Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha félek az...

Mit csináljak ha félek az elvárásoktól?

Figyelt kérdés
Ha valamit elvárnak megilyedek, nem tudom megcsinálni. Ha valamit én akarok, azzal nincs baj, az könnyen megy.

2014. márc. 19. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az önbizalmad nem áll a helyzet magaslatán, no meg szüleid is tehetnek erről valamicskét.


Egyszerűen ne görcsölj rá, fogd fel úgy, hogy sikerül ahogy sikerül, és keresd meg a feladatba azt ami neked is tetszik. Ne azért tedd meg mert más elvárja, hanem tedd meg magad miatt.

2014. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha magmtól várok el valamit akkor sem sikerül, félek hogy elrontom, és csalódást okozok magamnak. Ha nem akarok ezzel foglalkozni, ak az egészet hagyom és semmit sem csinálok.
2014. márc. 19. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Így nem fogsz boldogulni az életben. Gondolj arra, hogy nincs akkor sem következménye ha nem sikerül, de ha nem próbálod meg akkor azzal magad alatt ásod a fát...
2014. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Apró sikerelményekkel biztosítsd, hogy nem vagy olyan értéktelen. Mindenki jó valamiben (mégha nem is világklasszis), találd meg azt!

Az elvárások pedig néha szándékosan magasak, és sokan már azzal is beérik, ha a felét teljesíted.

2014. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, legalábbis valamelyest. Általában nem mondom el soha a környezetemnek mit tervezek mert szüleim szinte mindig negatívan állnak a témához, legyen az bármi, vagy állandóan kérdezgetnek, h na hogy haladsz a dologgal? értél már el valamit? tettél már az ügy érdekében? és ha igen mit? mikor mész már? ettől úgy érzem megfulladok, mintha rám erőltetnék a dolgot, pedig igazából én akarom, és ugyanúgy csinálnám mint ahogy ők mondják de akkor is idegesít. ilyenkor ink fogom magam és hagyom az egészet
2014. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!