Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok tanácsot adni? Ez jó...

Tudnátok tanácsot adni? Ez jó ötlet?

Figyelt kérdés
Biztos van köztetek olyan, aki úgy szeretett egy másik embert, hogy az nem viszonozta(kettőnk közül ő a férfi). Velem is ez a helyzet, nem tudom biztosan, de valószínűleg nem szeret úgy engem, mint én Őt. Eddig sokat találkoztunk, de mostantól nem fogunk különböző problémák miatt. Tehát még ennyit sem fogom látni. Sőt lehet, hogy soha nem látom majd. Jelenleg hatalmas ürességet érzek. Tengődök csak a lakásban, érzem magamon azt a feszültséget, amivel nem tudok mit kezdeni. Olyan rossz érzés lelkileg, hogy már fizikailag is rosszul vagyok.Nem is lehet leírni, de még elmondani sem ezt az érzést. Ilyen még soha nem volt. Szerintem a legjobb, ha elfelejtem ezt az egészet. De hogyan? Ehhez kellenének tanácsok. Arra gondoltam, hogy annyi munkát, tanulnivalót adok magamnak, hogy egy pillanatnyi időm se legyen akár mire is gondolni? Ezzel csak az a bajom, hogy nem akarom elfelejteni, nagyon jó ember, de ha rá gondolok csak magamnak ártok. Így valahogy el kellene fogadnom, hogy ez van! De hogyan? Soha nem voltam az a beletörődöm típus.
2014. júl. 28. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Emberek közé kéne menned, pontosabban barátokkal beszélgetni, eltölteni velük időt.
2014. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetris ***** válasza:
100%

Szia! Sehogyse jó a helyzet, ha ő nem kötődik hozzád annyira, mint amennyire te őhozzá. Vagyis nem vagy elég fontos neki. Nem szeret eléggé. Ezt pedig - akár tetszik, akár nem - tudomásul kell venned.

A szenvedést nem tudod megspórolni. Hidd el, tapasztalatból mondom, akármennyi munkát is vállalsz el, vagy kezdesz neki a tanulásnak, előbb-utóbb szembe kell nézned önmagaddal, és az érzéseiddel.

Az a véleményem, hogy legjobb, ha szépen leülsz egy csöndes sarokba, és elmélkedsz egy kicsit. Számbaveszed a veszteséget, leltározod az érzéseket, alaposan kisírod magad. E nélkül nem fogsz tudni továbblépni! A gyászt meg kell élni! Elodázni, munkával elfedni nem tudod, csak a fájdalmat hosszabbítod meg.

Olyan ez, mint a fogfájás. Csillapíthatod ugyan gyógyszerekkel, de előbb-utóbb csak el kell menni a fogorvoshoz!

Nézz szembe a veszteséggel! Idd ki az utolsó cseppig a lelkifájdalom méregpoharát. Sírd ki magad alaposan, hogy utána megkönnyebbülhess. Meglátod előbb túl leszel ezen a keserűségen, ha szembenézel az érzéseiddel, és nem próbálod meg elfojtani azokat.

Hidd el bármennyire is klassz ez a pasi, nem éri meg a ráfordítást, mert nem képes viszonozni az érzelmeidet olyan mértékben, mint ahogy te igényelnéd. Ha ott vagy neki az is jó, de ha nem, akkor az is jó neki. De igazán boldog sose lennél vele.

Ha ennek ellenére is megelégszel egy langyoskás kapcsolattal, akkor áltasd csak magad tovább, hogy majd minden rendben lesz. De szerintem te ennél intelligensebb vagy. Hiszen ezért is kérsz tanácsot, mert érzed, hogy nem tökéletes ez az állapot.

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy sokat gondolsz rá. Ez is a gyász feldolgozásának egyik lépése. Mert elengedni valakit, ez is egy gyászfolyamat. Nagy szükség van ilyenkor egy jóbarátra, anyura, akár egy idegenre, akinek elkeseregheted magad, aki megért. Így idegenként, kívülállóként csak azt tanácsolhatom, hogy sírj egy nagyot, aztán emeld fel a fejed. Legyél büszke magadra, hogy nem alacsonyodtál le egy alig langyos kapcsolatra, tartsd magadat ennél többre. Mert te ennél többet, jobbat érdemelsz. Miért elégednél meg ezzel, amikor neked több jár? Fiatal vagy, szép vagy, előtted az élet. Fel a fejjel kedves!

Sok szeretettel: Tetris

2014. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. júl. 28. 14:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy neked ez mennyi idő alatt múlott el? Sokáig tartott? Megfogadtam a tanácsodat, de még mindig rossz. Gondolom egy kis időnek el kell telnie, de mennyinek?
2014. júl. 30. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!