Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyre jobban taszít a középsze...

Egyre jobban taszít a középszerűség és a konformizmus. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Rosszul vagyok a mainstreamtől, az átlagostól, a franchise dolgoktól, a tömeggyártástól, a fogyasztói társadalom felépítéséből. Egyre inkább taszít a gondolat, hogy plázába menjek vásárolni, franchise üzletekben költsem a pénzem. Az ünnepek, a házasság, a szép ház/lakás - autó - boldog nagy család gondolatától kiráz a hideg, a plakátokról mosolygó üresfejűek jutnak eszembe. Rosszul vagyok az átlagos, szürke emberektől és a világlátásuktól.

Ez normális? 22 éves lány vagyok.



2014. júl. 21. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Tudat alatt attól félsz, hogy te is középszerű vagy.


Ha nem bírod a plázákat, akkor vásárolj kínaiban vagy valami flancos, sznob üzletben :)

Ha kiköltözöl egy barlangba, akkor a szép lakástól és a családtól is megóvod magad.


Inkább foglalkozz valami értelmes, hasznos dologgal.

2014. júl. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nagyon általánosítasz dolgokat. Azt az érzést, amit mondjuk a tömeggyártás gondolata kelt benned, készpénznek veszed - de gondolj inkább bele, miért érzel így? Mert az hogy így érzel nem feltétlen jelenti azt, hogy nem való neked ez a dolog, lehet hogy csak valami buta agyi folyamat, vagy régi tudatalatti emlékek csinálják ezt. Ezt az érzést meg lehet változtatni, ha tanulsz a dolgokról.

Miért létezik a tömeggyártás?

2014. júl. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

(bocsi, véletlen elküldtem, folytatás.)

Milyen előnyei vannak? Mikortól kezdődött a tömeggyártás? Mik a fogyasztói társadalom előnyei (és hátrányai)? Hogyan lehet okosan vásárolni? Milyen cégek kínálják a legjobb minőséget? Mik a cégek célja? Stb.

Ilyen dolgoknak kell utánaolvasni és gondolkodni rajtuk.

A plakátokon mosolygó emberek sem üresfejűek - igen, sokszor klisés, idilli családi hangulatot próbálnak a fényképészek produkálni, de a plakáton lévő emberek mint élő lények, saját bonyolult múlttal, akik úgy keresik a kenyerüket hogy plakátokon szerepelnek, mert valamiből meg kell élni.


Az nem igaz, hogy ami a többségnek jó az mindenkinek jó - ebben igazad van. De ez egy alap dolog. Nem kell rajta rágódni. Csináld azt ami neked jó, de ésszel. Ha nem akarsz családot, senki nem kényszeríthet rá, ha nem akarsz plázában vásárolni, senki nem kényszeríthet rá. De az az érzés ami benned van szerintem nem jó, és nem a valós képet mutatja.

2014. júl. 21. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Igen, én is. Ajánlom neked Daniel Quinn ÉS Erich Fromm könyveit, nekem nagyon bejönnek, és megkapod mindenre a magyarázatot.
2014. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez a normális. Sajnos egyre kevesebben érzékelik környezetük bizonyos, teljességgel természetellenes megnyilvánulásait, mert már nem ismerik a dolgok valódi természetét. Sokan vagyunk egyedül.


Ha néhány elvontabb filozófiai gondolat is érdekel ehhez kapcsolódóan, akkor javaslom, hogy nézz rá Hamvas Béla egyik, "Sors és aritmológia" című fejezetére. [link]

Nem kell kapkodva elfogadni, ez is csak néhány gondolat.

2014. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha megkérdezed hogy ez normális, akkor még nem taszít eléggé.


nem normális, lecsengett divat.

2014. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Te is olyan grufti vagy?:D
2014. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na, erre most rá kellett keresnem. És a válasz: Absolutely not! :)

Csak rájöttem, hogy mi nyugati emberek nem tudjuk igazán élni az életet. Rengeteg energiát fektetünk abba, hogy ne lógjunk ki a sorból, el sem gondolkozunk azon, hogy vajon tényleg azokat a dolgokat tesszük-e, amelyeket igazán akarunk, vagy csak azokat, amelyeket a társadalom "elvár" tőlünk? Úgyhogy elhatároztam, hogy ha már volt szerencsém megszületni, akkor meg akarom ismerni ennek a bolygónak és az emberi létnek minden szépségét.

2014. szept. 8. 20:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként örülök, hogy erre fiatalon rájöttem, és nem ötven évesen kell rájönnöm, hogy elpazaroltam az életet.
2014. szept. 8. 20:26
 10/13 anonim ***** válasza:

akkor majd idővel arra is rájössz, hogy enm csak a nyugati ember anyagias és felszínes, hanem az összes.

és nem azon múlik a konformizmusod hogy van-e családod és autód, hanem hogy a proiritás miléyen, és képes vagy e változtatni a világon, vagy csak fotelból filozofálsz.

2014. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!