Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek létezik igazi...

Szerintetek létezik igazi szerelem? Mármint ami olyan, mint a mesébek vagy egyes filmekben.

Figyelt kérdés
Ahogy beszélgetek az emberekkel, egyre jobban ábrándulok ki ebből. Folyton füllentenek vagy hazudoznak és a tetteik egyáltalán nem tükrözik azt, amit mondanak. És én sem vagyok persze jobb. De mintha mindenkit csak az ösztönok irányítanának. Annyira...anyagias az egész.

2014. aug. 18. 14:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*mesékben

Bocsi az elírásért.

2014. aug. 18. 14:32
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem létezhet, de az biztos, hogy nem gyakori. A probléma talán az, hogy sokan nem a megfelelő partnert válasszák. Gyakorlatias, anyagias okok dominálnak, vagy éppen a rövid fellángolások.

Másrészt a nemi jellegek egyre inkább gyengülnek, elmosódnak, nincs igazi férfi és valódi nő. Hiányzik vagy nagyon gyenge az ellentétek által gerjesztett és fenntartott feszültség.

2014. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Létezhet, ha nem is egész pontosan ugyanúgy, mint a mesékben :)

Őszinteség, nyílt kommunikáció a titok nyitja, na meg persze a megfelelő szintű önismeret. Legalábbis szerény tapasztalataim szerint.

2014. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Létezik, nagy, mély, hosszú, szerelem. Bár nem tudom, mire gondolsz a mesékkel kapcsolatban.

Nálunk 13 éve tart. Az első pár év után nem elmúlt, hanem épphogy elmélyült és még nagyobb lett. A mai napig hiányzunk egymásnak, ha néhány napig pl. munka miatt nem találkozunk, és úgy várjuk a találkozást, mint az első randinkat. Imádjuk egymást! Ha csak összeölelkezünk már az is olyan jó érzés, feltöltődés, amitől rögtön jobban érzem magam.

2014. aug. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

A szerelemben hiszek, a töretlen hűségben (és monogámiában) viszont kevésbé.

Sikerülhet,de ahhoz elsősorban az kell, hogy a két fél nagyon jól ismerje elsősorban saját magát. Na, ez nem megy nagyon az embereknek.

Másodszor fontos a nyitottság a másik felé, a korlátok leküzdése.

A jó szexuális élet pedig szerintem alap, bárki bármit is mondd. Ez kell a szenvedély fenntartásához, és hogy megelégedj egy emberrel, ne kacsintgass mások felé.

2014. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Lézezik, csak a filmek ott érnek véget, hogy ketten egymásra találnak és ebből adódóan minden fiatal nő úgy képzeli, hogy az ilyesmi örökké tart, ami hazugság. Soha ne higyj azoknak, akik bőszen bizonygatják, hogy ők már évtizedek óta szerelmesek: hazugság és minél jobban bizonygatja külvilágnak, annál nagyobb bajok vannak nála otthon.
2014. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Minél többet élek, minél többet látok és tapasztalok annál jobban tudom, hogy nincs. Ha netán mégis van, akkor kisebb rá az esély mint a lottó 5re.
2014. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem létezik. Bár én még nagyon fiatal és tapasztalatlan vagyok - csak 18 éves - , de eddig szerelem terén nem volt pozitív tapasztalatom. Emiatt is vagyok ilyen negatív ennek kapcsán.

Mindenesetre én akkor se hiszek az olyan szerelmekben. A filmekben, mesékben szinte mindig csak a jó oldalát mutatják és tényleg ott érnek véget legtöbbször, ahol csak kezdődne az a kapcsolat. A való életben hosszan tartó szerelmi kapcsolat biztosan létezik, de akkor sem olyan tökéletes, mint a mesékben.

2014. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem létezik, csak egyesek nem képesek felfogni, hogy ilyen nincs, és ezért kapaszkodnak egy általuk elképzelt cukormázas életszemléletbe, ahol minden szép és jó.
2014. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Létezik! Persze tenni is kell érte! Az életben semmi sem lesz csak úgy magától szép és jó.
2014. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!