Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elégedetlen vagyok magammal!...

Elégedetlen vagyok magammal! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az iskolában nagyon rosszak az eredményeim, pedig tényleg igyekszem. Most majd újra kell járnom az évet, mert megbuktam pótvizsgán. Már sokszor voltam az évismétlés határán, de eddig mindig sikerült átmennem a pótvizsgákon... A baj az, hogy tényleg minden erőmet a tanulásra fordítottam, de így sem sikerült. És mostanság minden téren elégedetlen vagyok önmagammal kapcsolatban. Egy ideje járok Pszichológushoz, mer szocifóbiás vagyok, de eddig nem igazán segített pedig hiszek benne... Komoly terveim vannak a jövővel kapcsolatban, de még most 17 éves koromban sem akar semmi össze jönni, sajnos a családomon belül sem jobb a helyzet. Nagyon pesszimista lettem és az elmúlt napokban nem tudtam komolyan venni a céljaimat sem, mondván, hogy úgysem tudok semmit se elérni ebben az életben. Tudom, hogy ez a felfogás nagyon rossz. Mit lehet tenni, hogy másképp gondolkodjak?

Előre is köszönöm.

f



2014. aug. 18. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én is ilyen voltam régen, mint te (sőt még most is de az már más tészta). Nekem szociális fóbiám, szorongásom és depresszióm van. Ez miatt egyszerűen nem tudtam figyelni az iskolában, mert folyamatosan görcsöltem azon, hogy mit csinálnak/fognak csinálni az osztálytársaim velem. Ugyan én nem buktam meg év végén(csak félévkor, de akkor volt, hogy öt tárgyból is), de nekem is nagyon gyatrák voltak az eredményeim... viszont érettségire sikerült összeszednem magam és a legjobb lettem az osztályban.


Azóta letettem két nyelvvizsgát, van technikusi végzettségem is és hamarosan kézhez kapom a mérnöki diplomámat (csak a szakdolgozatot kell megírnom, minden tárgyam megvan már). Szóval annyit tudok mondani, hogy ne add fel. Ha pedig a pszichológus nem vált be, akkor keress egy másikat. Sőt, még az is lehet, hogy gyógyszerre is szükség lenne egy rövid ideig. Engem a gyógyszer+pszichoterápia kombó kihúzott a szarból 1-2 hónap alatt (csak később abbamaradtak a kezelések és visszaestem).

2014. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Először is minden, de tényleg minden fejben dől el! Nagyon rossz a hozzáállásod! Ha eleve úgy állsz hozzá, hogy úgy sem fog sikerülni, akkor a végére úgy elveszed a saját magad kedvét az egésztől, hogy..... A lényeg az, hogy legyen önbizalmad! És ne feledd! Nem mindig az az erős, aki sosem esik el az élet rögös útján, hanem legtöbbször az, aki akárhányszor padlóra kerül annyiszor fel tud állni! Szép estét!

2014. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!