Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy nem vagyok jó...

Lehetséges hogy nem vagyok jó semmiben (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják hogy mindenki jó valamiben és mindenkinek van tehetsége valamihez csak meg kell találni, de úgy érzem nekem semmihez sincs.


Próbáltam már táncolni például balett, néptánc, hip-hop. Más táncstílusokat egyeltalán nem szeretek így nem is akarom kipróbálni őket, ezekből pedig borzalmasan béna voltam, megmondták ezt mások is nem csak én gondolom így.

Ügyetlen vagyok és nem valami erős, sportból viszonylag átlagosan teljesítek. Küzdősportot lehet szívesen csinálnék de nincs rá lehetőségem. Jártam röplabdára 2 évig, előtte is csináltam már évek óta de akkor kezdtem el a rendszeres edzéseket. Én voltam a legbénább, a tanárom kivett a csapatból és még tartalék játékos sem lehettem. Jártam teniszre, nem igazán jött be a sport és kezdő csoporttal elindulni nem is volt lehetőségem. Golfozni próbáltam már, unalmas és kb átlagosan ment. Focival, amerikai focival ugyan ez. Kézilabdában nagyon rossz vagyok, kicsit dobok, gyengét és nem tudok célozni. Kosárlabdát szeretem de megint csak nem tudok célozni, lehetőségeim sincsenek hogy edzésre járjak vagy valami. Görkorcsolyát is kipróbáltam, hónapokig tartó gyakorlás után se tudtam többet menni 2 méternél esés nélkül. Most gördeszkázok pár hónapja, szeretem ezt a sportot, habár elég béna vagyok. Nem tudok semmit csak gurulni sík talajon, és kanyarodni.

Illetve párszor kajakoztam, tetszett is, azt mondták nagyon jól csinálom és van hozzá tehetségem de évente jó ha egyszer van lehetőségem rá hogy kajakba üljek.


Festés, rajzolás olyan átlagosan megy de nem szeretem csinálni. Más kézműves dolgokkal is így állok.


A tantárgyakból 3-as 4-es vagyok, nyelvből 2-es, majdnem meghúztak. Angolt nem tanulok de jobban megy, ehhez talán van némi nyelvérzékem.


Infóból szín ötös vagyok ami óta csak van ilyen tantárgy de nem tudok semmi kiemelkedőt, inkább csak az a helyzet hogy órákon alig tanulunk valamit.


Néha van hogy érdekel egy téma, film, képregény, egy tudomány vagy akármi és olyankor "rákattanok", elolvasok egy csomó mindent de pár hónap és már alig érdekel, ennyi idő meg kevés ahhoz hogy valami legyen belőle.


Könnyen feladok mindent ha nem megy, a legkevésbé sem vagyok kitartó, pedig szeretnék az lenni csak nem megy.



Lehetséges hogy semmiből sem vagyok jó? Vagy majd egyszer találok valamit ami tényleg jól megy? Van valami javaslatotok, mit próbáljak ki esetleg, vagy mi az amiből így jó lehetnék?

És bocsi a kisregényért.



2014. júl. 30. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Vannak középszerű emberek is.
2014. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyvalamit elfelejtesz, soha ne másokhoz mérd maga, hogy ez jobb, az jobb valamiben. Azt nézd, hogy mennyit tudsz fejlődni egy adott dologban, saját magadhoz képest. Szerintem azért adtál fel több dolgot is, mert nem úgy ment az elején, ahogy gondoltad, de mondok valamit, munka nélkül nem tudsz fejlődni, muszáj energiát belefektetned abba, amit csinálsz. Utána jönnek a sikerek. Ha feladod az elején, akkor soha nem fogod tudni, mi lehetnél később.
2014. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?


Én pl. gimiben valahogy "el voltam nyomva".

Mivel extra csóró voltam, így kb. semmire nem volt lehetőségem, csak az iskolán belül pár dologra, de ott is mindenki úgy állt hozzá mindenhez, hogy ha nem vagy valamiből 200%-os, akkor már béna vagy.


Jött a továbbtanulás.

Tök szívesen mentem volna egyetemre, de mivel 3-as körüli jegyeim voltak (persze minden tanár annak adott jobb jegyet aki BIZTOS tovább tanul valami jól hangzó egyetemre)

kb. ilyeneket ajánlottak, hogy:

Kerámia festés, meg hasonlók.


Le is sza.....am mindent.


Aztán valahogy a sors úgy hozta, hogy végre gyerekkori álmom egyikét meg tudtam valósítani (akkoriban karatézni szerettem volna) és kung-fu edzésre jártam.


