Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik olyan, hogy valakit a...

Létezik olyan, hogy valakit a szerelemnél is jobban szeretni?

Figyelt kérdés
Baráti viszonynál (!) szerintetek van olyan, hogy a fiú a lány iránt többet érez, mint szerelem ?!

2014. júl. 23. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A szerelem csak egy érzéki alapon működő, nagyon kevés személyes adottságra, képességre alapuló fellángolás. Ha a másiknak a személyiségét, tulajdonságait alaposabban ismerjük, akkor bizony mélyebben lehet szeretni. Csak arra kell gondolni, hogy a szerelmek hamar elmúlnak, sőt saját maguk ellentétébe fordulnak, míg mély barátságok egy életen át tartanak.
2014. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hümmm ! Elgondolkoztató válasz. De úgy érzem igazad van. (:
2014. júl. 23. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vitatkoznék az elsővel. A szerelem ugyanis nem csak fellángolás, hanem annál azért több dolog is. Nem véletlenül más az elnevezés...


Fellángolhatsz egy ember iránt ideig-óráig, úgy, hogy nem ismered mélyen, ez igaz. Viszont utána nyomtalanul elmúlik az érzés, és az adott személy már semmit sem jelent számodra. Erre mondják, hogy csak fellángoltál iránta és kész.


A szerelem viszont más. Vannak szakaszai, és az első szakasz (rózsaszín köd stb.), valóban hasonlít a fellángoláshoz. De aki igazán komolyan gondolja a kapcsolatát, annak a párja lesz a legfontosabb és olyan mély kötelék alakul ki közöttük, hogy utána egész életükben együtt lesznek és együtt hoznak döntéseket, együtt élik a testi-lelki életüket. Igaz, hogy idővel elmúlik a lángoló érzés, de megmarad helyette valami mély kötődés, melegség, biztonságérzet, és ez szerintem az igazi szerelem, ez az elválaszthatatlanság-érzés. Mintha a részed lenne az illető.

Sokak szerint az izgalmas, rózsaszínes ködös rész vége után véget is ér a szerelem, sokak elhidegülnek ilyenkor, mert azt hiszik, csak a rózsaszín köd az igazi és annak elmúltával ráunnak a párjukra. Valójában az ilyen nem szerelem. Ha viszont megmarad a kötődés és a mély szeretet a felek között (és szex is persze), akkor viszont ez a biztonságos kapcsolat szerintem sokkal jobb, mint a kezdeti rózsaszín izé.


A barátság is lehet komoly érzelmi dolog, de a nyomába sem ér annak, amit fentebb leírtam. Léteznek hosszú barátságok, lelki kapcsolatok férfi és nő között, de az ilyen barátság soha nem lehet olyan mély, mint az igazi szerelmen alapuló együttélés. És nem csak a szex miatt, hanem valami más miatt is, amit csak az tudna igazán kifejteni, aki már volt igazán szerelmes és évek óta mondjuk házasságban él. A közös otthonteremtésről, együtt megoldott problémákról, családról, közös gyerekekről még nem is beszéltem. Ezek már magukban szorosabbra fűzik a férfi-női kapcsolatot, mint egy szimpla barátság (normális, jól sikerült kapcsolatban persze).


Aki soha nem volt még szerelmes, és jó tapasztalatai vannak barátság terén, azok persze cáfolni igyekeznek majd engem...


Jesszus, ezt a sz@r nyálas dumát képes voltam leírni? :D Mintha az Eszmeralda forgatókönyve lenne :S De mindegy, azért így gondolom.

2014. júl. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3asnak igaza lehet.Valahogy igy képzelem el én is, bár igazán szerelmes még nem voltam:)
2014. júl. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!