Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A budapestiek miért hiszik...

A budapestiek miért hiszik azt hogy ingyen van a BKV?

Figyelt kérdés

Itt a megyeszékhelyen fel sem merül hogy valaki jegy nélkül szálljon fel, mert csak az első ajtónál lehet és ha csak bemutatod az érvényes jegyed/bérletet. Ha megpróbálsz hátul felszállni, rögtön odamegy a buszsofőr és leküld a buszról.

Még a cigányokhoz is odamennek és simán leküldik őket, pedig ha felszállnak vannak vagy 10-20-an. A pestiek meg hőbörögnek ha valaki lebukik mert bliccel és lefogják a közteresek, hetente van egy ilyen videó, "hogy merik lefogni" a csalót...


Itt egy friss videó:


https://www.youtube.com/watch?v=KiSzOi2WgWM&list=UUGoLa-QhHm..


2014. aug. 12. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem budapesti vagyok, és nem hiszem ezt. Most szerinted vagy hazudok, vagy nem vagyok budapesti. De ez akérdés jó pár ismerősömnél felmerülhet.
2014. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Hidd el, a többség nem bliccel.


Elsőajtós felszállás Budapesten is van, de vannak olyan vonalak, ahol ez nem működne a nagy forgalom miatt.


A közteresekkel meg az a baj, hogy előfordul, hogy visszaélnek a hatalmukkal, ezért nem túl jó a megítélésük.

2014. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálatok is egy megállóra a buszjegy 350 Ft-ba kerül? Szerintem ha olcsóbb lenne, 150-200 Ft, akkor nem lenne ennyi bliccelés. A Budapest 1 napos jegy is 1650 Ft, szerintem ez nagyon sok, 1000 Ft lenne a reális, amit még ki is tudna fizetni egy átlag ember. Főleg ha az is cél lenne, hogy csökkentsék a dugókat és az autók mennyiségét a városban, jóval alacsonyabb árak kellenének, amik a magyar bérekhez igazodnak. Vidéken lehet, hogy el lehet jutni A-ból B-be egy járattal, Pesten sokszor többszöri átszállással, egy négytagú családnak meg kell gondolni, érdemes-e meglátogatni a nagymamát, mert rámegy a gatyájuk. :(
2014. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én speciel pl. mindig bérlettel utazom. Szerintem pont a vidékiek hajlamosak azt gondolni, hogy idejönnek, és tök jól fognak bliccelni. A budapestieknek ugyanis általában bérletük van, például lehet, hogy ezért nem látod a legtöbb embert jegyet lukasztani. Erre még nem gondoltál?
2014. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az ember nem jókedvéből bliccel. Én is évekig úgy jártam, mikor még nem volt ennyi elsőajtós busz, hogy vettem egy tömbjegyet, megálltam a lyukasztóhoz közel, és csak akkor használtam el egy jegyet, ha jött ellenőr. A bérletet nem tudtam kifizetni. Mostmár szerencsére jobb lett a helyzetem és megvehetem. Hidd el, nem olyan élvezetes ott rettegni bliccelés közben, mikor buksz le, de néha egyszerűen nincs más választás.
2014. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltatás színvonalához és az átlag bérekhez nagyon magasak az árak egyszerűen nem lehet miből megfizetni.
2014. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Nálatok is egy megállóra a buszjegy 350 Ft-ba kerül? "


Itt 400 forint egy buszjegy egy megállóra akár. De a bérlet olcsóbb.

2014. aug. 12. 11:48
 8/8 anonim ***** válasza:
tudod, kicsit drágák azok a nyomorult bérletek, és valaki nem engedheti meg magának, sem a 400 forintos jegyet, sem a 10ezres bérletet(a diák ugye olcsóbb, az 3és fél körüli). akinek meg ügye kocsira se futja, kényszerül bkv-zni. és nem, nem éri meg a bérlet/jegypénz azért a szolgáltatásért! húgyszag, szarszag, odahányó csövesek, meg még minden más finomság, amire nem vágysz.
2014. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!