Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítés, visszasegítés vég...

Segítés, visszasegítés vég nélkül, de előbb utóbb ez nem működik, kinek mi a véleménye erről? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

Előbb utóbb a nagy heveri,kollegai kölcsönös segítéseknek az a vége,hogy az egyik fél "nem jár jól".

Mi a véleményetek arról,hogy a legjobb mindent kifizetni,lerendezni rögtön,megfizetni a fáradalmakat,stb.,és akkor nem "tartozik" senki senkinek.

Ez utóbbi megoldás nagyon snassz,vagy olyan nem haveri?



2014. aug. 21. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak akkor engedem meg magamnak, hogy tartozzam vkinek, ha nagyon jóban vagyunk. És akkor is igyekszem minél hamarabb visszafizetni. Mi ha együtt veszünk vmit a barátaimmal, akkor azt fele-fele, vagy harmada arányban vesszük meg. Ha kajálunk vhol, akkor mindenki kifizeti a sajátját. Persze ha szülinapja van, és meghívom, az megint más.
2014. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 B. Judit válasza:
Van egy mondás: A jó barátság alapja a pontos elszámolás. Ha haverokkal, barátokkal ilyen vita van, ezt hozom fel. Persze már én is megkaptam. Pl. Kértem kölcsön 2 ezer forintot, mert nem volt nálam. Legközelebb elmentünk sütizni, én hívtam meg, és nem akarta elfogadni a 2 ezret. Na itt a pontos elszámolás: ezzel tartoztam, a süti meg más téma. Jóbarátok között elképzelhető az oda-vissza szivesség, de baráti/kollágai viszonyban szerintem azonnal rendezzük.
2014. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!