Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember lennék?

Rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Sajnos,vagy nem sajnos nincs munkám és a pénzt amiből fenntartom magam az emberektől veszem el.Nem vagyok betörő és nem vagyok piti kis tolvaj sem.Az internet segítségével szedek ki pénz az emberekből(5 ezer forint/fő).Szándékosan nem veszek el többet,mivel nem szeretnék senkit sem súlyosan károsítani,csak épp annyit veszek el ami a megélhetőségemhez szükséges.Próbáltam már munkát keresni,de nem vagyok képes dolgozni havi 100 ezer ért,amikor így havonta 400-600 at is összehozok,napi 1-2 órás munkával.Eleinte lelkiismeret furdalásom volt,de egy idő után az ember immunis lesz erre.A környezetem nem tudja miből élek.Az ismerőseimmel próbálok mindig megértő lenni és mindig segíteni ott ahol csak tudok.Az élet más területein próbálok mindig tisztességesen cselekedni.Pár éve már egy nagyobb szabású projekten gondolkodom amivel annyi pénzt kaszálhatnék,hogy végleg kiszálljak.(példa:M.O-n él 9 millió ember.Amennyiben minden embertől tudnék szerezni 10 forintot az máris 90 millió nekem,de az emberek egyenként meg sem érzik ezt a pénzt).Nem vagyok büszke a bevételszerzésemre,de nem tudom az életem fenntartani havi 100 ezerből.(autó,lakás stb.).Legbelül minden ember luxuséletre vágyik,ha megvan hozzá a tehetségem és a tudásom akkor miért ne használjam ki?Hasonló helyzetben mit tennétek? (Nem kell a képmutatás,válaszoljatok őszintén)
2014. aug. 19. 16:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%
végül is először azt mondtam volna, hogy én is ezt tenném, de utána eszembe jutott, hogy lehet, neked nem sok az az 5 ezer ft, de másnak lehet, hogy sokat jelent...szóval nem tudom. én nem hiszem, hogy tükörbe tudnék nézni, de a te dolgod.
2014. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Csaló vagy, aki kihasznál más embereket. Sokan élnek meg havi 100.000.- ből. Sőt, van aki még kevesebből is.
2014. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
84%

Te "Robin Hood"... valószínűleg olyanoktól veszed el a pénzt, akik ugyanolyan kilátástalan helyzetben vannak, mint te. 90 millióval sem érnéd be.

Nincs értelme a jó oldalad fényezni, én elhiszem, hogy segítesz, de attól még tisztességes nem vagy. De van, akinek csak így megy, mert büdös a munka, és tovább nyújtózkodik, mint a takarója.

2014. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
ha biztos lennél abban, hogy csak gazdag emebrektől szeded el a pénzt, akkor aztmondom oké...de így, lehet egy gyerek szájából veszed ki a nyalókát pl.
2014. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
69%
A buta emberektől kicsalod a pénzt, emellett semmi értékteremtés nem zajlik. Ez egyértelműen a rossz kategória. De senki sem fog megvetni érte, mert ilyen világot élünk. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem elítélendő.
2014. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
83%

Tehetség? Tudás? Miről beszélsz? Egyedül a szemétségre, mások kihasználására és a bűnözésre való hajlam van meg benned... (tudod, hogy van ez, mindenki kicsiben kezdi...).

Tudod, hogy kikben van tehetség? Mondjuk azokban, akik online pókerből gazdagodnak meg, ha már az internetnél járunk, egy volt évfolyamtársam nagymamája elkezdett tőzsdézni, mert unatkozott nyugdíjasként, régebben nagyon tevékeny életet élt és hiányzott neki a munka, a szellemi megerőltetés.

Na ők... tehetségesek. Te? Hát, nos te egy tolvaj vagy és a rossz hír, hogy egyáltalán nem vagy olyan nagy tudású, mint amilyennek gondolod magad. Luxuséletre vágysz, de a munka meg büdös? Gratulálok, Neked meg a hozzád hasonló embereknek köszönhető többek között, hogy ott tart ez a világ, ahol tart... Legalább annyi gerinc lenne az ilyenekben, hogy befogják a szájukat és nem kérkednek azzal, hogy pitiáner bűnözők, csalók...


U.i.: remélem, lebuksz és az élettől visszakapod ezeket a szemétségeket, amiket mások ellen követtél el! Fogalmad sincs, kiket károsítasz meg! Egy diáknak, egy nyugdíjasnak vagy egy gyermekeket nevelő szülőnek igenis sok az az 5000 forint!

2014. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Nem a mély szegénységben élők utolsó 5 ezer forintját szedem el,hanem olyan emberekét akik úgyis elverték volna ezt a pénzt valami más baromságra.Tisztességes munkából az emberek 99,5%-a soha nem tud megélni,de még a létnormát sem tudja fenntartani.Az élet sem tisztességes,sajnos ez így megy.
2014. aug. 19. 16:38
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
"és nem vagyok piti kis tolvaj sem". Hát akkor te milyen kategóriába sorolnád magad?
2014. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy fölösleges dolgokra költenék? Milyen ajánlattal tudsz rávenni embereket, hogy pénzt utaljanak Neked?
2014. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
55%
Reméljük ezt a kis kérdésedet egy rendőr is olvassa, aztán szerintem szívesen el fog veled csevegni.
2014. aug. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!