Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet-e valakiből nagy ember...

Lehet-e valakiből nagy ember aki egy középosztálybeli családba születik?

Figyelt kérdés
Bizonyára hülye kérdés, de már sok ideje ezen gondolkodom. Mindig azt látom hogy azokból lesz sikeres ember, akik vagy megtapasztalták a nyomort és kitörnek belőle vagy a szüleik protekciót nyújtanak nekik. Én egyik kategóriába sem sorolom magam. Megvan mindenem, amire szükségem lehet, de nem vagyunk kifejezetten gazdagok sem. Néha úgy érzem hogy jobb lett volna egy szegényebb családba születni, mert ott legalább van olyan dolog ami motivál (pl: diploma megszerzésére) 17/f
2014. aug. 19. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Lehet. Nem az számít hogy milyen családban születtél, hanem az hogy hogyan alakítod az életedet. Mert ha kitűzöl magad elé egy célt és megküzdesz érte akkor meg tudod csinálni.
2014. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy ezzel egyedül, én is átlagos családból származom és azon vagyok, hogy egy sikeres és tisztelt ember legyek. Ehhez szerintem rengeteg akaraterő és kitartás kell, meg persze szerencse, jókor kell lenni a jó helyen.

De szerintem azt sose kívánd, hogy szegény család gyereke légy, hiszen ők rengeteg problémával állnak szemben, inkább becsüld meg amid van. :)

2014. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség! Örülj neki, ha szegény családba születtél volna akkor sem motiválna jobban semmi. Ez emberfüggő. Inkább olyan célt keressél ami tényleg motivál.
2014. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

lehet, de kisebb az esélye. legalább is ebben az országban. nyilván, ha valaki ki tud menni külföldre, az már lehetőségekkel teli ember.

(ma már középosztály nem nagyon létezik)

2014. aug. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettesnek igaza van. Én is szegény családból származom, és nagyon sok mindent nem tehetek meg, amit szeretnék. Egyetlen lehetőségem a diploma és a pesti (vagy külföldi) élet.
2014. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: De te legalább szembesülsz nap mint nap a szegénységgel és van ami vigyen előre.
2014. aug. 20. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:

a pesti élet nem nagy lehetőség munka szempontjából


kérdező:

a motiváció nem feltétlenül függ össze ezzel. van akit pont az lomboz le, hogy állandóan szenved. van aki gazdagon is jó üzletet alapított. sőt, inkább az a jellemző. hiába van kitartásod és ötleted, ha lehetőségeid nincsenek.

2014. aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, a szegény ember motivációi arról szólnak, hogy legyen meg a napi paprikás krumpli, és hétvégén ehessen húst meg csipszet. A szegény embereknek olyan nehéz a Maslow-piramis alján leledző igényeik kielégítése, hogy kimerülnek a maguk fizikai fenntartásában, nem látnak feljebb. Mitől is látnának.
2021. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!