Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek idiótának mert...

Miért néznek idiótának mert elajándékozom sok dolgomat, amiket már többé nem használok? Most egy darab zsepit is pénzért kellene adnom?

Figyelt kérdés

Sok dolgot, amit már nem használok évek óta, vagy már ott porosodott hónapok óta a szekrény belsejében, egyszerűen odaadtam olyannak, aki akkor vagy később tudta használni.

pl.Fociztam 1 időben, aztán abba hagytam, és a stoplis cipőm a haveromnak adtam, miután 1,5 éve a szekrényben porosodott, és Ő neki jó volt.

Vagy olyan könyv, amit már elolvastam vagy 20x és már kívülről tudtam.


És sokan leidiótáznak, mikor megkérdezik, hogy "megvan-e még az a cucc ami neked volt..." és mondom, hogy nem, oda adtam másnak.

És megkérdezik, hogy mennyiért? Mondom, ingyen!

Te oda adtad INGYEN másnak azt??? :O

nagy hülye vagy!

Ingyen oda adtad azt másnak? Pénzt kérhettél volna érte!


De most mindenért pénzt kellene kérnem? Ajánédkba adtam mert úgysem használom, akkor más hadd használja már!

Most egy zsepiért is számoljak fel 5 forintot?


Miért idiótáznak le? Ők képesek mindenért pénzt kérni?



2014. márc. 26. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, vannak, akik képesek.

Másrészt: vannak emberek, akiknek nem kell a véleményére adni.

Sajnos manapság már nem divat normálisnak lenni. Már az az elfogadott, ha pénzhajhász sóher vagy.

Harmadrészt meg lehet irigykednek, hogy volt egy olyan dolgod, ami nekik nem, és te csak úgy megváltál tőle.

De összességében: nem kell velük foglalkozni. Sokakat az éltet, hogy a másikba mindenáron belekössenek.

2014. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mert a magyar egy haszonleső nép,közben meg nekik is ingyen kéne,de ők semmit sem adnának másnak ingyen... nem azt mondom,hogy mindenedet oda kell adni másnak,de amit már tényleg nem használsz,és más meg örülne neki (szívből) azt én is minden további nélkül nekiadnám...függetlenül milyen értékű legyen szó egy Pulloverről,akár egy DVD lejátszóról...
2014. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy idiótának néznek. Te csak folytasd ezt a jó hozzáállást. Szuper vagy!
2014. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért lehet ez, mert most nagy divat minden használt, megunt dolgot apród, vatera, stb. oldalakon hirdetni, eladni és egy kis pénzt csinálni belőle.

De aki nincs rászorulva, az miért ne adhatná oda ingyen.

Én is ismerősöknek szoktam odaadni, ha valami már nekem nem kell, de még semmi baja. Sajnos nem mindig kell, még ingyen sem :D

Volt, hogy bútorokat akartam ingyen odaadni, erre azt mondták, hogy jó kéne, de én oldjam meg a szállítást is :D

2014. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Régen a használt ruhákat a vöröskeresztnek vitték, ma már a szétnyűtt, ezeréves kínais rongyaikat is árulják a fészbukon, hogy még véletlenül se kelljen ingyen megválniuk tőle. Ilyenek az emberek manapság.
2014. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb, ha ingyen cuccaid vannak, és mondjuk egy ilyen csodálkozó lámaszemű ismerősöd ugrik be neked arról a tárgyról, hogy neki ez pont jó volna, keresd fel, hogy:


"Figyelj Karcsikám, van itt ez izé, múltkorában mondtad, hogy neked nincs, de szeretnél ilyentet. Nos, nekem már nem kell, és mivel cimborám vagy, eladom neked 5000 jó erős magyar forintért."


Az arcát figyeld! Csak az arcát! Ha kérdezi, hogy miért nem ingyen, mondd, hogy megfogadtad a tanácsát. :P :D


A többi ismerősödnek a többi cuccodat meg add továbbra is ingyen, nincs ezzel semmi baj. Furcsa, azt elismerem, de ha neked már nem kell, és pofátlanságnak tartod egy rongyosra olvasott könyvért elkérni X forintot, meg azzal az X forinttal sem lennél gazdagabb sokkal, akkor ugye: minek kérj pénzt? Csak vannak akik ezt nem fogják fel, na, nekik add el pénzért a dolgokat :D

2014. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
felesleges focimezed nincs véletlenül?
2014. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs Nem is volt.
2014. márc. 26. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!