Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehetnek ilyen neveletlen...

Hogy lehetnek ilyen neveletlenek egyesek?

Figyelt kérdés

A minap volt nálam a testvérem fiának a családja vendégségben. 2 kisgyerekkel. Nekem van egy 2 éves ivartalan nőstény Perzsa cicusom. Panelben lakom a VI.kerületben. Vacsorára jöttek el hozzám. Vacsi közben besétált a cicám az étkezőbe és a feleség felkiáltott:-Úr isten bent van a macska!

Ugy ordított mintha szellem sétált volna be az ebédlőbe.

Erre én:-Semmi gond!Nem kell megijedni ő az én cicám. Benti hisz hol tartsam máshol(??)

Mikor ezt elmondtam furcsán nézett rám az asszony olyan Na jó megbízok benned képpel.

Vacsora után egy családhoz híven összegyűltünk a nappaliban. Mi felnőttek beszélgettünk a gyerekek pedig játszottak.Egyszer csak hangos nyávogásra lettem figyelmes. A hálóban a gyerekek a macskámat rugdosták.Hihetetlen!Erre én persze rájuk szóltam:-Mit csináltok?!Ezt nem szabad!Ő is érez fájdalmat!

És ekkor kórusban mondták a kölykök:-De hát fent aludt az ágyon!

Én mondom nekik, nem baj felmehet!

És ők is olyan tisztára meglepett pofát vágtak. Nem hiszem el ,hogy egy 10 éves gyerek nem fogja fel ,hogy ez hejtelen!Az este folyamán még egy csomószor rájjuk kellet ,hogy szóljak ,mert ilyen hülyeségekért bántották a cicát mint pl.Felment a székre ,bekakált(az alomba) meg ilyenek...még mindig itt vannak.Nálam fognak aludni. Ők már alszanak szóval végre nem kell féltenem szegény cicát.Most ez szerintetek normális(?)


Itt egy kép a cicáról:- [link]



2013. szept. 22. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Legköelebb mondd meg a kedves családnak,hogy semmi fura nincs a macskádba,megjogy bentartod,meg mond meg nekik,hogy inkább neveljenek gyerekeet
2013. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Abban igazad van, hogy 10 évesen már illene tudni, hogy az állatokat nem bántjuk.

Abban viszont a családnak van igaza, hogy a macskának semmi helye az ágyon vagy széken. Én sem ülnék olyan székre, amelyre a macska hullatta a szőrét, és nem szívesen szagolgatnám az almot, amibe a dolgát végzi.

Te nem érzed, hogy büdös, mert megszoktad. De aki nem a lakásban tartja a macskát, azt zavarja.

2013. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha vedégségbe vannak és a gyerekük ilyen neveletlen és a szüleik nem ütik agyon őket akkor a szülőket kell hibáztatni nem a gyerekeket.
2013. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Képzeld el ,hogy a székeken és az ágyon egyetlen egy szőrszál sincs.Naponta akár ötször is átfésülöm a cicámat. És nem én vagyok az egyetlen aki almozza a macskáját. Miért?A te izéd talán rózsa illatú?És az almot is rendszeresen fertőtlenítem, tisztítom. Amugy illatosított almot szoktam venni a macskának szóval bukta!
2013. szept. 22. 17:41
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Utolso vagyok egyébként a macskának tényleg nem az ágyon a helye de amugy ehez senkinek semmi köze te dolgod.
2013. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Hiába fésűlöd a szörit akkor is hullajtja ja és senkinek nem jo illatu De azér ne ott együnk aludjunk már ahova a macska sz@rik de mondom a te dolgod.
2013. szept. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Az egy dolog, hogy ha valakinek van háziállata, akinek sok mindent megenged. Viszont azt is tiszteletben kell tartani, ha valakiket ez zavar. Persze, a gyerekek viselkedése nem igazán a jólneveltségre vall. Nem vagyunk egyformák, van, akinek természetes, ha a macskája az asztalon járkál, ebéd közben, és bele is eszik a tányérba(tapasztaltam ilyet), viszont van, akit az is zavar, ha az állat a lakáson belül van. Szerintem legközelebb jobban óvd a cicádat ezektől a vendégeidtől!
2013. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
A gyerekek neveletlenek, de ezért tényleg nem őket kell hibáztatni! Atyaég ágyra meg biztos h nem engedném fel! Képzeld már el, h végzi a dolgát utána meg belekeni a seggét alepedőbe! Fujjjj!!!
2013. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

ilyen estben nem kell játszanod a nagy illedelmes házigazdát.

miért is tennéd?

a te otthonod,te vagy a főnök,a te játékszabályaidhoz kell alkalmazkodni.

nem voltál elég tekintélyes.

én már többször rendeztem összejövetelt nálam a lehető legzűrösebb alakokkal,de még azt is megkérdezték,hogy elmehetnek-e wc-re,nemhogy valamelyik ráemelje a kezét a szent állataimra,vagy akármelyik dolgomra.

másnál alap náluk a lakás átrendezése,vagy a hűtő kizabálása,nálam ilyet senki sem tehet,mert kivágom.

a kisgyerekek meg meredten ülnek nálam,mert látják,hogy a bácsival nem lehet ujjat húzni.

a gyerekeknek meg nem magyarázni kell ilyen estben,hanem büntetést osztani.

az ilyen neveletlenek gyengeségnek érzik a magyarázást,mert nem szokták meg,éppen ezért tojnak rá és fojtatják.

de ha ráversz egyet a se-ggére,arra emlékezni fog.

2013. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

utolsó!

Nyilván van joga más 10 gyerekét bántani....

Nem vita, h neveletlenek, de nem a kérdezőnek kellene még csak szólogatni sem a gyerekeket, hanem a kedves mamának papának! :P

2013. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!