Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri, hogy angol tannyelvű...

Megéri, hogy angol tannyelvű osztályból orosz tannyelvűre váltsak?

Figyelt kérdés

Melyik ér többet? 1. Ha nem váltok osztályt, és végzek egy emelt angol érettségivel, egy középfokú orosszal.

2. Ha váltok osztályt és a végén lesz egy emelt érettségim oroszul, és egy sima felsőfokú angol.



2013. nov. 9. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Most hanyadikos vagy?

Oroszt a suliban tanulsz angol mellé?

2013. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
10.-es vagyok, és 9.-be mennék vissza. Az angol már nagyon megy, tehát egy felsőfokút biztosan le tudnék majd tenni. Emellett kiskorom óta tanulok oroszt. De hogyha átmegyek heti 18 oroszom lenne, és csak arra kkéne bejárnom, mivel már 9.-es jegyeim vannak. És majd 10.-ben felvenném vagy az angolt,hogy ne felejtsem, vagy a németet...
2013. nov. 10. 09:20
 3/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Az orosz is megy úgy,mint az angol?

Szerintem a szüleidet is kérdezd meg,hogy ők mit mondanak.

És,az orosszal vagy angollal akarsz valami majd kezdeni(egyetem,munka )?


Ha nem,akkor egyikből sem szükséges az emelt.Csak azért kérdezem,mert mindkettőből írtad az emeltet.De csak a tagozat miatt nem muszáj.Ha más irányba mégy,akkor mindegy.

2013. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Szóval,én azt akartam ezzel mondani,hogy ha akarsz orosszal/angollal továbbmenni,dönts az alapján.


A másik amit én magam figyelembe vennék,hogy ha átmennél oroszra,az angolt fent tudod tartani ugyanolyan szinten?Talán csak akkor lenne értelme az orosznak.Mert az angolt nem tanulnád olyan szinten(akkor se ha felvehetnéd),és azt meg is szoktad már.


Talán átállni is fura lenne,bár ha tanulod kiskorod óta,akkor biztos megszoknád hamar.A szüleid ha tudnak segíteni valamelyikbe (mint pl. nekem,én is tapasztaltam,hogy milyen jó az otthoni segítség,akkor a suliban még könnyebb),akkor úgy jobb is.


Annyi előnye lenne szerintem az orosznak,hogy akkor már 2 nyelvet tudnál kb. felsőfokú szinten.(Ha az angolt fent tudod tartani,hisz már előző suliba jól megtanultad,másik helyen meg az oroszt).

És,oroszt kb. hány éves korod óta tanulsz?Milyen formában(szülőktől,suliban,esetleg egyik szülő anyanyelve)?

Ez azért vetődött fel bennem,mert az angol emelthez középfokú oroszt írtál.De ha kiskorod óta tanulod,akkor talán elérnéd a felsőfokot is,nem?(tagozat nélkül)

2013. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Na,egy regény írok már,de mindig eszembe jut utólag valami.

Ami alapján még szerintem dönthetsz,az az,hogy mondjuk mennyire szereted a mostani sulidat,vagy nem.Illetve,melyik nyelvet szereted jobban.

Ilyesmiken is elgondolkozhatsz.

2013. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A jövőre tekintve nincsen semmilyen elképzelésem...Nem tudom, hogy hol szeretnék továbbtanulni. Lehet, hogy Anglia előbb szóba jöhet. De skkor meg a felsőfokú tudás elég szerintem oda. Aztán majd megtanulom annak a szaknak a szaknyelvét, amire majd megyek.

Az angolomat szerintem fennt tudom tartani. Rengeteget nézek filmet angolul, rádiót, angol tv-t szoktam nézni. Ebben nagy a motivációm.Na meg nem beszéélve arról, hogy fel tudom majd venni az angolt újból, ha átmegyek, csak második nyelvként... Igaz, hogy akkor min könyvet előlről kezdek, és unatkozok, de nem felejtek majd, és gyakorlok.

Seg0tséget angolból is és oroszból is tudok kapni otthon. Talán m többet, mert apukám, és az egész családja orosz. Innen tudok oroszul.Csak az a baj, hogy ő sose tanított, mert nem volt ideje, hanem nagymamáméknál hallottam csak orosz beszédet.Most olyan szinten vagyok, hogy nyelvtanját nem tudom semennyire, a beszédet megértem, de beleszólni aligha tudok.