Talán azért, talán azért mert "benőtt a fejem lágya" vagy nem tudom, de már bele mertem vágni dolgokba, és anyagiakban is jobban álltam már.


Előtte még az is csoda számba ment, hogy egy középsulit elvégezzek, később kb. SEMMI nem jelentett akadályt.

Elsőre felvettek az orvosira, megcsináltam minden kategória jogsit, bármilyen számomra kedves sportot kipróbáltam, stb.


Lehet, hogy még nem éreztél rá dolgokra.

Nem mindenki attól fantasztikus mert követi a sablont.

Középsuli, egyetem, valami unalmas munka, házasság, gyerek és kész.


Nincs olyan hogy semmiből nem vagy jó!

Azt kéne tudni, hogy milyen beállítottságú vagy. (függetlenül az iskolai jegyektől)

Tehát mi érdekel. Pl. a műszaki dolgok, a művészet, stb?

2014. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

14 és fél vagyok.


nagyon változó hogy mi érdekel, most éppen a képregények, de ezzel ugye nem sok mindent lehet kezdeni.

korábban nagyon érdekelt a webszerkesztés és pár nap alatt összedobtam egy kezdetleges oldalt, felraktam egy webszervert a gépemre, és css formázásokkal szórakoztam egész nap, hetekig. Kb egy hónap múlva meguntam és csináltam egy virtuális linuxot grafikus felület nélkül mert tetszett hogy mindenfélét lehet írogatni a parancsablakba stb. most már ez sem érdekel. Aztán valamiért nagyon megtetszett az excel, csináltam egy 4 modulos ECDL-t, nem sokra mentem vele. Az infó tanárom még mindig egy számítógép "analfabétának" tart aki nem tud semmit, pedig a vizsgával részben neki akartam bizonyítani.


a suliban nincs szinte semmilyen lehetőség, nem vagyok ugyan extra csóró de pénzes se hogy fizetős edzésre járjak valami sportból mondjuk, vagy szakkörre, ilyenkor nyáron táborba. Ingyenes meg nincs, csak olyan távolsággal hogy megoldhatatlan lenne.


Talán leginkább az a probléma, hogy semmi sincs ami sokáig érdekelne.


Még lehetnék jó ez alapján szociális szinten vagy nem tudom mi erre a jó kifejezés de nem vagyok :/ pedig ha találnék valami baráti társaságot magamnak akiket épp ugyan az érdekel mint engem, jobb lenne, de egyenlőre ott tartok hogy bármiféle baráti társaság már haladás lenne...

2014. júl. 30. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyben tuti jó vagy: az önsajnáltatás :d
2014. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó nem kértem senkit hogy sajnáljon, és nem is akarom hogy bárki ezt tegye. de ugye ha valaki ilyen témában kérdez valamit előbb-utóbb jön egy ilyen válasz.
2014. júl. 30. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen nem is baj ha nem vagy "leragadva" egy témánál. Ami érdekel, foglalkozz azzal. Ha 2 hónapig, hát 2 hónapig. De ne azt nézd, mit várnak el, ne hasonlítgasd magad. Te meg vagy-e elégedve az eredménnyel? Jól érzed-e magad mikor azt csinálod?

Még rengeteg dologgal fogsz találkozni a tanulmányaidban, amit megszerethetsz.

Írsz naplót? Szerintem jó kikapcsolódás, meg kapsz egy képet a korábbi önmagadról ha visszaolvasol.

Biciklizni, futni, úszni nem szeretsz? Ahhoz nem kell különösebb tehetség, se pénz. Mégis jó sportok, jó kikapcsolódás. Vagy túrázni, esetleg fotózni? Idegen nyelvek érdekelnek? Nem csak az angol...

2014. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még nagyon fiatal vagy! Nem mindenki születik Mozartnak, hogy 8 évesen operát írjon és hasonlók. Van, aki később találja meg a tehetségét. De egy biztos, amit csinálsz, az jó! Sok mindent kipróbálsz, és ha ilyen nyitott maratsz abból később nagyon nagy hasznod lesz. Ne aggódj, majd jönni fog egy kattanás, amikor megtalálod azt, ami igazán érdekel és amiben tényleg jó vagy. Addig meg élj, tapasztalj, figyelj, szívj magadba mindent, amit csak tudsz. És soha se másokhoz hasonlítsd magad, mert mindenkinek a saját útját kell járnia, a saját tempójában.
2014. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!