Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéri így élni? Váltsak?

Megéri így élni? Váltsak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, egy éve tanulok egy szakmát, ami egyeltalán nem érdekel, viszont könnyű vele elhelyezkedni, és elméletileg a fizetés sem lesz rossz.


Az a helyzet, hogy engem ez a szakma, mint mondtam, egyeltalán nem érdekel. Akárhogy próbálom, nem tudom megszeretni. A szakmai tantárgyak jól mennek, sikerült 5össel végezni év végén, tehát egyenlőre a "nehézséggel" nincs baj.


Iskolaváltáson gondolkozom, de akkor csupán a kilátástalanság, és az egyetemi büfészakok várnak. Nem szeretnék később diplomával felszolgálni, viszont nem tudom, hosszútávon bírni fogom -e a jelenleg tanult szakmát. Csak azért jöttem ebbe az iskolába, mert tudom, ha elvégzem, és a főiskolán is jól teljesítek, az átlagnál jobb anyagi biztonság áll előttem.


Elbizonytalanodtam. Meddig lehet úgy élni, hogy teljességgel utálod a munkád? Meddig lehet jól teljesíteni ilyen körülmények között? Váltsak iskolát, vagy "szívassam" magam tovább a pénz miatt?


2014. aug. 16. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Végezd el a jelenlegit, akkor lesz egy biztos megélhetésed. Mellete később még tanulhatsz akármit.
2014. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én mindig úgy gondoltam és gondolom hogy mindenki csinálja az amit úgy gondol hogy jó benne és szereti, ezt tudom mondani neked is, viszont, ha szakmán vagy most akkor nem lesz érettségid, ami végett nem tudsz felsőoktatásba menni, de ha váltasz akkor akár később egyetem mellett is tudsz végezni szakmát okj-vel, szerintem, amúgy miért is csak büfészakok várnának??
2014. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az legalább biztos kiindulási pont, ha van az embernek egy szakmája. Olyan persze van, hogy az embernek hiába megy a szakma, egyszerűen nem szereti, nem érdekli, nem találja benne örömét, nem ad sikerélményt. Bár elég fura, mert ha az ember félkézzel és biztosan meg tud valamit csinálni, amit mások csak nehézségekkel, az azért ritkán szokott terhes lenni. A leírtak szerint nincs ebben semmi önszivatás, mert megy a dolog, legfeljebb majd eldöntöd, hogy végzés után mit csinálsz. Az is lehet még, hogy egy ideig pénzt keresel aztán élsz annak, amit szeretsz. Ha megint pénzszűkében leszel, visszatérsz a pénzes szakmához és ez majd így megy tovább, amíg ki nem alakul valami.
2014. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem mindenkinek a neki tetsző szakmát ajánlatos választania, mert ha minden rendben megy, akkor nem kevés időt fog eltölteni a szakmában.


Mit tanulsz?

2014. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem is jó ha van egy biztos kereseted ebből, és mellette annak tanulhatsz még aminek valóban szeretnél, és végül ott is hagyhatod azt a szakmát. Ha olyat csinálsz amit szeretsz, szívesen végzed a dolgod, akkor abban jobb is leszel mint abban, amit gyűlölsz.
2014. aug. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!