Az angol emelthez pedig azért írtam közép oroszt, mert ha angol célnyelvű osztályban vagyok, az oroszt csak középfokra tudom ott csak megtanulni heti négy órában. Iskolán kívül pedig én nem tartom valószínűleg, hogy könnyen menne a felsőfok. Arra is tekintve, hogy a nyelvtanban otthon se tudnak segíteni, mert mindenki anyanyelvű, és nem úgy tanulták..

Ez az osztályváltás egy suliban történne. Mind a két nyelvet nagyon szeretem. Viszont amit utálok, és felfordul tőle a gyomrom is, az az osztályközösség. Ezért van az egész. Viszont ha már váltok, akkor nem szeretnék sulit. Annak meg nincs értelme, hogy kilencedikbe visszamegyek angolra. Csak annak,ha egy új nyelvet kezdek. Lehet, hogy végig tudnám csinálni még ezt a négy évet ezzel az osztállyal, de nagyon nem bírom elviselni, és tényleg nem tenne jót.

Szóval boonyolult egy kissé a helyzet, de nagyon köszönöm, hogy válaszolsz:)

2013. nov. 10. 14:14
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik az osztályközösség,szerintem átmehetsz.


Amúgy én apukám is orosz anyanyelvű :))

És engem se tanított meg :D

2013. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Amúgy biztos könnyebb lenne neked az orosz mint "átlagos" társaidnak.

És a nyelvtan se okozna nagy gondot.Illetve,oroszul kéne sokat beszélned apukáddal,meg a család orosz részével.És az még nagyobb kincs lenne ,mint a nyelvtan.


Én amúgy jártam kicsit tanárhoz is.Azt is kipróbálhatod.Bár anyukám is tud segíteni,mert nyelvtanár.(francia-orosz szakos)

De én is inkább beszélgetni szeretnék apukámmal majd,mert nem tudja nyelvtant lehet úgy elmondani.Vagy,nem is tudom.

2013. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Még csak annyit,hogy ha most nem is tudsz beleszólni a beszédbe,akkor sok beszéddel fejlődhetsz.

A nyelvtant meg nem is feltétlenül muszáj tudni.

Vagy hát..én nem tudom mennyire kell az,ha valakinek a vérébe van úgyis.Igaz,hogy suliba tanulják.De legfeljebb megtanulod a szabályt,de alkalmazni meg tudnád úgyis.

Mindenesetre,már az is nagyon jó,hogy egyáltalán hallottál orosz beszédet,és megtanultad így.Még ha nem is teljesen.

Én például nem is hallottam.


Ha nem nagyon gond,leírom az én sztorimat:


Csak hatodikos koromtól tanulom kb.De már az elején is jól ment,az írás-olvasás is nagyon hamar ment,szinte egyedül.

Meg a szavakat is hamar megjegyzem.

Nálam ráadásul az is volt a másik baj,hogy apukám először az angolt jobban szorgalmazta (angol tagozatra jártam általánosba),lett is nyelvvizsgám,de egy ideig meg volt róla győződve,hogy az orosz nem elég hasznos stb.

De osztályozóztam belőle (szóbeli ötös,írásbeli 98%),azóta angolból felsőfokú írásbelire készülök.Ha ez megvan,davaj oroszt tanulni :)) Meg persze a többit.Szóbeli felsőfokúm már angolból is van.

Amúgy teljes szívemből szeretem az oroszt,de a franciát is.Az oroszért már annyit sírtam,mindig mikor viták voltak miatta,meg rosszul esett az egész.Az osztályozóm előtt egy verset is írtam az orosz nyelvről.Kijött belőlem amit éreztem,meg gondoltam :D


Már bocsi,hogy sokat írok.

Csak,gondoltam leírom a történetem. :/

Bár nem biztos hogy bármi hasznát veszed.


Csak annyit had kérdezzek meg még,hogy apukád most hogy áll hozzá az oroszhoz?Szeretne veled beszélgetni?

2013. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Milyen véletlen!:D Meg az is , hogy az én apukám nem támogatja az orosztanulásomat. Azt mondja, hogy meg fogom bánni, mert az angol sokkal fontosabb... De nem hiszem el , hogy nem ér semmit, ha valakinek van egy felsőfokú tudása. Meg ő sajnos nem fog tanítani engem, viszont annál inkább tudnak segíteni a nagyszüleim. Meg az se lehet, hogy oroszul beszéljek vele. Ő ilyenre sajnos nem hajlandó:/ meg azt sajnálom, hogy nagyszüleim tanítottak volna kicsinek is, de sokszor anyukám ellenezte... és azt is amit kicsinek megjegyeztem, most is tudom kapásból.

Én örülnék, ha már verset tudnék írni oroszul..:)

2013. nov. 12. 06:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!