy szerint én is pont igy vagyok. "Amikor velem se voltak jók mások, én miért lennék jó másokkal?" fogalmazódik meg bennem is a gondolat. Ez csak egy eszmefuttatás volt, mert szerintem érdekes jelenség ez. Persze vannak mindig kivételek, akik tartják magukat a lelkiismeretükhöz akkor is, amikor már ezredjére átvágták őket, de szeritem az a kivétel. Kár hogy eleve az ország fői is mindig csalók voltak, akik átvágtak minket, ebből is eredhet az, hogy az egyik elkezd lopni csalni, hazudni, aztán ez terjed tovább, mig végül teljesen lerontja a társadalmi morált. mindig a fejétől bűzlik a hal, és a csalódottság, sértettség vezeti el a magyar embert oda, hogy végül ő is feladja becsületességét, jóindulatát. Sokkal jobb nemzet lehetnénk, ha a többség becsületes lenne. Igy viszont, hogy már itt tartunk, hogy a kisembernek sem éri meg becsületesnek lennie, ez is mutat valamit, hol tartunk, hol tart a magyar nemzet. Persze megértem ezt a folyamatot, mert én is része vagyok kisemberként, ugyanúgy mint más, de akkor is elgondolkodtató. Én is eltenném a pénzt, de a jóindulatomból kifolyólag az okmányokat visszajuttatnám. Ez is mutatja, hogy még ennyi jóindulat maradt bennünk.

2014. júl. 19. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!