Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják az idősebbek,...

Miért mondják az idősebbek, hogy a mai fiatalok olyan neveletlenek, mikor én az ellenkezőjét tapasztalom?

Figyelt kérdés

Jó vannak kivételek, meg nem kap mindenki ugyanolyan nevelést, de én nem látom olyan szörnyűnek a helyzetet.

Nem vagyok öreg, de kamasz sem, huszonéves fiú vagyok. Csak hogy az elmúlt két napból említsek példát, egy 16 év körüli srác előre engedett a bejáraton, vagy társaságban voltam és egy idegen 17 év körüli srác jött és odaköszönt, meg csomó ilyen van.

Jó vannak olyanok, hogy esténkét hangoskodnak, buliznak, hülyeségeket csinálnak, de az nem neveletlenség kérdése, hanem fiatalkori sajátosság...

Az idősebbek miért tartják őket neveletlennek? Lazultak a társadalmi normák, változtak a viselkedési szokások, az illemszabályok, de a mostani fiatalok ebben a közegben szocializálódtak, szóval szerintem a maguk módján tisztelettudóak, normálisak a maguk módján. Persze vannak kivételek, de szerintem a többséggel nincs gond.



2014. júl. 30. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek Veled! Az idősebb korosztályhoz tartozom, de soha nem általánosítanék a fiatalok tekintetében (Te se tedd az idősebbek tekintetében - mert nem minden idős ilyen). Nagyon durván megfogalmazva: a mai fiatalok próbálják túlélni azt a sz@rtömeget, amibe beleszülettek és a mi generációnknak köszönhető.
2014. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Abba nem gondolnak bele a "mai fiatalok"-ozó idősebbek, hogy Ők nevelték fel ezt a korosztályt, így magukat is minősítik. Erre rájönnének, tökéletes fiatalok lennének :)

Nagyon szépen leírtad ezt, teljesen egyetértek veled.

2014. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
55%
Én nem köszönök minden ismeretlennek az utcán. Tegnap defektet kaptam egy kis faluban, majd az árokparton szereltem. Akik jöttek, tizenéves suhancok, mind köszöntek, egy cigány 11 éves körüli kissrác megkérdezte, tud-e segíteni, akik elmentek előttem mind köszöntek, egy férfi is felajánlotta ha pumpálni kell, csak szóljak, még a buszsofőr is megállt hogy minden rendben van-e. SZóval ez egy nagy pozitív csalódásos nap volt. :) 20/F
2014. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Mindig megszépülnek a gyerekkori emlékek. Pedig régen se volt másképp.


Nekem nagymamám mondta mindig hogy ezek a mai fiatalok, buli, cigi, pia. Mikor kollégiumba mentem vissza, mindig azzal jött hogy kirabolnak, megölnek és a kollégium egy drogtanya mert tv-ben azt látta. Aztán egyszer mesélt a gyerekkoráról, hogy a 15-6 éves nővéreit hogy szöktették ki fiúk az ablakon át az este közepén, hogy bálokra menjenek, meg kitudja mit csinálni...ők se voltak jobbak vagy rosszabbak.

2014. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kirívó esetek könnyen elborítják az ítélőképességet. Többnyire a kirívóan negatív esetekre fókuszáló embereknél jobban.
2014. júl. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Mert nekik nagy az egójuk ("ők építették az országot", "fel tudok mutatni valamit"), és nem veszik észre, hogy ők is változnak (az idősek), mert megtanulták a fiataloktól az önérvényesítés szabályait ("nekem jár", "erőszakosnak kell lenni").
2014. júl. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

az idős emberek sokszor frusztráltak a koruk miatt, unatkoznak, ezért ilyeneket találnak ki.

viszont élvezettel húzzák át a lábadon a banyatankot, és szólnak be alpári módon.

2014. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!