Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért olyan nagy elvárás az, a...

Mért olyan nagy elvárás az, a mai napokban, hogy valaki nyelvtanilag helyesen írjon? A megfogalmazás már ember kérdése.

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a nyelvtannak nem sok köze van a helyesíráshoz (leszámítva, hogy iskolában egy tantárgy). A helyesírás egy önkényes szabályrendszer, a nyelvtan meg annak a megfigyelése és leírása, hogy az emberek hogy használják a nyelvet. És nem nagy elvárás, de sokan lusták megtanulni a helyesírási szabályokat (én meg pár szabályt önkényesen értelmezek, ha úgy tartja kedvem, nem értek mindig egyet T. Akadémiával).
2014. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárás, de illik helyesen írni, mivel ezzel is úgymond egy véleményt alkothatnak rólad. Plusz, ha esetleg egy hivatalos levelet kell írnod, szerintem elég ciki, ha tele van helyesírási hibákkal. És ha ezen múlna például egy állásod? Akkor mit csinálsz?

Abból szerintem senkinek sem esett kára, ha helyesen írt, vagy szerinted igen?

2014. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az igénytelenség miatt. Mikor oszt. társamnak szóltam, hogy pont ő pofázik nekem mikor 1 szót nem tud helyesen írni, csak annyit mondott, hogy sz@rok rá...
2014. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Helyesen: Miért elvárás az manapság, hogy valaki nyelvtanilag helyesen írjon?


Mert aki helyesen használja a nyelvet, gáznak érzi, ha valaki nem.

Ugyanígy, ha valaki igényesen öltözködik, gáznak tartja, ha valaki nem. Ha valaki kulturáltan étkezik az asztalnál, gáznak tartja, ha valaki könyököl és teli szájjal beszél.

2014. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

>Há ez nem_rég engemetet si érdekelt, de egyeNlőre még enm tudok magyarázatott tálalni.

>De rajt vagyok a zügyön.

>Talán mert olyan komoj "gondolkoZásúak", hogy jobban megy az idegen nyelv.


Azért, mert már az iskolában sem tanították neki helyesen.

2014. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Neked megy?
2014. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Mert az a menő manapság, ha mindenféle csilivili

szlengkifejezést használnak, i-vel végződő szavakkal...

Na meg a smiley-k :)

2014. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ember. -> Beszél. -> Ír.

Legalább azon az egy nyelven, amit megadatott porbafingó kora óta megismernie, legalább egyetlen egy nyelven legyen képes kifejezni magát szóban és írásban! Él velünk egy népcsoport, amely annyira nem tartozik sehova, hogy beszélnie és írnia se kell tudni, és köztük is számos olyan van, aki perfekt helyesírással ír, és öröm hallgatni a beszédét.


Nem tilos teljesen elveszni, de attól még nem célszerű.

2014. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a kérdező helyesen tette fel a kérdést, miszerint arra akar rákérdezni, hogy mikor azokra akik nem tudnak helyesen írni rászólnak akkor mindig nekik áll feljebb.

Szerintem a helyesírás egy alap dolog. Jó, előfordul, hogy hirtelen nem tudom hogy kell írni egy szót, de pl ha valamit gépel az ember akkor szinte mindenhol automatikusan aláhúzza ha valami hibás.

2014. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy az ember ügyeljen a helyesírásra, szabályokra ha pl. könyvet ír, de a nete kommunikáció olyan gyors és dinamikus, hogy képtelenség minden apróságra ügyelni, a cél pedig az, hogy az információ gyorsan, érhető formában átmenjen, nem pedig az, hogy nyelvtanilag precíz legyen.

Meg aztán bátran adhat a szabadidejéből az, akinek semmi dolga, csak hogy az itt feltett troll kérdéseket kijavítassa :D

2014. aug. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!